Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egyre jobban idegesit az...

Egyre jobban idegesit az anyósom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Baratommal 6eve leszunk egyutt. Apukája nem el már. Az anyukaja jar dolgozni allitolag beteges is,faj a laba,hasi problémái vannak stb. Igazából napi 4orat dolgozik,hitelt intéz,ugyfelekhez jar. Ezért nem sok fizetést kap, a párommal el konkretan ő is fizet mindent, ha nem tulorazna penze sem maradna magára. Testvére most költözött el a párjával így ő már nem tud besegiteni nekik. Tehát a legkisebb fiára van tamaszkodva,de engem rettentően kezd frusztralni ez az egesz. Én szeretnek 1-2even belül kulon eletet kezdeni. Az anyjanak minden munkával csak a problémája van, semmi nem tetszik neki. Testvére mondta hogy koltozzek oda,csináljuk meg az ő szobáját. Egy ideig oke lenne,de az anyja nem fogja magat eltartani van olyan érzésem. Hazat venni úgy nehéz,hogyha nincs mibol gyujteni a baratomnak. Párom nem akarna alberletbe menni,mert ott van a nagy házuk. De engem már nagyon idegesit hogy mindenhol ott van az anyja meg sokszor úgy erzem magam mintha ott se lennek,mindig csak a fiával van elfoglalva. Regebben amugy is utalt ra az anyja,hogy oda nem koltozhetek. Nekem ez a helyzet már kezd annyira gaz lenni😩😩

20/L



2020. márc. 16. 11:48
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
19%
Ha beteges, és azokkal a problémákkal küzd, amiket felsoroltál, és nem dolgozhat többet mint 4 óra, akkor nem azzal van a probléma, hogy "nem akar dolgozni" és hogy "semmilyen munka nem tetszik neki" Ha a párod 200 ezret ad haza, akkor megtehetné az anyja, hogy otthon marad eltartottan. De ennek ellenére is, ő megy és dolgozik. A párodnak ha nem is kötelessége az eltartás, de az anyja nevelte fel. Ennyit mindenki megtehet az édesanyjáért. 20 évesen meg nem fogtok hitel nélkül házat venni. Úgy éri meg, ha mindketten dolgoztok, és összeházasodtok. Azt meg szokd meg, hogy van anyja, aki olykor segítségre szorul. Egyébként ha párod áll kb mindent, akkor azt is eldöntheti, hogy költözz oda. Ha nincs tesó, úgy is az övé lesz a ház.
2020. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
63%

1. Munka

2. Albérlet

3. Házasodás

4. Hitel

5. Közös ház

2020. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Mindketten dolgozunk! Ő nem akarja az anyjat magára hagyni,meg a nagy hazat lecserélni egy kis panelre. Én nem akarok az anyjaval lakni. Kell a külön tér,igyis idegesit a penzugyes dolgaival. Páromnak alig jut magára penz emiatt. A házukat árulják már egy ideje de nem nagyon akad vevő. De ezt se ertem hogy meg nagyobb hazat akarnak hogy felul mi lennenk ő meg alul. De az meg több pénzbe lenne🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

És csak az anyja kívánságai vannak szem elott tartva.

Ha mondtam neki munkat mindenbe talált valami fogást,masik varosba nem akar menni mert sok lenne 15perc kocsikazas oda meg vissza🤦🏼‍♀️ Kiakaszt ez a dolog sajnos nagyon..

2020. márc. 16. 13:20
 14/29 anonim ***** válasza:
58%

Mond meg neki hogy hogyha nem tart veled akkor elmész egyedül albérletbe és akkor ő maradhat a nagy házba az anyukájával ha ezt akarja.

Nem szabad szülővel/anyóssal egybe költözni, ez minden ilyen kérdéshez le van írva.

Ha neki fontosabb az a ház mint hogy veled ketten éljen (még ha ez plusz pénz is az albérlet miatt), akkor te is keményíts be. Ha oda költözöl (főleg ha még ezért nagyobb házat is vesznek) úgy hogy nem akarsz akkor soha nem leszel boldog és mindig csak azon fogsz idegeskedni hogy a párod anyukája mit hogy csinál és talán még fordítva is így lesz

2020. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
53%
Ja és ezt persze úgy értem hogy hogyha megtehetitek hogy albérletbe menjetek. De ha ő 200ezret lead és még azon kívül van pénze + te is keresel ez mellé akkor viszont ez nem kifogás mert simán kijön.
2020. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%

A párod dönthet ebben, senki más!

Ha a ház a barátod családjáé, ők mondják meg, ki költözhet bele. A haszonélvezőé a döntő szó, a tulajdonost is kitilthatja (pl. a barátodat), ha téged be akar költöztetni.

"Nincs miből gyűjteni a barátomnak" = a te fizetésed, vagyonod nem játszik?

Először kuporgassál, takarékoskodj, menj albérletbe, fizess mindent, aztán írj ki kérdést az "anyósodról", aki már megépített/fenntartott egy házat évtizedekig...

2020. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Mert ne játszana az én penzem. Igyis mindent én veszek neki amire szüksége van.. nyaralni is az én penzembol megyunk.. én anyukám az utolso pénzét is odaadta nekem csak legyen nalam, nem elveszi..
2020. márc. 16. 13:42
 18/29 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk az cuki, hogy a párod tesója simán elköltözött külön életét élni a párjával, nem érdekelte hogy anyukaval mi lesz, vagyis inkább rátok hagyta, majd ti foglalkoztok vele úgyis, meg még fel is ajánlja hogy az ő régi szobájába nyugodtan bekoltozhettek, szóval ő élvezi a külön életét te meg maradjatok csak anyukaval.... Nagy házat ha nem bírja anyuka fenntartani akkor bizony le kell cserélni valami kisebbre, panelra vagy valami. Nektek külön költözni. És a két testvérnek közösen annyit hazakuldeni akkor anyukanak amiből el tudja tartani magát dolgozas nélkül..... Jobb ötletem nincs, de kicsit pofatlannak tartom amikor az egyik testvér elkoltozik, de elvarja a másik testvertol hogy az áldozza fel az önálló életét és maradjon az idős szülővel...
2020. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Nem idős az anyja,50eves
2020. márc. 16. 13:49
 20/29 anonim ***** válasza:
72%
Haha,te aztán jól palira vagy véve.Olyannal vagy együtt aki soha nem fog az anyjától elköltözni,plusz még el is tartod,ügyes a srác :D
2020. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!