Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elvált szülők, nálatok hogy...

Elvált szülők, nálatok hogy van ez? Exanyós, aki más városban él, nálatok látogatná meg a gyereket, nem a saját gyerekénél - nektek belefér ez?

Figyelt kérdés

Nem szemtől szemben,hanem az exnek megfogalmazott olyat régebben, hogy nálam micsoda kupi van (igaz) meg kosz (ez nem igaz, de benti állatunk van, ami szerinte egyenesen a fertő melegágya).

Most mégis hozzám jönne unokát köszönteni.

Nagyon meglepett, hirtelen nem is jutott eszembe hogy felmerüljön,hogy ne jöjjön, de miután letettük a telefont, átgondoltam, és nem szeretném vendégül látni. Pláne úgy, hogy nyilván ex is jönne, gondolom vele hozatná el magát.

A korábbi állítólagos megjegyzései elvették a kedvemet attól, hogy ide hívjam, arról nem beszélve,hogy mindent is jobban tud: legyen szó felújítasról, lakberendezésről, sütésről - főzésről.

Volt már valaki ilyen helyzetben?

Hogyan es melyik féllel kommunikáltatok: exanyós/apóssal vagy az exházastárssal?



2020. jan. 2. 11:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%

Tehát rosszul esett, hogy exanyos kimondta az igazat. Oke.

Mi köze ennek a látogatáshoz?

Anyámék elváltak, az apai nagyszüleim amíg éltek, anyámnál köszöntöttek meg minden létező alkalommal. Mondjuk anyam ertelmes felnott no volt mar akkor is, neki em okozott ez problemat.

Azzal beszélnék amúgy, aki felvetette a vendégséget.

2020. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

Nem hozzád jön, hanem a gyerekhez. Minimális kommunikációt kell vele folytatni, ha elkezd beszólni, akkor pedig megkérdezni: nem a gyerekhez tetszett jönni? Ha igen, vele tessék foglalkozni, ha nem, akkor lehet kabátot venni.

Mindezt nyugodtan, indulatok nélkül.

2020. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Anyósom ugyanilyen, csak nem ex. De ez a lényegen nem változtat. Ha már belementél, ne csinálj segget a szádból, hadd jöjjön, aztán ha elkezd belevauzni, akkor leállítod, vagy felszólítod a távozásra.

De ne ülj oda vele bájcsevegni, a gyerekhez jött, szórakoztassák egymást, te lépj le főzni vagy vasalni vagy tudomisén.

2020. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Ha a szemembe kritizálna, nem csak bajologna, az korrektebb volna. A hátam mögött áztatott exnek.

Nem vagyok mintaháiasszony, en is tisztában vagyok ezzel, itt is írtam, nem véletlenül: nem zavar, ha valaki szóvá teszi, de nem putriban élünk.


És igen, ha a gyerek az exnél is van azon a hétvégén, köszöntse nála, ne nálam.

Igazából nem a vélemények érdekelnek, hanem a TAPASZTALATOK: kinél hogyan működik hasonló szituációban a rendszer.

2020. jan. 2. 11:42
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem rohad, de macska tovabbra is van, es a gyerek tovabbra is kupis, és az en jegyzeteim és munkához valo anyagaim swm bedobozolva állnak ha vizsgára keszülök es dolgozok is. Ha ez rohadás, akkor rohad, teszek a véleményedre, kedves #5.


Szerintem menjen a saját gyerekéhez unokazni, aki ugyanebben a városban lakik.


Olyan tapasztalatra gondolok hogy akik szintén elvaltak, mennyire jellemző,hogy az exházastárs szülőjével történő kapcsolattartáshoz ők biztosítják a helyszínt. Ez így talán érthetőbb.

2020. jan. 2. 11:52
 6/29 anonim ***** válasza:
94%

Jó nagy szarkavaró az ex, hogy ilyet visszamondott. Már ha egyáltalán tényleg elhangzott ez.

Ha nem akarod a lakásba beengedni, akkor menjetek egy semleges helyre, cukrászda, játszóház, stb.

2020. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%

Én még egy elvált szülőtől sem hallottam ilyet, hogy az exanyósa nála látogatná az unokát. Szerintem igazad van, oldja meg a fiacskája a saját tiszta lakásában.

Nekünk ehhez el sem kellett válni. Ha a férjem elviszi az anyjához a lányunkat, akkor találkoznak, ha nem viszi, akkor meg nem. Én nem látom vendégül a banyát, az biztos.

2020. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Vinni lusta az ex. Nekem(!) javasolta a mama, hogy skype-oltassam már vele a gyereket, hisz olyan keveset látja...


Ez felejtős, mert a velem töltött hetköznapokon fejlesztesre viszem,ahonnan hazaesve csak a fürdés, vacsi, mese fér az estébe ha azt szeretnem,h 9 előtt elaludjon.


Kicsit el van tévedve: szerintem a fia dolga lenne, hogy neki is élő kapcsolata lehessen a gyerekkel, nem az enyém...

Plane, hogy ő fejlesztésre sem hurcizza,így nekik szabad a közös estéjük.

2020. jan. 2. 12:14
 9/29 anonim ***** válasza:
44%

Én csak azt nem értem, miért a gyereken keresztül kell játszmázni? Nem csak a mamának fontos, hogy lássa legalább skypeon, a gyereknek is ugyanúgy érdeke, hogy legyen szerető nagymamája és papája. Elvált szülőknél még inkább.

A helyedben inkább örülnék neki, hogy a ti válásotok után nem szarik rá a kedves exanyós, hanem ugyanúgy szeretné látogatni a gyereket. Mert sajnos nem ez az átlag. Ez a ti korábbi viszonyotoktól teljesen független.

2020. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%
Mennyit van az apjával a gyerek? Azt írtad, azon a hétvégén, mikor a szülinap (?) van, az apjánál is van. Lehet hogy exed anyja aznap nem ér rá? Mivel indokolta, hogy hozzád menne? Eddig gondolom, nem volt ez rendszer, én egyszer biztos fogadnám. A nagymama úgy látszik, nem tojik az unokájára, ha még skype.on is beszélne vele. Én a gyerekem miatt biztos nem építeném le. Ha kikezdene szemtől szembe (amit nem hiszek), lehet mondani, hogy a gyerekért van itt, ne veled foglalkozzon. Ha meg visszahallod, és meggyőződtél róla, hogy valaki nem csak a szart kavarja köztetek, legfeljebb akkor el lehet gondolkodni, hogy nem engeded be.
2020. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!