Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hazudott az anyós, ti mit...

Hazudott az anyós, ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Az eset nem most történt, hanem még januárban. De azóta se tudok túllépni rajta.

Én vegetáriánus vagyok, amit tudnak is, de én nem várom el, hogy külön főzzön rám (pl. kétféle leves), viszont köretből mindig szokott egy húsmenteset is csinálni. Nem is megyek hozzá minden héten ebédre, csak az ilyen egy-egy nagyobb alkalmakkor. Januárban voltunk nála és grízgombóc levest csinált. Azt mondta, nincs benne hús, nyugodtan ehetek belőle. Én hittem neki. Kb. a második kanálnál éreztem a hús ízt, dehát mondom azt mondta nincs benne, bíztam benne. Pár kanállal utána pedig észrevettem egy húscafatkát a kanalamban, akkor már egyértelmű volt, hogy hazudott. Nem tudtam mit csináljak, nem akartam az asztalnál ebből ügyet csinálni mindenki előtt. Legyűrtem a levest, de később se mondtam neki, hogy mit láttam. Kellemetlen lett volna azzal megvádolni, hogy hazudott. Még a páromnak se mondtam azóta. Viszont így nem is tudok megbízni benne már. Azon gondolkodom, mi lenne a jó? Mondani neki és megbeszélni, vagy elfelejteni a dolgot és túllépni? Én nem haragszom, csak nem értem miért kellett hazudni... Ti mit tennétek?


L/24


2020. ápr. 4. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Csináltál te már grízgaluskalevest? Az esetek többségében ez úgy készül, hogy a húslevesbe szaggatják bele a galuskát. Az anyósod sztem nem gondolta, hogy neked az is probléma, hogy a levesbe megfő a hús. Feltételezem,ő kivette a húst mikor leszűrte a levest. Az ő fogalmai szerint nem volt benne hús. Finoman jelezd anyósnak, hogy te azt az ételt sem eszed, amibe hús főtt, sült. (És ha étteremben eszel, hagymalevest se rendelj. Sok helyen a hagymalevest is húsleves alaplével indítják.)
2020. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Túlélted, nem? Akkor minek pörögsz ezen hónapok múlva is?
2020. ápr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Mióta vagy vega és tisztában van e anyosod azzal mit is jelent ez pontosan ?

Én is az voltam . És volt , hogy akartak adni levest "nyugi a hust kiszedtuk belőle " . Megbeszéltük , hogy azt sem eszem meg. Rántott cukkini. Büszke volt , hogy na sikerült kitalálnia mit adhat enni. Zsírban sutve. Hisz ő mindent abban süt "Miért azt sem eszed meg ? Ott akkor megettem , viszont aznap teljesen át is beszéltük , hogy mit is jelent az ha valaki vega.

Azóta vegán lettem. Itthon már hónapok óta nem volt , tejtermék és tojás sem. De a mamaeknal meg meg még ettem a rántott cuccokat és süteményt is. Szépen lassan adagokban , hogy most miben is változik az etkezesem , vegankent. Szoktam sütni és főzni is , nem csak magamnak viszek hanem többet , hogy kóstolják meg , lássák hogy miket lehet enni állati eredetű dolgok nélkül.

Mostmár szuper dolgokat foznek nekem is. És sok mindent esznek amit előtte nem ettek , nem kostoltak , azt se tudták , hogy ennyifele étel készíthető zöldségekből.


Én most ezt a helyedben elengednem. Legközelebb pontosan fogalmaznék , kérdeznek , hogy pontosan tudja mi az amit eszel mi az amit nem.

2020. ápr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Komoly dolog. Gondoljunk csak a Szipoly lázadásra. Én beszéltem volna vele kaja után.
2020. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Az élet nagy problémái. Allergia esetén már más lenne a helyzet, de nem erről van szó. Kibírtad, csak megetted, és jéé, élsz. Őszinte emberként már közölted volna vele, hogy tudod, hazudott a levest illetően. De még idáig sem vagy képes eljutni, csak kérődzeni hónapokon át a sértettségeden. Taps!
2020. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Most már tök felesleges szólni ennyi idő után. Nem hazudott. Nem volt benne hús. Nyilván nem érti pontosan, hogy mit eszel, mit nem. De egyébként mit gondoltál, miből lett a leves???
2020. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Én nem vagyok vegetáriánus, csak a halat nem bírom. Abból nem is eszem. Te meg máskor vigyél magaddal magadnak főzött kaját és edd azt.
2020. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Hazudott? Nézd, én bőven felnőtt ember voltam, amikor először találkoztam a vegetarianizmussal a saját étkezőmben. Persze, hallottam róla, de nem érdekelt különösebben, mert nem érintett. Akkor viszont a sógorom hozta el a barátnőjét ebédre, aki vegetáriánus volt, egészségügyi okokból.


Ami azt jelentette, hogy nem eszik húst és kész. Megette a gulyáslevest, csak húst nem mertünk neki a levesbe. Az unokaöcsémnek sem, mert ő egyszerűen nem eszi a húst, mert nem szereti. Teljesen érthető.


Azzal, hogy a grillpartin az egyik vendég a grillezett zöldséget sem ette meg, mert azon a rácson grilleztük, ahol előzőleg a húst, jóval később szembesültem, de nem volt mit tennem. Éhes maradt.


Igen, meg kell vele beszélni, mert lehet, ő nem tudja, hogy neked a húsleves sem megy, még ha kiveszi is a húst belőle. Végül is honnan tudná? ha nem mondod meg neki?


Viszont, lehet, hogy ezentúl majd ritkábban hívnak családi ebédre.

2020. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

"Hazudott az anyós" - ez már a "rémhírkeltés" kategóriája:D; szűrés után maradt pár szál hús a levesben; nagy ügy; nem haltál bele!

Nekem egyszer egész este olyan sütit kínáltak, amiről utólag derült ki, hogy alkoholos, miközben tudták, hogy én viszem haza az egész családot (szerencsére nem ettem belőle), de ezért sem kaptam fel a vizet.

2020. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem tudhatjuk hogy direkt csinalta,e marmint tudja hogy neked ez sem fér bele csak nem érdekli, vagy egyszerűen csak nem tudta. Nem értem miert nem mondtad meg az ebed után, beszelted at vele. Igazabol semmi bajom a vegákkal, veganokkal, de neha jo lenne ha pontosítanák mit esznek, mit nem. Igaz utana lehet jarni, de sok az infó, aki meg 20 eve főz egy stilusban nem biztos hogy at tud állni megfelelő instrukciok nélkül . Pl megszokta hogy zsírral főz..lehet eszébe sem jut hogy az problema. Nem feltetlen a rosszindulat van mögötte, viszont a megfelelő kommunikacio csodakra képes. Inkább segits neki,adj konkret receptet, vagy vigyél valami finomságot kóstolónak.
2020. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!