Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek anyósomnak igaza van?

Eri1991 kérdése:

Szerintetek anyósomnak igaza van?

Figyelt kérdés
Két fiu gyermekem van, egy 4 és fél éves és egy 1,éves. és 8 hónapos. Sajnos párommal anyagi okok miatt még mindig anyósomnál lakunk. Anyósommal elég jó a viszonyom, de sajnos vannak olyan dolgok amiken összekapunk. Szerintem senkinek sincs olyan gyereke aki elsőre megtanul mindent, pl. enni, vagy szobatisztának lenni. Ő dolgozik én otthon vagyok gyes-en a kisebbik fiammal. De eléggé eleven gyerekek, mindenhez hozzányúlnak, szétpakolnak mindent, ha egy pillanatra elfordulok már meg is csinálták a bajt. És ezen veszekszünk leggyakrabban, hogy én nem tudok rendet tartani, elmondtam már neki hogy minden reggel azzal kezdem a napot hogy összepakolok de egy fél óra múlva megint minden szerte széjjel van. Egész nap csak pakolhatnék. Próbálok rendet tartani, de semmi értelme mert amint rendet csinálok, kis idő múlva megint minden széjjel van dobálva. És erre az a válasza, hogy "el kell tenni mindent a gyerek elől, nem kell neki annyi játékot odaadni, meg miért nem tudok egy kicsit odafigyelni rájuk" mondtam neki hogy mindent nem tudok előlük elpakolni a plafonra ragasszak mindent? A kicsi még most tanul kanállal enni, és ha a szobában leejt egy kis ételt akkor "jaj megesz minket a hangya" ha véletlenül az ágyra vagy a szőnyegre odapisil a gyerek akkor meg "jaj megesz majd minket a bolha!" Folyton azzal jön hogy "az én gyerekeim nem voltak ilyenek meg olyanok." Szerintetek tényleg én nem tudok rendet tartani, vagy anyósom aki túlreagálja a dolgokat? Válaszotokat előre is köszönöm.
2020. márc. 12. 14:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Miként van elosztva a lakás? Ha ti részeteken rend van, akkor neked.
2020. márc. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem valahol megérthetnéd, hogy szeretné, hogy a saját otthonában rend legyen.
2020. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 alletta ***** válasza:
89%

a 4 évest már be lehet vonni az elpakolásba. minden este el kell pakolni, hogy reggel ne arra ébredj, hogy minden szanaszét van a lakásban. nekem sosem pisilt egyik sem a szőnyegre.

van külön szobátok? igenis próbálj meg rendet tartani. nálunk bevált az is, hogy egy szőnyeg volt szétterítve, azon voltak a játékok. sokszor csak összehajtottam a négy sarkát, és már kész is volt az elpakolás. tárgyakat, amikhez nem nyúlhattak - megpróbáltam elmagyarázni, azok miért nem játékok. vagy pedig feljebb rakosgattam, hogy ne érjék el.

két gyermek mellett szerintem maximálisan rendet lehet tartani, de akkor sincs baj, ha játékidőben kicsit szalad a lakás.

2020. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Valahol a kettö közt lenne a normális, de mivel te laksz nála, ezért neked kell próbálni jobban alkalmazkodni.
2020. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem igaza van.

Nem kell állandóan pakolni. De pl. mielőtt anyósod hazaér a munkából, pakolj össze. Neki is kellemesebb lesz így hazaérkezni. És nem kell a plafonra ragasztani :D Vannak tárolók, ládák, de rakhatod a szekrénybe is. Tényleg nem kell minden játéknak elől lennie.

Ha most tanul enni, akkor fontos lenne, hogy az asztalnál, ülve, nem pedig bárhol, ahol kedve van. Így nem fog a szobában leenni semmit, meg nem lesz olyan a szőnyeg. És persze, ami lemegy, azt valóban illik utána rögtön feltakarítani.

Ha már ott laktok, akkor szerintem jogos elvárás, hogy minél kevesebb kellemetlenséget okozzatok neki. Nyilván egy rendes, normális lakásba szeretne hazaérni munka után, nem pedig a kupiba.

2020. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem minden gyerek neveletlen. Teljesen jogos, hogy idegesíti.
2020. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is kettőtök között van az igazság.

Pl. "kicsi még most tanul kanállal enni, és ha a szobában leejt egy kis ételt... " - És miért a szobában eszik? Egyen a konyhában ill. étkezőben, ahol kövezett padló van. És persze ott sem föl-alá szaladgálva, hanem az asztalnál ill. etetőszékben.

Ágyra vagy a szőnyegre odapisil? Miért? Nincs rajta pelenka? 1 év 8 hónapos gyereket még tök fölösleges a szobatisztasággal nyaggatni.

A szétpakolásról annyit, hogy ebből a szempontból valóban ez a legnehezebb életkor. A gyerekszobában engedd, hogy pakoljon kedvére, oda viszont ne járkáljon be anyós. Ott naponta egyszer vagy kétszer (lefekvéskor és mondjuk ebéd előtt) tegyél rendet.

A közös használatú helyiségekben meg legyél a sarkában, már csak azért is, nehogy kárt tegyen magában vagy a berendezésben. Esetleg a konyhában a műanyag tálakat engedd neki pakolni, aztán utána szépen visszapakoltok.


Örülök, hogy anyósoddal elég jó a viszonyod, de nem biztos, hogy szerencsés volt két gyereket is vállalni, mikor még velük laktok.

2020. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Lehet nem kellett volna két gyereket bevállalni anyós nyakára. Jogos hogy idegesíti hogy a saját házában nem lehet amit ő akar miattatok.
2020. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

"Sajnos párommal anyagi okok miatt még mindig anyósomnál lakunk." - na, ez a probléma. Kellett nektek gyerek, kettő is, de a lakhatás nincs megoldva.

Én egyedül akkor költöznék anyósomhoz, ha pl. épülne a saját házunk és belátható időn belül költözhető lenne. Gyereket pedig csak saját ingatlanba szülnék, és akkor nem lenne ilyen kellemetlen helyzet.

Most őszintén, te mit szólnál, ha más gyereke miatt ÉVEK ÓTA szaladna a lakásod, más gyereke összepisilné a szőnyegedet, a kanapédat? Ez is milyen már, hogy a gyerek odapisil? Én ilyet még nem is hallottam.

Gondolj bele kicsit anyós helyébe, ott lakik nála plusz 4 fő, abból két kisgyerek, akik sírnak, elevenek, gond van velük, meg egy nő, aki nem dolgozik. Így persze, hogy nincs pénzetek különköltözni. Az első gyerek előtt azon kellett volna gondolkodni, hogyan önállósódhatnátok, aztán gyereket tervezni. De ha már besikerült az első gyerek anyós nyakára, akkor mi a sz.rnak kellett még egy?

2020. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nincs közöm hozzá,de egyszerűen érthetetlen,hogy így minek vállaltatok két gyereket.A gyerek miért nem a konyhában eszik az asztalnál? Én is mérges lennék,ha a szőnyegemre vizelne a gyerek.Ha nem szobatiszta,akkor pelenkát kell adni rá! A 4 éves meg csak megérti,hogy ne pakoljanak szét mindent.Jelölj ki egy dobozt és rakj bele pár játékot.Azt szabadon pakolhatják és mondjuk,ha tényleg sok kacatjuk van,akkor naponta cseréled a doboz tartalmát.Mellé akár egy sztorit is kitalálhatsz,hogy pl.egy kalóznak a kincsei.
2020. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!