Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok a rossz, amiért nem...

Én vagyok a rossz, amiért nem akarok segíteni neki?

Figyelt kérdés

Apámról van szó, aki elég kemény alkoholista.

Évtizedekig ő tartotta el a családot, cserébe rendszeresen részeg volt és kegyetlenül verte az anyámat (értsd: eltörte az orrát, az ujjait stb.). Folyamatos volt a lelki terror, hogy mi sz*rok vagyunk, semmihez sem értünk, ő csinál csak jól mindent. Ezzel telt az egész gyerekkorunk.

5 éve elköltöztünk, azóta pedig elég durván elkezdett lecsúszni. Mindenkitől kölcsön kér, a ház szemétben úszik, ami miatt gyakran megbetegedik. Hogyha másnapos, akkor haldoklik kb. 2 éve ilyen-olyan okokkal nem dolgozik és a munkahelyéről is kirúgták. Tavasszal kórházba került (delírium), hova mi jártunk be hozzá.

Amikor kijött, mi voltunk megint a rosszak, a szemetek. Akkor nagyon összevesztem vele és megmondtam, hogy egy szalmaszálat sem fogok keresztbe tenni miatta többé.

Azóta csak mezőgazdasági munkákat vállal, mert ő nem hajlandó ennyirért normálisan dolgozni. Emiatt nemrég tőlem kért pénzt (tudja, hogy sokat dolgoztam a nyáron). Evidens volt, hogy egy forintot sem fogok neki adni.

Tegnap ezt említettem a barátomnak, aki elég furcsán nézett emiatt.

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem segítek neki sokadszorra is? Én menthetetlennek látom, hiszen már elvesztette mindenét és abból sem tanult. Miért most, ez az összeg válzoztatná meg?

Nem biztos, hogy több időt szeretnél azzal tölteni, hogy rajta akatok segíteni. Nagyon gyorsan fel tud bosszantani és a legrosszabb oldalamat hozza ki a viselkedése.

21L


2017. okt. 7. 07:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Aki nem tud az alkoholizmusról semmit, normális a kapcsolata a szüleivel, annak persze hogy furcsa.


Én teljesen megértelek.

2017. okt. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, én megértelek.

Felnőtt ember az apád, nem a te felelősséged megmenteni saját magától.

Valószínű, hogy tányér kajat adnék neki, de penzt en sem.

Egy dologban segítenék neki, ha le akarna szokni a piáról.

Alkoholista szülő mellett nőttem fel, es kb ennyi idősen, mint most te, fogtam fel, hogyha alárendelem magam az ő alkoholizmusának, akkor nem lesz normális életem, családom.

Nem érdem, hogy eltartotta a családot, az lenne az érdem, és azért járna hála, ha boldog gyerekkort biztosított volna.

2017. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Többször próbáltam neki segíteni leszokni. Naponta utaztam ki hozzá suli után (1-1,5 óra csak az út). Gyakran a saját diákmelós pénzemből vettem neki ételt. Segítettem neki munkát keresni, de koszosan, büdösen, részegen ment el az interjúkra. Aztán adtam fel az egészet.

A barátom szülei tündérek. Az a család, akire mindig is vágytam. Olyan apukája van, akit irigylek kicsit tőle. Ő ezt valóban nen értheti.

Szerencsém, hogy anyukám erején felül teljesít és segít nekünk mindenben. Neki nagyon hálás vagyok.

2017. okt. 7. 08:22
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván Te is tudod, hogy nem Te vagy a rossz, igy én ertelmetlennek tartom a kérdésed...

Vagy áruld már el, miből jött ez...?

2017. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igazából a barátom reakciójából.

Meg gyakran találkozom apám volt munkatársaival, akik áldott jó embernek tartják és nem értik, miért viselkedem így vele.

Elgondolkodtam, hogyha ők így gondolják, akkor hátha én látom rosszul a helyzetet.

2017. okt. 7. 08:50
 6/18 anonim ***** válasza:
14%
Köszönöm a lepontozást....
2017. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Ehhez látni kéne a másik oldalt is. Bizonyára van apukádnak olyan oldala, amit a munkatársai értékelnek, ha az itteni válaszolók az ő véleményüket látnák, simán te lennél a hálátlan leányzó. :)

Egyébként a legtöbb bántalmazó/alkoholista ember baromira manipulatív, nyilván a munkatársak nem látják azt, amit ti otthon átéltetek. Így persze, hogy nem értik, miért nem törődsz vele.

Ne érezd magad ettől rossznak. :) Egyszerűen mindenki a saját szemszögéből látja a történetet.

2017. okt. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen emberek valódi arcát csak a közvetlen család ismeri. Én is huszonöt éve hallgatom mindenkitől, milyen áldott jó ember az enyém, mennyire udvarias, figyelmes, türelmes, satöbbi. Az emberek előtt elő tudják adni magukat, de otthon teljesen kifordulnak magukból.

A helyedben szerintem senki nem tett volna másként. Te már erődön felül mindent megtettél azért, hog segíts neki, ám nincs más választásod, mint elfogadni: csak annak lehet segíteni, aki hagyja.

Talán a barátod nem tud még eleget a viselt dolgairól? Megérteni persze teljesen sosem fogja a döntésed és a kapcsolatotokat, de talán ha bővebben mesélsz neki arról, mik történtek, legalább a döntésed okait jobban átlátja.

2017. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Azért tetted fel ezt a kérdést, mert valójában te is tudod, hogy csapdahelyzetben vagy (nem a magad hibájából). Ha nem teszel apádért valamit, azt egyesek elítélhetik, ha meg teszel érte, arról te tudod, hogy értelmetlen, mert nem éred el a kívánt célt. Ráadásul ez a dolog egész életedet végigkíséri majd az emlékeidben is
2017. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
Jól tetted, hogy nem adtál, nehogy már még te próbáld neveli, meg eltartani az apádat. Neked a saját jövődre kell gyűjtened, van neked mire félretenni úgy gondolom.
2017. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!