Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szervezkedő nagyszülő anyós....

Szervezkedő nagyszülő anyós. Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

A kislányunk egy éves lesz július végén.

Nem lesz közös nagyszülős szülinap, hanem úgy terveztük, hogy előbb az egyik majd a másik nagyszülőhöz megyünk (nálunk volt a nagy húsvéti giga családi közös ünnep korábban, ezzel részemről idén végeztem, előtte meg novemberben is volt egy, 9 emberre csicskáztam,alig fértünk el, alig akart anyósom elmenni).

Kivételesen most a hó utolsó hétvégéjén voltunk anyósoméknál (gyerek 6 hetes kora óta havonta "kötelezően" leutazunk a hó első hétvégén, oda-vissza 500km) és mondtam neki, hogy szokás szerint a hó első hétvégéjén megyünk hozzájuk augusztusban, ha ez jó nekik, azt mondta ok. Kertes ház, jó is ilyenkor ott nyáron.

Hazajöttünk, másnap mondtam anyukáméknak, hogy hozzájuk meg előtte 1-2 hétvégével mennénk ünnepelni, hogy érnek rá, végül úgy alakult, hogy júli utolsó hétvégéjén pont a születésnapon az én szüleimnél, augusztus első hétvégéjén - menetrend szerint - anyósomáknál leszünk. Lebeszéltem anyámékkal abban a hitben, hogy anyósoméknak jó az augsztus.

Erre most mondta a férjem, hogy anyós bejelenkezett, hogy jönne negyedmagával hozzánk Pestre a gyerek szülinapjára felköszönteni pont a szülinapon.

Mondtam a férjemnek, hogy ezt benézték mert - bár mondtam kedden a férjemnek de elfelejttte - már leszerveztem mindenkit a megbeszéltek szerint.

Férjem - szokás szerint - nem akar konfrontálódni az anyjával, de mondta, hogy majd felhívja hogy mi legyen.


Az igazat megvallva álladóan kavar anyósom, hogy hogy kéne a havi egy hévégét kettőre feltornázni, a múltkor is felugrott hozzánk, épp a balatoni nyaralásból siettünk azért haza, mert ő pont Pesten volt a testvérével, hogy hadd fusson fel hozzánk mielőtt megy a vonat. (Következő hétvégén meg mentünk amúgy is hozzájuk.)


Én amúgy is azt vallom, hogy a vendég várja meg, amíg meghívják, ő ide nem haza jár, ő itt egy vendég, de pláne utálom, hogy azért mert ő unatkozik otthon, felugrna hozzánk hívás nélkül (egyszer eljött úgy, hogy nem szólt semmit, na az szép volt...), pláne ilyenkor még jön vele más is kerül-fordul(sógoromék, unokatesók, testvére vagy éppen az amúgy áttétes rákos beteg apósomat rángatja magával)


Bunkó vagyok, hogy nem engedek abból, hogy egyrészt egyáltalán senki ne jöjjön, mi megyünk a szülői házba, és augusztus első hétvégéjén, ahogy leszerveztem?


2013. júl. 5. 18:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
de akkor szerinted mit csináljak? Mondjam le az én anyámékat, akik nem tehetnek semmiről?
2013. júl. 5. 19:12
 2/18 A kérdező kommentje:

menyem nehezen lesz, mert lányom van :)

de ha egyszer beleegyezett az augsztusba. most szervezzem át mindenkivel, mert ...nem is tudom, miért akarja a júliust amúgy, nem modnta

2013. júl. 5. 19:15
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem kifejezetten erre értettem amit írtam, hanem az egész írásodból kitűnik, hogy mennyire utálod azt az asszonyt. Nekem az ilyen anyósgyűlölő emberek nagyon szálkák a szememben,Nem azt mondom, hogy rajongani kell érte, meghogy ajnározni, de könyörgöm, csak ő is egy nagymama, nem mellesleg anya is.

Nem kell azt a hétvégét átszervezni, én sem azt mondtam, a férjed mondja meg az anyjának, hogy ez már így marad, és kész.

Amúgy nem vagyok anyós :)

2013. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

valóban nem kedvelem őt, de nyíltan sosem bunkózok vele, sőt velem még egész jól kijön, szinte csak én beszélgetek vele a családi rendezvényeken, a másik menyére tüzet okádik, nem is beszélnek egymással meg lassan azzal a fiával sem, mondjuk nem jutok szóhoz mellette, mert csak mondja-ndja, de jó hallgatóság vagyok :)


az a baj, hogy a férjem nem tud neki nemet mondani mindig csak igen anya, igen anya meg ráhagyja. Aztán meg nekem kell a házi sárkánynak lenni, pedig szerintem ez ő dolga lenne, mármint az ő családját kezelni én kezelem az én családom (abban is az én apám, rémálom, de én őt kezelem, nem hárítom a férjemre, hanem féken tartom, amúgy apám is simán minden este itt nézné a meccset stb, mert otthon már uncsi)

Na de mit csináljak? (azon túl, hogy bunkó vagyok)

:)

2013. júl. 5. 19:30
 5/18 A kérdező kommentje:
ja és én zöld kezecskét nyomtam mindenkinek, mert hiszem, hogy minden vélemény értékes és mert nem puffogni jövök ide, meg fikázni nagy magabiztosan, hanem mert tényleg nem tudom, hogy jól csinálom-e
2013. júl. 5. 19:35
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

Én megértelek, de azért valamiben nem adok igazat:

anyudékhoz pont a szülinapon mentek, gondolom meg is lesz a szülinapi hangulat.

