Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mire számítsak első találkozás...

Mire számítsak első találkozásnál az anyóssal?

Figyelt kérdés

Párommal kicsit több, mint fél éve vagyunk együtt- ebből 2,5 hónap karantén, ezért még nem találkoztam az anyjával. Az apja nagyon kedves, elváltak a szülei és vele semmi baj nincs, viszont az anyósról a páromtól és az apjától is csak rosszat hallottam.

Ti hogy készültetek fel az első találkozásra az anyóssal? Ajándékot illik vinni? Más megyében lakik (3,5-4 óra kocsival, kb az ország másik felén), mint mi úgyhogy ott is aludnánk. Még nem konkrét az időpont, de nagyon izgulok.


22/l



2020. máj. 18. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Arra számíts, mint mindenkinél, akit eddig nem ismertél: csakis magadat add, ne mesterkedj. Ő is alighanem izgul, akárcsak te is. Vágott virágot vigyél neki ne alkoholt vagy desszertet (nőknek alkoholt nem szokás, a csokik meg hizlalnak...). Beszélj hangosan, érthetően. Magázzad, ha ő nem ajánl mást.
2020. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Tegezd mindenkepp! Mert ha nem ajanlana fel a kesobbiekben nincs izgulnivalod hisz Te tegezted a legelejen is! En ugy csinaltam! Majd 1x kijavitottam es akkor szoltak h dee tegezz minket ahogy eddig. Szoval ez jo tipp. En sose magaztam az anyos apos jeloltet.
2020. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképp ne tegezd le! Legalább az első alkalommal tisztelje meg az ember a nála minimum 20-30 évvel idősebbeket azzal, hogy magázódik. Vannak olyan emberek, akik kifejezetten sértőnek tartják, ha egy huszonéves (vagy annál fiatalabb) csak úgy letegezi őket. Ez olyan, hogy a tanáraidat sem tegezed le, még ha nem is olyan idős, mert egyszerűen nem illik, nem a haverokkal találkozol. Nagyon rizikós tegeződéssel kezdeni. Az én anyám most a negyvenes évei közepén jár, kifejezetten kéri, hogy tegezzék, de meg szokta jegyezni, hogy ha valaki elsőre, engedély nélkül tegeződik. A 12-es válaszolónak ha igaz a sztorija, akkor szerencsésen olyan szülőket fogott ki, akiket nem zavart. Van olyan kollégám, aki amiatt nem kíváncsi a fia barátnőjére, mert a leányzó egyből tegezte.
2020. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
12es vagyok! Sok sikagyu talpnyalo rozzant agyu xD lepontozott. Pedig: TEGEZD Elsore DE ugysem mered!! Rozzantak vagytok.. a 13as szerint csak makom volt pedig ha nem igy teszek ki tudja mikor kerik h tegezzem oket. Az elso tizedmasodperc ota tegezem parom szuleit es miutan tegeztem oket egyszer rajavitottam szandekkal, utana letamadtak h miert magazodok es mindenfelekepp tegezzem oket ahogy eddig. Szooval aki mer, az nyer! Vagy ha felsz ettol..akkor mondd neki h szeretnel tegezodni ugye nem gond es ne varj mig beszel..csak mondj vmit amiben ige van es ragozd E/2.ben! Bunko ne legyel de magabiztos mindig.
2020. máj. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem lesz attól talpnyaló valaki, ha magázódik. Ez egyszerűen illem. Ezt te is tudod nyilván, különben nem bátorságpróbának tekintenéd. A kollégám meg olyan amilyen, de pont ezt akartam ezzel mondani, hogy nem csak lazán lehet lereagálni. A párom szüleit én is magáztam (a párom előre mondta, hogy úgyis tegezhetem majd őket, de elsőre legyen magázódás, biztos ami biztos), de már az ajtóban mondták, hogy tegeződjünk nyugodtan.


