Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek elmenjek? Hogyan...

Szerintetek elmenjek? Hogyan tudnék semleges maradni?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve apósomékkal egy városban éltünk, nem Magyarországon. Mikor megtudták, hogy terhes vagyok a második babával, olyan szinten elkezdtek terrorizálni lelkileg, hogy majdnem elvetéltem. Azóta is sokszor rémálmaim vannak, pszichológus kezel. Visszaköltöztünk Magyarországra, de most vissza kellene mennünk 1 hétre elintézni 1-2 dolgot. Elég lenne, ha csak a férjem menne, de a nagylány is akar menni, hiányzik neki a nagyapja, de még kicsi, nélkülem nem fog elmenni 1 hétre.


A férjem szeret minket, mellettünk áll, de ő nem tud haragudni rájuk, mert sohasem volt ott, amikor szavakkal bántottak, ő úgy érzi, hogy 2 tűz között van, én ezt mondom, apósomék meg az ellenkezőjét, ezért teljesen rám bízza a döntést.


Nem tudom, hogy tudnám-e semlegesen kezelni a helyzetet ekkora fájdalom után, és azt sem akarom, hogy a férjemnek fájdalmat okozzak, hogy apósomék eljátszák ott a szerető családot, belőlem meg feltör a sok sérelem, és ki verem ott a balhét. Nyílván ebből megint én jönnék ki rosszul, mert apósomék remekül meg tudják játszani magukat, a férjem megint csak annyit látna az egészből, hogy én indokolatlanul balhézok.


2020. jún. 11. 22:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Én nem mennék a helyedben. A lányodat elengedhetnéd pár napra. Annyit kibír nélküled. Aztán érte mész. De ne apósék lakásán adja át neked a gyereket, oda ne tedd be a lábad, beszéljétek meg, hogy akárhol máshol, utcán, pályaudvaron, kávézóban történik ez meg, nem a lakásukon.
2020. jún. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Biztos hogy nem mennék.
2020. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Off: miért terrorizált? Köze volt a terhességhez?
2020. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Ne menj, szégyeljék magukat. Kislány vagy elmegy apjával, vagy marad. Ilyen nagyszülőkkel jobb is lenne nem találkozna, nem mérgeznék az ő kis lelki világát.
2020. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy én nem engedem a lányomat, ő nem akar menni nélkülem. Mikor mondtam neki, hogy sajnos én nem tudok menni, apával kell csak mennie, közölte, hogy ő akkor inkább nem megy. De szegény azóta is szomorú miatta.


De hogy volt köze a terhességemhez. Ő szimplán meg volt győződve arról, hogy mi a férjemmel el fogunk válni, csak idő kell neki, és a terhességem pofonként érte, hogy ebből nem mostanában lesz válás, mert köszönjük szépen jól megvagyunk.

2020. jún. 11. 23:39
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem megy a lányod. Ennyi.
2020. jún. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonymousreview60 ***** válasza:
82%
"ő úgy érzi, hogy 2 tűz között van, én ezt mondom, apósomék meg az ellenkezőjét" A telefonod legyen mindig hívásrögzítésre kapcsolva, és anyósékkal négyszemközt csak hangrögzítésre kapcsolt telefonnal beszélgess. Nem azért mert köcsögölni akarsz, hanem, hogy legyen bizonyítékod.
2020. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Ha a férjed nem hisz neked, az már régen rossz...
2020. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

Titokban hangfelvetelt keszithettel volna...legalabbis en ezt tettem volna.

Amugy pedig nem mennek.

2020. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ez nem ilyen fekete fehér, hogy hisz vagy nem. Ő egy nagyon realista ember, nem "hisz" se nekem, se az apjának, abban hisz amit lát, vagy hall a saját fülével. Viszont kiáll értem, és szerintem ez a legfontosabb. Megmondta az apjának, hogy látja, hogy a felesége tönkre megy lelkileg, nem tudja miért van ez, de azóta van ez, mióta ők megtudták, hogy terhes vagyok, úgyhogy valószínűleg a megoldás az lesz, ha elköltözünk messzire.


Egyszerűen csak nem tudja átérezni a helyzetem, nem tud rájuk haragudni, mert nem volt ott soha amikor ezeket csinálták.


Ennél többet nem is kérhetek tőle.

Tudtam milyen ember, mikor hozzá mentem.


Nem is az a kérdés itt, hogy milyen a házasságunk, csupán annyi, hogy egy ilyen történet után, ti képesek lennétek-e a kislány és a férjetek kedvéért (nem erőlteti, de nyílván szeretné, hogy mi is menjünk), túllépni a történteken, és semleges maradni.

2020. jún. 12. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!