Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kéne anyós-apóst felkere...

Nekem kéne anyós-apóst felkeresni, hogy vigyék már el a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiam. 3 éve külföldön élünk. Ő oviba jár, mi a férjemmel dolgozunk.

Az én szüleimmel mind a kettőnknek jó kapcsolata van, ha haza megyünk mindig náluk szoktuk lenni. A férjemnek a szülei viszont már teljesen más helyzet. Nekik nincs valami jó viszonyuk, ha a férjemen múlna, egyáltalán nem tartanák a kapcsolatot velük. Amikor a fiúnk kb. másfél éves volt eljátszották azt, hogy 4-5 hónapig nem jelentkeztek, nem jöttek. A férjem hívta őket karácsonyra, nem jöttek el. Költözés előtt a férjem az unszolásomra azért csak elment hozzájuk elbúcsúzni a gyerekünk nélkül. Nem azért nem vitte, mert én nem engedtem, hanem mert nem akarta vinni. Másnap azért csak beállítottak hozzánk, hogy elköszönjenek tőlünk is. Mivel már majdnem fél évig nem is beszéltek a gyerekkel, ő nyílván idegenként kezelte őket, mert fél év egy ennyi idős gyereknél sokat számít! Elmagyaráztam ezt nekik ahogy azt is, hogyha a gyerekem életének részesei szeretnének lenni, akkor igenis nyissanak felé. Az utóbbi 3 évben megtanultak telefonálni minden hónapban hívtak. Persze mi is kerestük őket, úgyhogy kb 2 hetente beszéltünk velük. Ha haza látogattunk hívtak magukhoz. Volt, hogy itt voltak nálunk 1-1 hetet, apósom néha csak úgy is beugrott (nem messze dolgozik tőlünk, csak haza jár hétvégére). Június óta leállás van a munkahelyemen, úgyhogy még május végén haza mentünk a szüleimhez, náluk töltöttük a két hét karantént is, plussz még 3 hetet, de akkor már tudtunk csavarogni is. Múlt héten a férjem ment értünk és vissza jöttünk.

Mielőtt haza mentünk, lett a szüleinek mondva, hogy megyünk haza. Mondtam, hogy persze ha letellt a karantén, bármikor jöhetnek a szüleimhez, ha szeretnék el is vihetik a kicsit pár napra magukhoz. Tökre örültek neki, legalábbis a telefonban hallottak alapján ezt gondoltam. Letellt a karantén felhívtam őket és meghívtam őket hozzánk. Az a hétvége nekik nem volt jó, ezért azt mondták, hogy majd utána jönnek valamikor a következő napokban. Nem is terveztem az akövetkező napokra semmi nagy dolgot, úgy intéztem mindent, hogy otthon legyünk, direkt azért, hogyha beállítanak, akkor nehogy elkerüljük egymást. De nem jöttek. Nem is jelentkeztek, úgyhogy én programokat terveztem a családdal és a régi barátnőimmel. Nem volt olyan nap, hogy otthon unatkoztunk volna. Amikor a férjem haza jött, igaz csak másfél napra, de nem volt hajlnadó elmenni hozzájuk, csak felhívta őket, hogy nagyon örül, hogy milyen sokat foglalkoztak megint az unokájukkal. Persze megint engem ócsároltak, mert direkt azon a hétvégén hívtam őket, amikor az anyósom unokatestvérének a lányának a névnapja van és mentek köszönteni és azóta nem szóltam, hogy vihetik a gyereket és mi se mentünk hozzájuk... pedig mondtam nekik, hogy jöjjenek bármikor és ezek után még nekem kellett volna könyörögjek, hogy “hé, ráértek holnap? Nem? Akkor holnap után? Legyszi, vigyétek már el a gyereket ak az azutáni napon!” Vagy annak ellenére, hogy nem hívtak oda kellett volna állítanom hozzájuk?

Szerintem kész röhej....

Én úgy érzem, hogy a részemről tisztességesen megtettem feléjük a lépéseket, arról már nem én tehetek, hogy nem éltek vele.

