Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnak is szólogatott be az...

Másnak is szólogatott be az anyósa unoka várással kapcsolatban? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok. Mielőtt varandos nem lettem anyosom allandoan megjegyzeseket tett unokavarassal kapcsolatban.

-mikor fog már vki szaladgálni az udvaron

- nem kell hogy focicsapatot szuljek elég ha egyet

-mért nem jön meg a baba

-el kéne lehet mennünk kivizsgálásra e miatt

-olvassak szakirodalmat hátha megjön a kedvem

-tudod fiam a férjek is tolerálják egy ideig...

- meg h tudja az a dolgát a pocakban

Csak hogy a főbbeket említsen.


Hozzá teszem próbálkoztunk a párommal és igen, 1 év kellett ahhoz hogy összejöjjön a gyerek. (Bar ehhez nem sok köze van/volt)


Amióta meg megtudta hogy unoka lesz tulbuzgo. Állandóan azzal jön h kislány lesz meg h annak kell lennie holott nem tudjuk meg a nemet!! Meg szinte azt erzem, rajtam keresztül is csak a babát latja és csak az a fontos neki. Értem ez alatt hogy nem azt kerdezi hogy vagyok vagy jól viselem e hanem hogy baba jól van, növöget??


Így erzem lassan érik nálunk majd egy "mindenki tudja hol a határ megbeszélés"


Velemeny???



2020. szept. 20. 14:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti leültetném, és elmondanám neki, h te mama figyelj mar, ez az én gyerekem, én hordom ki, én fogom nevelni, ergo hagyd, hogy úgy csináljam ahogy nekem jó...

Anyósom ennél durvább volt.

Ő megszabta volna mkt ehetek, mit mozoghatok, mennyit mehetek terhesen. De csak a baba érdekében. Na eleinte csak bólogattam, nem akartam vitát, majd egy hatalmas veszekedés lett belőle. Utána nem szólt bele a terhességembe.

Aztán megszületett a fiunk. Miért nem adok neki húslevest 3hónaposan? Miert nem sétál még fél évesen? Mi az, hogy nem asok rá nyáron pulóvert? Meg ilyesmi. Na még1x leültettem, elmondtam h az én gyerekem, csak fel tudom nevelni, majd ha segítség kell, szólok anyámnak, nem neki...

Na akkor ismét egy kicsit csendbe maradt. 1 éves lett a fiam, leszoktattam a szoptatásról. Szabályosan a torkomnak esett anyós, mert ő mindig is megmondta, nem vagyok anyának való... mert a gyerek a első, az nem baj ha én kikészülök testileg lelkileg, nekem akár 4 éves koráig kötelességem szoptatni. Na ebből egy nagy összeveszés lett, azóta nem láttuk anyost. Ennek fél éve...


Ezzel csak azt akartam mondani, szerintem jobb az elején lefektetni a "szabályokat". Csírájában elfolytani a dolgot, mielött a túlbuzgó mama átesne a ló másik oldalára.

2020. szept. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer úgy felhúzott hogy megmondtam neki keféljen egyet a kisfiával ha annyira gyereket akar tőle.

Azóta nem hozta fel a témát.

2020. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!