Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós szerint nem tudok...

Anyós szerint nem tudok gyereket nevelni csak elkenyeztetem. Hogy magyarázzam el a férjemnek hogy nem minden az a jó amit az anyja csinál?

Figyelt kérdés

Úgy érzem betelt a pohár de tennék még egy utolsó próbát a házasságunk megmentésére.

Tehát anyós olyan személy aki nagyon tudja manipulálni az embert. Férjemet is, ebből van elegem. Szerintük hisztis és neveletlen a gyerek. Jelentem, dackorszakos és próbálja elérni amit akar. Következetesen nevelem, tehát ha mondjuk nem akar ebédelni akkor már csak uzsit kap nem nasit közte. Ha valami olyanért hisztizik amit nem szabad, bele teszem a rácsos ágyba és amint lenyugodott elmondom neki miért nem szabad.

De nem, nem szabad hagyni hisztizni, anyós szerint az a jó módszer ha a fenekére csapok és ott hagyom 🤦‍♀️ és a többi dologra is hasonló jó módszereket tud. A szobatisztaság is olyan dolog amit már régen tudnia kellene de nem tudja mert nem kötöttem ki 6 hónaposan a bilihez. Szóval semmit sem csinálok jól, de ezt nem nekem mondja, most fakadt ki férjemből. Az újabb dolog pedig hogy ha sétálunk és jön autó, vagy beindítanak egy fűnyírót a gyerek megijed(ez mostanában kezdődött) és oda jön hogy vegyem fel,én felveszem és megnyugtatom. Na ezt sem kéne mert elkényeztetem.

Ilyen dolgokat mond és olyan szinten be tudja magyarázni férjemnek hogy el sem hiszem. Ő pedig nem tudja, alig van itthon alig ismeri a gyereket. Nem azt mondom hogy én tökéletesen csinálok mindent mert nyilván nem, ha tanácsot adnak (ami normális) meghallgatom, kipróbálom.


Én arra gondoltam hogy férjem azért van kiakadva, azért lehet így bemagyarázni neki mert féltékeny rám. A gyerek nagyon anyás hisz egész nap szinte együtt vagyunk. Volt 3 nap amit kórházban töltöttem, a gyerekben pedig nyomot hagyott és most olyan mintha féltene. De hiába féltékeny ezért nem én akartam hogy ez legyen. Próbálom enis folyton mondani hogy menj szépen oda apához de nem akar. Én erről nem tehetek,nekem se jó hogy folyton ordít utánam mert azt hiszi megint elmegyek. De anyós amikor itt van akkor is olyan megjegyzéseket tesz hogy "ne bújj anyád s.ggébe".


Próbáltam már nem találkozni anyóssal és hogy ne is jöjjön ide de akkor meg férjem van megsértődve mert miért pont az ő anyja. Nem tudok egyszerűen már mit csinálni úgy érzem beleőrülök. Ha csak lehet nem akarom hogy apa nélkül nőjjön fel a gyerek, még csak 1,5 éves :(


2020. máj. 1. 23:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudnád rábeszélni a férjed, hogy költözzetek el onnan? Messzebb anyóstól? Nem azt kihangsúlyozva neki, hogy tőle messzebb, hanem csak hogy máshova.
2020. máj. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sajnálom, szerintem te jól csinálod a dolgod a leírás alapján. A férjeddel kéne beszélned, hogy álljon ki melletted, de azt nyilván próbáltad. Nem kötünk gyereket bilihez és nem csapkodjuk. Ő is egyet ért ezzel a nevelési módszerrel? A gyerekeknek amúgy is van anyás korszakuk, ha meg te vagy otthon vele egész nap, akkor meg pláne jobban ragaszkodik hozzád. Én a helyedben határozottan és komolyan leülnék a férjemmel, hogy ezt már így nem bírod tovább és szeretnéd a saját gyerekedet a saját elveid szerint nevelni. Ha belátja jó, ha nem akkor erősen elkezdenék gondolkodni, hogy mi legyen, mert később csak rosszabb lesz. Ráadásul már te is azt írod, hogy teszel egy utolsó próbát a házasság megmentésére. A férjed a leírtak alapján nem tart téged tiszteletben és nem áll ki melletted, úgy meg nagyon nehéz együtt lenni valakivel.
2020. máj. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

"De nem, nem szabad hagyni hisztizni, anyós szerint az a jó módszer ha a fenekére csapok és ott hagyom 🤦‍♀️ és a többi dologra is hasonló jó módszereket tud. A szobatisztaság is olyan dolog amit már régen tudnia kellene de nem tudja mert nem kötöttem ki 6 hónaposan a bilihez."