Vagy mégis nekem kellett volna rájuk tukmálnom a gyereket?

31/N



2020. júl. 12. 10:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem pont olyan hülye túlérzékeny alak lehetsz, mint a bátyám, aki szerint az apja nem keresi őt eleget, és neki emiatt gyerekkora óta traumái vannak, és nyugtatókon él, és 10 éve eldöntötte, hogy kiiktatja a mérgező kapcsolatokat az életéből, és ezért nem is ismerik a gyerekei a nagyszüleiket. Én érdekes módon fel bírom hívni őket, így az én gyerekeimnek tök jó nagypapája, elviszi őket kirándulni, meg hetekig ott nyaralnak náluk.
2020. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#1, ez most nem a vírussal szembeni cselekedetekről szól, ha ezügyben szeretnél beszélgetni menj az egészség rovatba

#3, leírtam, hogy menjek oda, ahova nem hívtak? Alap illemszabály, hogy nem állítok be sehova hivatlanul

#5, köszi! Úgy látszik nem csak én gondolom “rosszul”

#7, ha tiltanám és nem engedném hozzájuk, akkor meg a gyerekemtől kapnám meg felnőtt korában, hogy miattam nem ismerte meg a nagyszüleit

#9, nem a szülein, hanem rajtam múlott. Én akartam, hogy a férjem tartsa velük a kapcsolatot, hisz mégiscsak a gyerekem nagyszülei. Ha meg ingyen baby-sittert akarok, akkor ott vannak az én szüleim. Szívesebben kérek tőlük szívességet, mint a párok szüleitől és velük ellentétben, az én szüleim tényleg szívesen vannak az unokájukkal. Egyébként mielőtt válaszolsz, jó lenne ha értelmeznéd a szöveget. Nem az a kérdésem, hogy hogyan tukmáljam rá a gyereket a nagyszüleire, hanem hogy tényleg én vagyok-e a hibás, ha nem akarják elvinni. De már megkaptam a válaszom, hiszen a kommentekkel ellentétben, a szavazók többsége nem úgy gondolkodik mint te.

#10, én azt terveztem, hogy oda jönnek, beszélgetünk és ha akarják, akkor onnan elviszik a gyereket. Ha nem szeretnének a szüleimhez jönni, mert kényelmetlen vendégségbe menni, akkor hol adjam át a gyereket nekik legközelebb ha látni szeretnék? A postán? Vagy mi is menjünk a nagyszülők miatt a gyámügyre?

#11, nálunk a családból senkinek nincsenek pszichés gondjai, nem tudom miből sikerült levonnod a párhuzamot a két sztori között.

2020. júl. 12. 13:39
 13/24 anonim ***** válasza:
81%
10-es vagyok. Anyósodéknak nincs otthona? Vagy hová vinnék akkor a gyereket, ahol te nem tudod átadni? Nem értem a gyámügy hogy jön ide? Vagy valamit nagyon kihagytál a sztoriból.
2020. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

"leírtam, hogy menjek oda, ahova nem hívtak? Alap illemszabály, hogy nem állítok be sehova hivatlanul"


Hát felénk a szülőt, nagyszülőt meghívás nélkül is szokás látogatni....

2020. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem adnám a gyerekemet oda, hiszen nem is ismeri a nagyszüleit, ők meg nem is tudják mit - hogyan szoktatok, előbb kicsit össze kéne "szokniuk" megismerni egymást, a pici is miket szokott csinálni, mivel és hogyan játszik stb nehogy oda add napokra...
2020. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#13, mostanában sok ilyen sztori van, hogy a nagyszülők jogairól van szó. Azoknál írják mindig, hogy a gyámügy meghatároz havi 1x találkozót nekik

#14, és nálatok is olyan “jó” a viszony mint nálunk?

