Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen esetben koteles segiteni...

Ilyen esetben koteles segiteni a szuleinek a parom?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 16. 07:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%

Intézkedni nem akarnak, de a markukat tartani az menne. Undorító banda, csakúgy mint a párom szülei. 520eből nem jönnek ki 5en? Hát ott rohadt nagy baj van. Ember nekem 300e a nettóm két hitelt fizetek, ami havi 85e, 35e a rezsi. Autót tartok fent, és 3an vagyunk egy pici gyerekkel. 520e-ből nem jönnek ki. Nevetséges. És ha az anyja keze nem bírja a varrást nem lehet dolgozni? El lehet menni 4 órába takarítani. Az is fizet havi 60-80 körül, plusz ha a 2 gyerekre fizet a csaj expalija az is van 30-40 minimum egy hónapban. Mindjátrt 620e lenne a bevétel, de jobb élősködni. Az ilyen emberrel szóba sem állnék, ha szülőm, ha nem. Én sose szólok rá a páromra, hogy ne beszéljen a szüleivel, de anyagi támogatást nem kérek tőlük, és én se adok, és ezt a páromnak meg is tiltottam!


A munka meg intézkedés büdös az ilyeneknek, de a spekuláció megy. Menjen csak a mama dolgozni, hogy ne legyen ideje gondolkodni. Nekem is ez a bajom a párom szüleivel, hogy dolgozni nem akarnak, de azért az ímmel ámmal havi 60-100 óra teszetosza munkáikkal elvárnák a 200,300 ezres fizetést.

2020. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
89%
És a ti oldalatokról született unokák is mindent megkapnak? Gondolom nem. Ennyi pénzből meg tudnak élni, ha akarnak.
2020. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
11%
Családjogi ügyvéddel megtárgyalni, hogy kötelezhetnek-e erre. 1 alkalmat megér szerintem. Úgy gondolom, hogy jogilag nincs a párodnak fizetés kötelessége arrafelé.
2020. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

A 9es válaszoló pontosan megfogalmazta amit le akartam írni.

1 fillért sem adnék, pláne azért, hogy ők nagy lábon éljenek és én gondolkozzak azon, hogy hogy fizetem a számlákat, vagy veszek e enni?!?

NEM!!! Az ilyen pioca, energiavampir embereket ki kell likvidalnotok az életetekbol!!! Ha most engedtek, akkor folyamatosan ez lesz...

Ismered a mondást, a kisujjodat nyujtod és a végén már tövig rágják a karodat!

2020. ápr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
72%
Esetleg jó megoldás lehet az is, ha van keret a segítségre, hogy ti kvázi a sógornőt segítitek és a segítség a valamikori örökség javára megy. Így felfogható a dolog egy befektetésként is.
2020. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
90%
A férjed ne adjon pénzt határozottan utasítsa vissza ha az a hölgy fiatalon szült kérjen gyerektartást és menjen el dolgozni.
2020. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

- nektek is ugyanúgy vannak gyerekeitek

- ha ők hibákat követtek el, ti nem vagytok kötelesek e miatt fizetni, nem vagytok kezeseik, és ne is legyetek

- azt a havi 80-at ha tudjátok nélkülözni, megtakarításként tegyétek félre, felét manyupra, felét a gyerekeitek jövőjére.

- apósék háztartásában per fő 100e körül van a bevétel, összesen minimum 450e két gyerekkel és a frissen "nyugdíjazott" anyóssal (attól, hogy varrni nem tud, a ház körül rengeteget tud nekik segíteni) két dolgozóval. A testvér a gyereket egyedül neveli, jogosult egy halom támogatásra, a család összbevétel/létszám alapján szociális támogatásokra is jogosult a családtámogatáson felül.

- ha tényleg szorít a büdzséjük meg kell tanulniuk kisebb lábon élni. Persze mindenki előbb azzal próbálkozik, hogy mástól szerezzen pénzt, mert az egyszerűbb, mint a nadrágszíjat meghúzni.

--ami sok pénzt visz, és még az egészséget is rombolja, le kell szokni a cigiről meg a piáról, az emberi szervezetnek semmi szüksége rájuk, marha sokat lehet vele spórolni.

--a fűtés visz még sok pénzt, pár fokkal lentebb csavarják a termosztátot, máris rengeteget spórolnak, a pulcsit csak egyszer kell megvenni

--minden rendszeres fogyasztási cikkből van olcsóbb és akciósabb

--sokszor a kocsi üzemeltetése ugyan kényelmes de nem gazdaságos, és bár elsőre áthághatatlan akadálynak tűnik a megválás tőle, de korántsem olyna nagy probléma

--hitelt józan ember nem vesz fel, ahogy szerencsejátékokra sem költ

--van még egy halom döntés ami itthon szokásos, de gazdaságos kimenetele sosem lesz. Ha valakinek szorít a cipő, ezt mind át kell vizsgálni, ráadásul vidéken élnek ahol elvileg majd minden olcsóbb, és egy halom lehetőség van a spórolásra...


Az én mércémmel ennyi főre vidéken családi házban ők jó anyagi helyzetben vannak. Egyedül a hitel az, ami nagyon lehúzhatja a mérlegüket, de annak a terheit nem szabad átvállalni!


Nektek gondolni kell a saját gyerekeitekre is, hogy ők ne ilyen helyzetből kelljen kimászniuk!

2020. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Először : A gyerektartás akkor is jár, ha a sógornődék nem voltak összeházasodva! Aki anyakönyv szerint az apa, annak fizetési kötelezettsége van.

Másodszor : A 8 általános nem mentség a munka alól! Ha ezért nyugdíja sem lesz akkor ki fogja eltartani?

Harmadszor : A szülőtartás létező kötelezettség, amennyiben a szülő nem tudja eltartani magát! A megélhetéséhet és nem mások eltartására vonatkozik! Nem is beszélve róla, hogy a megjelölt szülői bevétel semmikép sem indokolja!


És végül : Ha a párodnak ez nem okoz lelki válságot, határozottan el kell határolódni a dologtól. Egyszerűen kijelenteni, hogy NEM! És javasolni, hogy vegyenek vissza a költekezésből és javasolják a sógornő munkába állását!


Mindenképpen harag lesz! Ez elkerülhetetlen! HA nem adtok akkor azért, ha meg igen akkor miért csak annyit!

És ha adtok akkor harag lesz otthon is, mert fölösleges megszorításokat fog okozni a családotokban, és a gyerekeitek körül is!

2020. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 gumorka válasza:
42%
Nektek az első, magatokat ellátni!!!! A Biblia szerint is elsősorban Önmagadért vagy a felelős. A szülők, főleg, ha még nem túl öregek és nem szorulnak gondozásra, miért kellene őket támogatni? főként ha ott él közös háztartásban a másik testvér is. De egyáltalán nem kell támogatni őket. Csak majd akkor ha magatehetetlenek. De ha igazán szeretik a gyereküket, nem követelőznek. Ez inkább a felnőtt gyerekekre szokott jellemző lenni.
2020. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen kerdeseket azert nem veszek komolyan, mert az egesz csalad szapulasa , kritizalasa nem lenyeges, sot, lehuzza a kerdezot. Eleg lett volna annyi, hogy 500 ezer a bevetel, “ehhez meg szukseges a mi segitsegunk ?”
2020. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!