12-es, te mire vagy ennyire fel magaddal, hogy akkora problémát okozna neked magázódni? Úgy írsz róla, mint egy nagyképű tini, hogy majd te eldöntöd, hogy tegezel vagy magázódsz... Nem így működik, az idősebb dönti el. Pláne hogy még buzdítanád a kérdezőt, hogy ne csak tegeződjön, de még szóhoz se hagyja jutni csóri anyóst.

2020. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom hogy tegeznél már le valakit egyből? Főleg ha egy anyukád korabeli nőről van szó? ekkora baromságot. És igen, ha megkedvel megkér majd hogy tegezd, ebből is tudod hogy közelebb engedett magához. Pl a volt anyósom aki egy kétszinű banya sosem kérte hogy tegezzem, de a kis kedvenc menye meg tegezi aki ugyanakkor került az életébe mint én, és ugyanannyi idős is volt. Ezt sokáig nem is tudtam csak egy hülye családi ebéden derült ki, hogy az a liba tegezi (és gondolom az anyós kérte), én meg azóta is magázom. Na nálam ott el ásta magát, és nem érdekelt tovább a nyanya, nem ment a teperés, meg hogy jó szinben tűnjek fel, nem érdekelt tovább.


A mostani anyósom már első héten mondta hogy tegezzem, és nagyon jól esett. Bár nekem idegen még most is hogy egy anyámnál is idősebb asszonyt tegezzek, ezért néha összekeveredek és véletlenül magázom, de olyankor rámszól hogy nem vagyunk mi idegenek, soha ne magázzam.

Szóval nagyon nem illik egyből tegeződni.

Engem néha 20on éves létemre zavar ha hivatali helyeken elkezdenek tegezni. Tudom h könnyebb tegeződni, de elsőre nekem zavaró, mert olyan mintha nem lenne meg a tisztelet.


Az én anyukám pl olyan, hogy kb eddig minden pasimat első napon megkérte h tegeződjenek. Egy az mert nagyon fiatalos is, másik meg ezzel nekem akar jót, hogy közelebb engedje magához az illetőt. Szóval ha jó szándékú a néni úgyis megkéri a tegeződésre.

2020. máj. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Az a kollega ha igy kipofazza a SAJAT fia dolgait pl: baratno akkor hidd el teged meginkabb kibeszel a hatad mogott! 🤭 Egy ketszinu sz#rdardab. Kibeszel. Ennyi nem tobb. En nekem azt mondtak parom szulei h tegezzem oket ezt az elso alkalommal. De amugy is..tegeznem. Tehat nem mentem oda megkoszonni h milyen nagyvonaluak h mondtak h tegezzem oket..

Hivatalban aki 40+ csak azt tegezem. Egy 20-30 azt bocs de nem fogok 20on evesen tegezni ha epp csak idosebb. Ha 30 leszek akkor 45-tol felfele magazom maximum..

Bolti eladot csak ha idos. A kasszanal a 40 eves eladonak ha ven banya mar magazom. Ha fiatalos es vidam akkor tegezem. Anyam ismeroseit tegeztem 10 evesen is. Es ez nem is valtozott. :D


Ez a parunk szuleit tegezzuk Evidens. Nekem is mondtak h figyi: tegezz minket nyugodtan. En csak alltam h mi a f..persze h tegezlek. De nem mondtam ezt ki nekik..csak tegeztem tovabb. Mikor nem eltunk egyutt azt mondtak barmely napszakban menjek at nyugodtan, ne csak nalunk legyunk hanem naluk is. Ezt megkoszontem. De 10bol 9szer nalam voltunk hiaba mondtak el ezt kethetente vagy mikor futolag 10 masodpercre lattak. Jol esett h hivtak de nem akartam ott lenni parommal. Inkabb nalunk. Anyukamat magazta aztan mondtam anyamnak h fiatalos fitt no es nem egy ven banya..utana nem sokkal mondta h tegezze! :)

2020. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Kibajitom amit elcsesztem..

*Hivatalban aki 40+ csak azt magazom.. Egy 20-30 azt bocs de nem fogok 20on evesen magaznii ha epp csak idosebb. Ha 30 leszek akkor 45-tol felfele magazom maximum..

2020. máj. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!