Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kéne anyós-apóst felkere...

Nekem kéne anyós-apóst felkeresni, hogy vigyék már el a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiam. 3 éve külföldön élünk. Ő oviba jár, mi a férjemmel dolgozunk.

Az én szüleimmel mind a kettőnknek jó kapcsolata van, ha haza megyünk mindig náluk szoktuk lenni. A férjemnek a szülei viszont már teljesen más helyzet. Nekik nincs valami jó viszonyuk, ha a férjemen múlna, egyáltalán nem tartanák a kapcsolatot velük. Amikor a fiúnk kb. másfél éves volt eljátszották azt, hogy 4-5 hónapig nem jelentkeztek, nem jöttek. A férjem hívta őket karácsonyra, nem jöttek el. Költözés előtt a férjem az unszolásomra azért csak elment hozzájuk elbúcsúzni a gyerekünk nélkül. Nem azért nem vitte, mert én nem engedtem, hanem mert nem akarta vinni. Másnap azért csak beállítottak hozzánk, hogy elköszönjenek tőlünk is. Mivel már majdnem fél évig nem is beszéltek a gyerekkel, ő nyílván idegenként kezelte őket, mert fél év egy ennyi idős gyereknél sokat számít! Elmagyaráztam ezt nekik ahogy azt is, hogyha a gyerekem életének részesei szeretnének lenni, akkor igenis nyissanak felé. Az utóbbi 3 évben megtanultak telefonálni minden hónapban hívtak. Persze mi is kerestük őket, úgyhogy kb 2 hetente beszéltünk velük. Ha haza látogattunk hívtak magukhoz. Volt, hogy itt voltak nálunk 1-1 hetet, apósom néha csak úgy is beugrott (nem messze dolgozik tőlünk, csak haza jár hétvégére). Június óta leállás van a munkahelyemen, úgyhogy még május végén haza mentünk a szüleimhez, náluk töltöttük a két hét karantént is, plussz még 3 hetet, de akkor már tudtunk csavarogni is. Múlt héten a férjem ment értünk és vissza jöttünk.

Mielőtt haza mentünk, lett a szüleinek mondva, hogy megyünk haza. Mondtam, hogy persze ha letellt a karantén, bármikor jöhetnek a szüleimhez, ha szeretnék el is vihetik a kicsit pár napra magukhoz. Tökre örültek neki, legalábbis a telefonban hallottak alapján ezt gondoltam. Letellt a karantén felhívtam őket és meghívtam őket hozzánk. Az a hétvége nekik nem volt jó, ezért azt mondták, hogy majd utána jönnek valamikor a következő napokban. Nem is terveztem az akövetkező napokra semmi nagy dolgot, úgy intéztem mindent, hogy otthon legyünk, direkt azért, hogyha beállítanak, akkor nehogy elkerüljük egymást. De nem jöttek. Nem is jelentkeztek, úgyhogy én programokat terveztem a családdal és a régi barátnőimmel. Nem volt olyan nap, hogy otthon unatkoztunk volna. Amikor a férjem haza jött, igaz csak másfél napra, de nem volt hajlnadó elmenni hozzájuk, csak felhívta őket, hogy nagyon örül, hogy milyen sokat foglalkoztak megint az unokájukkal. Persze megint engem ócsároltak, mert direkt azon a hétvégén hívtam őket, amikor az anyósom unokatestvérének a lányának a névnapja van és mentek köszönteni és azóta nem szóltam, hogy vihetik a gyereket és mi se mentünk hozzájuk... pedig mondtam nekik, hogy jöjjenek bármikor és ezek után még nekem kellett volna könyörögjek, hogy “hé, ráértek holnap? Nem? Akkor holnap után? Legyszi, vigyétek már el a gyereket ak az azutáni napon!” Vagy annak ellenére, hogy nem hívtak oda kellett volna állítanom hozzájuk?

Szerintem kész röhej....

Én úgy érzem, hogy a részemről tisztességesen megtettem feléjük a lépéseket, arról már nem én tehetek, hogy nem éltek vele.

Vagy mégis nekem kellett volna rájuk tukmálnom a gyereket?

31/N



2020. júl. 12. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, neked kellett volna erőltetned
Nem, volt lehetőségük, amivel élhettek volna
74 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%

haza mentünk a szüleimhez, náluk töltöttük a két hét karantént


A legokosabb dolog külföldről hazatérve az idős szülőhöz menni karanténba.

2020. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Fú de fárasztóak vagytok.
2020. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Nekik kell menni a te szüleidhez, ha látni akarják az unokát? Miért nem mentek/viszitek el a gyereket hozzájuk is?
2020. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
A 3.-nak igaza van. Nem nekik kellene a te szüleidhez menniük, nyugodtan foghatnád és elvihetnéd azt a gyereket hozzájuk is látogatóba.
2020. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Azért nem éppen így van, hogy vigye ő. Válaszolók nincs teljesen igazatok! Nem kersték őket majdhogynem az életükből kiléptek.

Ha nekem fontos az unokám biztosan mennék utána pláne úgy hogy a lehetőséget is megadták számomra. Ők nem éltek vele....mindent elmond.

2020. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

5!


"Az utóbbi 3 évben megtanultak telefonálni minden hónapban hívtak."


Ez kilépes az életükből? Az is megvan, hogy a kérdezőek ekkor költöztek külföldre? Az is leesett, hogy május vége óta ott vannak a kerdezo szüleinél ?

2020. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 babyboom567 ***** válasza:
89%
Mondjuk én kizárt dolognak tartom, hogy oda adjam a gyerekem olyan embernek akivel telefonon tartom a kapcsolatot, és kb párszor látták.
2020. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Annyira fárasztó vagy.

Szeretek gyakorizni,de nekem ez már sok

2020. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

A férjed nem is akarta velük tartani a kapcsolatot, ez a szülein múlt. Legalábbis te ezt írtad.

Akkor miért is kellene nekik pedálozniuk? Egyértelműen ingyen bébiszittert akartok, egyébként le se tojjátok őket, de a gyereket azt vigyék már el. Ez nem így megy. Ha nem jó a viszony, akkor nem jó. Ők megpróbáltak rajta javítani azzal, hogy kerestek titeket, de a férjed ezért egy szalmaszálat nem tett keresztbe. Nem érdekli. Akkor őket miért érdekelje?

A gyereknek jó indokkal meg ne gyere, mert az egyáltalán nem jó, ha ilyen ellenséges a viszony, de jópofiztok. Nem hülye, megérzi.

2020. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha anyósomnál lennénk, biztos hogy az én szüleim sem jönnének, és elvárnák, hogy vigyem én a gyerekeket. Már csak azért is, mert a legtöbb ember nem szívesen megy vendégségbe egy majdnem idegen ember házába. (Mert az én szüleim például nem nagyon tartanak kapcsolatot anyósommal. Nincsenek rosszban, de nem járnak össze, nem hívják egymást) Biztos vagyok benne, hogy felszabadultabban játszanak a gyerekekkel a saját vagy a mi otthonunkban, mint anyósom házában vendégként.
2020. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!