Anyóshoz meg akkor mentek szülinapozni, amikor már nem is aktuális, és egyébként is soron lenne a szokásos havi látogatás. Ez olyan "ha már úgy is jöttünk, fel lehet köszönteni a gyereket" feeling.


Vagy engedd meg, hogy előbb eljöjjenek hozzátok, vagy hívjátok meg a szüleidékhez.

2013. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
A szülinapos részt nem szervezném át, mivel anyádékkal már le van szervezve, ezt anyósnak is meg kellene érteni. Viszont nekem ez a hozzáállás fura, hogy ő nem jöhet ide, csak ha hívjuk, ő itt nincs otthon, kb. mintha egy senki lenne, pedig ő szülte és nevelte fel a férjedet... Nekem sosem mondanák az anyósomék, hogy jelentkezzek be előre, és mi se nekik, nálunk mindenki akkor jön-megy, amikor szeretne, persze ettől függetlenül előtte megbeszéljük és tudjuk a határokat. Neked sem fog jól esni, ha a lányod majd csak a saját családjával szeretne lenni, téged pedig csak ritkán lát majd szívesen.
2013. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

na de akkor meg az hogy néz ki, hogy anyósomékat meghívjuk, anyámékat meg nem, hanem hozzájuk mi megyünk, mert őket meg ne látnánk szívesen? Vagy hívjuk meg anyámékat külön előtte egy héttel A szülinapon? Erre anyám azt mondaná, hog ne legyek hülye, ők kertes házban laknak, menjünk mi hozzájuk nyáron a jó időben. Szóval értitek, anyám azt nézi mi jó a gyereknek.

Én mindenkit szívesen látok, csak várja már meg amíg meghívom, ne jelentkezzen be, amikor neki jó, mert azért az se lenne baj, ha nekem is jó lenne, nem? Főleg mivel a férjem nem tud besegíteni, mert éjjel-nappal doglzik, tehát a vendégség 90%a az én melóm.

Ugyanez volt húsvétkor, hogy ne sértsünk meg senkit, így lett az, hogy mindenkit hozzánk hívtunk egyszerre, hát egy akkor 8 hóssal ezt nem volt egyszerű lenyomni, meg novemberben sem egy 3 hóssal, mert akkor meg a férjemmel szülinapunk volt és azt akarták anyósomék köszönteni, előtte a két névnapunkat... az én szüleimhez átmentünk unokázni és felköszöntöttek minket, hát elvégre nem ovisok vagyunk akik izgulnak a karácsonyfa alatt, hanem felnőttek :) nem csináltunk nagy faxnit.

Amúgy az én családomban ez a nagy faxni nem szokás, felköszöntjük egymást aznap, amikor találkozunk akkor odaadjuk az ajándékot stb de nem csinálunk minden névnapra stbre családi ebédet.

de mondjuk én még sose hívtam fel senkit, hogy elmennék hozzád vendégségbe. Megvárom, hogy szervez-e valamit és ha igen és hív, arra megyek

2013. júl. 5. 20:03
 9/18 A kérdező kommentje:

ja hát szüleimékhez semmiképpennem hívnám meg anyósomékat!!

az milyen bunkóság már, hogy a szüleimhez én hívok vendéget.

A vendég hív vendéget.


Ráadásul anyámék már kétszer meghívták magukhoz anyósomékat, akik még egyszer sem hívták vissza őket

2013. júl. 5. 20:08
 10/18 A kérdező kommentje:

7-es: igen van egy kis "ha már jöttünk egy füst alatt" feelingje, ez tény. :)


Na de ha egyszer a pont szülinapi hétvége foglalt akkor vagy elé vagy mögé tudok szervezni. Elé nem tudunk, mert a férjem dolgozik. Marad a mögé. Vagy azt lehet még,hogy mivel anyámékhoz nem pont aszülinap, hanem igazából másnap megyünk és mondjuk így a pont szülinap szabad és akkor pont aznap meg elmegyünk anyósékhoz hogy neki is igaza legyen egy kicsit?

Bár amit anyósom akar az nem a pont szülinap, hanem az a hétvége és hogy ő jöhessen. (két hete volt itt, meg előtte két hónapja meg előtte még 3x mióta megszületett a gyerek, szóval nem arról van szó, hogy nem engedem ide, csak értse már meg, hogy egy babával jóval egyszerűbb nekünk menni, mint itt főzni 8 emberre)

2013. júl. 5. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!