Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen esetben koteles segiteni...

Ilyen esetben koteles segiteni a szuleinek a parom?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 16. 07:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%

"A gyerekek apukaja nincs a kepben, nem fizet egy forintot sem, nem voltak hazasok."

Hát akkor képbe kell hozni az ürge-bürgét a varrónő anyuka ez ügyeben intézkedjen. Egyébként rohadt jól keres az após, szálljanak le rólatok, meg tudnak élni, sokan élnek ennyinél jóval kevesebből

2020. ápr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
95%

1. A sógornőd gyerekei után az apa köteles gyerektartást fizetni, ehhez nem kell házasnak lenni, ha csak egy kósza numera lett volna, akkor is kellene gyerektartást fizetnie!

2. Mekkorák a gyerekek, sógornőd miért nem tanul dolgozik vagy vmi? Ha ilyen életképtelen, az nem a ti dolgotok, nehogy már ti fizessetek emiatt. Igenis dolgozzon, most lehet menni egy csomó helyre árut pakolni, vagy online munkákat vállalni. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.


Még kell mondani, hogy nem tudtok pénzt adni, mert akkor meg ti nem tudtok megélni. Viszont segítetek pl a gyerektartást elintezni ügyvéddel vagy munkát keresni sógornődnek, ha már ilyen szerencsétlen, hogy maga nem tudja elintezni.

2020. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%
Az exferjem elvesztette a munkajat. En tudok meg dolgozni igy hogy segitsek neki mondtam hogy amig nem lesz munkahelye ne fizesse a gyerektartast. Persze ez nem volt eleg nagy segitseg...a szulei kitalaltak hogy azert adhatnek neki nehany tizezer forintot havonta ha mar nekem van munkahelyem. Hozzateszem egyedul elek es egyedul tartom el a gyermekem.
2020. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem a ti dolgotok megoldani a helyzetet, mert egyértelműen ti sem vagytok milliomosok.


Mondjuk az a része némileg zavaros, hogy előbb azt írod, hogy az unokák miatt vették fel a hitelt, utána meg azt, hogy azért, mert nagy lábon éltek.


A többit meg (gyerektartás, menjen a testvér is dolgozni) már leírték előttem.

2020. ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
81%
Figyu. Ha a palidnak nem esik le hogy fejőstehénnek nézik akkor nincs miről beszélni. A leírtak alapján 1forintot nem adnék. Nem az én felelősségem MÁS KÖLKEIT PÉNZELNI.
2020. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenképp megmutatom a páromnak.


A hitel dolog összefügg: szeretnének mindent megadni az unokáknak - ez a szó szoros értelmében azt jelenti, hogy nem mondanak nemet semmire, ha mondjuk a sokadik játékot szeretnék például.

2020. ápr. 16. 08:48
 17/31 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen világos, hogy nem a szüleit kellene segélyeznie a párodnak, mert a jövedelmük kettőjüknek 450-520 ezer, hanem a nem dolgozó testvérét.

Erre viszont nincs semmilyen törvény, még erkölcsi sem!

2020. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%
Ha jól olvasom szinte fillérre ugyanannyit kerestek, ti és anyósodék, csak ott egy fővel többen kell megélni belőle. Szerintem ne adjatok, a +1 fő ezen a szinten nem számít, nem eszik vagy fogyaszt áramot annyival többet hogy nagyon meg kellene érezzék. Anyósod is kereshet magának valamit, addig meg munkanélküli segélyt, ha a varrást nem is bírja a keze, más, kevesebb finommotorikát igénylő elfoglaltságot nyugodtan kereshet nyugdíjig, valószínűleg nem lesz a keze miatt leszázalékolva hogy megoldottnak tekinthesse a problémát. Anyós munkanélkülije + sógornőd gyerektartása = kb az a 80 amit tőletek nyúlnának le. Ja hogy ahhoz tenni is kellene valamit...
2020. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%
Így van, a párod húga intézkedjen a gyerektartás ügyében. A párod, hogyha semmiképp nem akar kategorikus nemet mondani, szerintem mondja azt, hogy beszélhetünk támogatásról, de ennek az a feltétele, hogy intéződjön el a gyerektartás a két unokára. Ha az nincs, akkor nincs támogatás sem, mert akkor egyértelművé válik, hogy csak a húg támogatására kell a pénz, arra meg a testvér nem kötelezhető.
2020. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Igen, itt főleg az a baj, hogy a sógornőm megszokta a jót, anyós is elvan otthon az unokákkal és nagyon más munkát nem is találna kezdve azzal, hogy tömegiszonyos és nem bírja a tömegközlekedést stb.


Időközben a páromnak megmutattam a kérdést és belátja, hogy nem szabad pénzt adnunk.

2020. ápr. 16. 11:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!