2020. júl. 12. 15:28
 17/24 A kérdező kommentje:
#15, nem szívesen adom oda nekik, sokkal jobban szeretem, ha velem van, de amíg ő szívesen menne hozzájuk és igényli is, addig nem fogom tiltani
2020. júl. 12. 15:30
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

És ha odatelefonálsz anyósodékhoz, hogy "mama, átmennénk pénteken látogatóba. Meg Józsikának is hiányzik már a mama meg a papa" akkor azt mondják, hogy ugyan ne menj? Mert én továbbra is úgy gondolom, hogy nem nekik kéne anyukádhoz menniük. Amíg mi a szüleimmel laktunk, mi mentünk anyósomhoz, nem ő a szüleimhez. Főleg, hogy te is "vendég" vagy anyukádéknál, nem laktok ott.

És mint írtad, korábban rendszeresen mentek HOZZÁTOK, nem a családodhoz.

Nekem az jön le, hogy neked nem is akaródzik megmozdulni. Mármint anyósodhoz, baratnőkhöz azért igen. És itt keresel önigazolást miért is anyósodnak kellene vendégségbe mennie a te családodhoz, hogy aztán egy kanapén feszengve játszon az unokával.

2020. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Dehát nekem kéne futni utánuk, hogy törődjetek már vele? Ha ők nem erőltetik meg magukat akkor én ennél jobban mit? Ha annyira akarták volna, hogy mi menjünk, akkor miért nem hívtak?

Korábban is itt laktunk, ha jöttek, akkor is ide jöttek. Ha annyira zavarná őket, hogy a szüleimhez kell jönni, akkor se az esküvőnkre, se a keresztelőre, se a férjem öccsének szülinapjára se tudtak volna eljönni, ugyanis azok is itt voltak tartva. Ők túl kényelmesek ahoz, hogy nagyszülők legyenek.

Valaki azt írta, hogy ha ilyen a viszony akkor ne is erőltessem, mert a gyereknek sem jó, ennek ellenére te azt javaslod #18, hogy én szaladjak utánuk?

Szerintem mindenki, aki ide kiír valamit, valamilyen szinten önigazolást keres, nemde? Senki sem mondta, hogy a kanapén fetrengve kell vele játszani, de ez tökre betalált, mivel a kanapén kívül nem sok helyen játszottak vele. Simán elvihetnék sétálni, fagyizni, játszótérre, vagy mint már írtam magukhoz, de mivel itt “lakunk” amíg Magyarországon tartózkodunk, igenis jöjjenek ide érte. Többször is hívtam, ők azok akik nem jöttek, ami szerintem egyenlő azzal, hogy nem kívánnak minőségi időt tölteni a gyerekemmel.

53 szavazást kaptam eddig, ebből kb. 3 mondja azt, hogy ez csak az én hibám. Szóval akkor csak nekem van igazam

2020. júl. 12. 19:01
 20/24 anonim ***** válasza:
48%

Az összes dédi ilyen nálunk. Az önsajnáltatás, az megy, hogy jajderégenláttam, meg jajmennyirenagylehetmár, de ha rákérdezek, hogy mikor van kedved találkozni, mikor jössz/vigyem, de még azt is felajánlottam, hogy elhozzuk kocsival + vissza is visszük utána (kettő simán vezet még, egynek nagytestű kutyusa van panelban, akit le tud fárasztani, szóval nem az ágyhoz kötött, rozoga, szegény öregeket kell elképzelni), akkor csak a hüppögés, a kitérő válaszok, a jajkislányom, most nem jó, most itt fáj, most ez a dolgom, meg a hasonlók mennek. Lassan

3 éve vagyok itthon a most már 2 csemetével, ezidő alatt egy kezemen össze tudom számolni, hányszor látták a gyerekeket a dédszüleik. Én belefáradtam. Nem fogom rátukmálni sem magam, sem a gyerekeket olyanokra, akik módszeresen tojnak a fejünkre. Egyik dédi a kicsi nevét sem tudja, mert ennyire szarik ránk, a másik látta háromszor. A kicsi 10 hónapos... De neki mennyire hiányzik. Feltételezem, mint egy kolonoszkópia!

2020. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!