Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek illik egy pár...

Szerintetek illik egy pár hónapos kapcsolatban bemutatni egymásnak a szülőket?

Figyelt kérdés

Barátom apja találta ki nemrég, hogy összehozhatnánk egy találkozót az én szüleimmel és grilllezhetnénk - végre megismerhetnék egymást az "öregek", hogy az ő szavaival éljek ha már tényleg annyira komolynak gondoljuk a kapcsolatunkat. Most leszünk 7 hónapja együtt és bár komolyan tervezünk ( jövőre összeköltözés, gyerek, 1-2 éven belül eljegyzés), de valahogy nem érezzük azt a barátommal, hogy ezt kéne. Igazából eszünkbe se jutott, max az eljegyzés után, ha lesz egy kisebb vacsora vagy ha a távoli jövőben lenne esküvő, akkor ismernék meg egymást.


"Anyósommal" beszéltünk ezután, és ő is meg volt lepve, mert a kedves párja ezt nem is mondta neki, csak nekünk adta elő hirtelen felindulásból, mikor együtt jöttünk haza vonattal.


Az én szüleimet nem hozná lázba az ilyen pofavizit, nem is annyira szimpatikusak a párom szülei nekik - a barátom félig-meddig elmenekült otthonról ( állandóan elköltötték a fizetését, a nővérére meg az utolsó forintot elszórták stb). Amikor júniusban volt a szülinapja, akkor is a szüleimtől tisztességesebb ajándékot kapott, mint otthon ( nem értékben, hanem ízlés alapján).


Viszont felmerült bennem, hogy ez lehet egyfajta hagyomány is vagy mi vagyunk ennyire antiszocok a családommal és talán nyitni kéne feléjük.


24/L



2020. szept. 7. 19:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Jobb a békesség alapon, ha nincs nagy gáz egyikőtök szüleivel se, egy vacsorát össze lehet szervezni szerintem.
2020. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem.
2020. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Én se gondolnám, hogy szükséges, az általad leírt helyzetben meg pláne nem
2020. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
A barátod szülei ha akarnak valamit, akkor hívják meg a te szüleidet magukhoz, vagy valahova vacsorázni. Szerintem nem rossz, ha megismerkednek, mert utána már tudjátok hogy jönnek ki, mire lehet számítani, lehet-e őket az esküvőn egy asztalhoz ültetni, stb.
2020. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell a szüleiteknek találkozni, ez inkább akkor életszerű, ha mindkét felet érdekli a dolog. Ha csak "apósod" lelkesedik a bandázásért, akkor le tudjátok finoman állítani. Később sem kell vegyülni folyton. Nálunk 6 év alatt háromszor találkoztak szervezetten, az esküvő előtt meghívták egymást ebédre magukhoz pofavizitre látni, hogy "honnan jött a menyasszony/vőlegény", aztán az esküvőn. Bőven elég volt. Nektek se kell több, ha nem akarjátok.
2020. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

5 éve voltunk együtt, mikor úgy alakult, hogy bemutattuk egymásnak a két anyukát (mozaikcsalád miatt a bővebb kimaradt eddig).

Én eljegyzés után látom értelmét a dolognak amúgy, azt is csak azért, hogy ne az esküvőn találkozzanak először. :D Hamarabb felesleges.

2020. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%

7 hónap nem pár hónap. Párodnak mostanában illene megkérni a kezed, ha komolyak a szándékai.

Eljegyzést szokott követni hagyományosan családi vacsora, ezen ismertetik össze a szülőket.


Amíg nincs eljegyzés faragatlanság szülőknek egymás társaságát keresni.

2020. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Azért számomra érdekes az a sorrend hogy először gyerek aztán esküvő aztán majd bemutatjátok egymásnak a szülőket😃 Nálunk mondjuk pont fordítva volt, de mi ilyen régimódiak vagyunk😁
2020. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Mintha magamat olvastam volna, és a párom szülei is pont ilyenek, és az én szüleimnek sem szimpatikus annyira hallomásból eddig a másik család. Nálunk is volt már téma, hogy illene összehozni a családi találkozót, közel 2 éve vagyunk együtt, de én nem igazán tudom elképzelni, hogy a két család olyan idillien eltársalog, mint ahogy anno elképzeltem. Végül nem téma nálunk, senki nem erőlteti, majd egyszer találkoznak.
2020. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#7 Szamomra es szamara is azert meg korai az eljegyzes. Baratom azt partolja, hogy majd osszekoltozes utan.


#8 Nekem mint gesztus, az eljegyzes tetszik, ellenben az eskuvo netto penzkidobas velemenyem szerint. Nem is annyira kedvelem a parom csaladjat, erdekes figurak vannak ott. Ugy allapodtunk meg, hogy majd gyerek utan lesz valamikor eskuvo, talan... :D Sosem akartam.valaki felesege lenni, de o szeretne hazassagot.


#9 Igen, nalunk is ez lenne. Apos a tipik habzoszaju jolmegmondom ember, apa ezzel szemben kisse halkszavu de nagyon bolcs es nem birja a gyokereket. Az anyukaink ellenenek, mindketten kis cukik a maguk modjan. De persze nem lehet csak az egyik szulot hivni.

2020. szept. 8. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!