És honnan van tudomása olyan dolgokról, hogy te mit csinálsz a gyerekkel nap mint nap?

Miért van köztetek ilyen szoros kapcsolat az anyóssal vagy a férjednek az anyóssal?

Mért akarod megvívni ezt a csatát? Nekem nem lenne fontos, hogy megengedje bárki, hogy azt csináljak a saját otthonomban, amit akarok, és nem is kötném az orrára, mit csinálok otthon.

2020. máj. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudod ugyanakkorra a saját anyukádat is meghívni, és veszekedjenek ők, titeket meg hagyjanak ki ebből?
2020. máj. 2. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
70%

elég komoly helyzetnek tűnik, amiben vagytok... Sajnálom, hogy anyósod ennyire bele akar szólni a kettőtök életébe! Szerintem elsődlegesen férjeddel kell megbeszélned, megoldani, hgoy álljon ki melletted, vagy legyen többet otthon ha lehet, az is jót tenne. Te szüledinél nem tudnátok ott hagyni a kicsit néha, és kettesben elmenni pár órát sétálni, beszélgetni? Igen, a gyermeket nem ütjük, és nem kényszerítjük!!

Ha esetleg kapható arra a férjed, hogy elmenjetek család állításra, un. Hellinger módszer, vagy segítő beszélgetésre, ahol életvezetési tanácsokat adnak, az is segíthet. Amikor ennyire benne vagyunk egy komoly sztoriban, akkor jó lehet valaki aki kintről tekint ránk.

Elég szomorúnak érezlek, az első mondatodban is a válást említed, az utolsó mondatban is, hogy ne apa nélkül nőjjön fel a gyereketek. Most tényleg segítségre van szükségetek, mind a kettőtöknek. Sokszor nehéz, de az őszintség mindig hiteles, ha kedvesen és támadás nélkül elmondod anyósodnak, hogy neked fáj és rosszul esik, hogy ennyire bele akar szólni, az is lehet, hogy ébreszti őt, túltolta a kéretlen tanácsokat.

Mindenképp a férjeddel való kapcsolatod a kulcs az anyóshoz is.

Nagyon drukkolok neked, hogy férjeddel rendeződjön ami miatt anyós túlságosan "belépett" közétek.

2020. máj. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
és hol van az após ?
2020. máj. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Fuuu jól megkellene mondani anyósnak hogy az ő nevelési elvei se valami jók mert az x éves fia is még állandóan az anyja pics@jában van.

Adj neki ultimátumot,jobbat már nem tudsz szerintem. Vagy veletek akar család lenni vagy az anyjával.

2020. máj. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%

Anyósodnak volt alkalma gyereket nevelni, úgy rontani, megütni, ahogy akarta.

Most a te gyerekedről van szó, te szülted, te neveled, a tied. Neveld úgy, ahogy eddig is, ne engedj beleszólást! A férjeddel meg próbálj dűlőre jutni, együtt erősebbek lennétek anyósod elavult nevelési elveivel szemben.

2020. máj. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

A következetesség nem azt jelenti, amit te csinálsz.

következetes az, aki ugyanabban a helyzetben mindig ugyanazt teszi.


Amit te csinálsz, nekem szívtelenség inkább. NEm eszik délben, akkor uzsiig nem kap enni??? Egy másfél éves? Te mindig pont ebédidőben vagy éhes? Mi van akkor, ha ő fél óra múlva enné meg az ebédet? Semmi. Én elég konzervatív vagyok, nem a mai elvek alapján neveltem még 97-ben a lányom, viszonylag szigorú napirendje volt, amibe bele kellett férnie egy id-oda fél óra eltérésnek, ami még nem borít mindent. MErt lehet éhet kicsit előbb, kicsit később...


Hisztizik, belevágod a kiságyba, hogy nyugodjon le? Nyilván nem a verés a megoldás rá, de nekem a te megoldásod sem az. Nem fog a fejedre nőni attól, hogy akkor nyugtatod, amikor hisztziki, nem fél óra múlva kap magyarázatot...


Én meghallgatnám a másik felet is.

2020. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sokat segített a család többi részével való viszonyunkban az, hogy elköltöztünk tőlük 100 km-re.
2020. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!