Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit illik adni első találkozás...

Mit illik adni első találkozáskor?

Figyelt kérdés

A párom szeretne bemutatni a szüleinek. Ő a második barátom, az első az édesanyjával élt csak, 16 voltam, mikor bemutatott neki, akkor egy tábla csokit vittem... Így sajnos nincsen nagy tapasztalatom ebben. Ráadásul kicsit ráparázok a dologra, mert az első anyósjelöltem nem is nagyon kedvelt.🤦🏻 Most 21 vagyok, a párom 24, a szülei olyan korúak, mint az én édesanyám (45-48 közöttiek),valamint ugye még ott a nagymamája. Arra gondoltam, sütök egy mutatós, mégis egyszerű süteményt és abból viszek nekik, de nem tudom ez mennyire számít jó ötletnek. Édesanyám azt javasolta vigyek egy jó minőségű bort az apukájának, de kicsit úgy érzem, azzal már túltolnám a dolgot... De mint mondtam, nem tudom mit illik, mi számít túl soknak, vagy kevésnek éppen... Szívesen várom az ötleteket, tanácsokat és az anyós-apósjelöltekkel való első találkozásról szóló sztorikat.😊

(21/l)



2019. márc. 28. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
A saját készítésű süti és az egy üveg bor sztem megfelelő. Nem sok.
2019. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem tudom, nálunk nem volt szokás adni semmit első találkozásnál egyik részről sem. De ha szeretnél valamit akkor szerintem a bor sem muszáj, hanem tényleg csak elég ha sütsz valami sütit nekik, hiszen ez nem egy karácsony vagy szülinap hogy mindenkinek külön valami saját ajándékot vigyél :)
2019. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a süti nagyon jó ötlet. Nem kell semmi más.
2019. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Sütit javaslom én is. Esetleg tudakold meg párodtól, hogy van-e a családban ételallergiás vagy valamire érzékeny, egy ilyen apró figyelmesség jól esik, ha pl. anyuka laktózérzékeny, és olyan édességet viszel, amiből ő is ehet.

Bort nem feltétlenül vinnék, illetve ez is egyénfüggő, ezt is párodtól kérdezd meg. Én első alkalomra nem vittem anyósomékhoz alkoholt, mert nem igazán fogyasztják, esetleg karácsonykor bontanak egy üveggel, de nem jellemző. Az én édesapám viszont szereti a jó borokat, így férjem első alkalommal azt vitt neki.

2019. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

Sütni csak akkor süss, ha tudod, mit szeretnek, van e allergia, és egyáltalán értékelik e, ha házi készítései süteményt visz valaki. A húgom pl ki nem állhatja, egy ilyen látogatás után a süti a kukában szokott kikötni....

Virág a legjobb. Egy szel csokor az anyának és ennyi.

2019. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kifejezetten laktóz és cukormentesen sütök, egyébként egy egyszerű sütés nélküli csokitortára gondoltam, ami egyszerű, jól mutat és nagyon finom. Egyszer küldtem tiramisut a párommal és annak sikere volt, ezért gondoltam a süteményre egyébként. Kedves utolsó, a virág is megfordult a fejemben, vagy valami különlegesebb ajtódísz esetleg így húsvét közeledtével... Az a lényeg, hogy nem akarom eltúlozni. Köszönöm az eddigi ötleteket és tanácsokat.
2019. márc. 28. 11:17
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Ezek szerint kaptak már tőled sütit, így az jo otlet. Ez esetben nem vinnek mast. Utolso voltam.
2019. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. márc. 28. 11:31
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha mondjuk lesz kajálás is éa mivel nem 15 éves vagy már egy üveg bor még simán belefér a dologba. :)
2019. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg maga az nagy eltulzás, hogy bármit is viszel csak azért mert be leszel mutatva.


Ha pl egy ebédre, vacsorára vagy hívatalos hozzájuk akkor vihetsz az anyukának virágot.

Vagy kerti partira mész akkor ok egy süti.

Ha valakinek szülinapja lesz vagy más ünnepség akkor is virág vagy süti ok.


De ha csak úgy mész nekem mint anyukának ez totál túlzás lenne, hogy te hozol valamit. ùgy érzném, hogy nekem is kellett volna valamit adnom...

2019. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!