Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki hogy viseli, ha após v....

Ki hogy viseli, ha após v. anyós folyamatosan politizál?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk egy véleményen, így kezd egyre kellemetlenebbé válni családi összejöveteleken vagy bármilyen együtt töltött időben a politizálás. Szerintem ennek nem ott és nem olyan formában van létjogosultsága. Eleinte még nem nagyon érdekelt, jót nevettem rajta, de kezd egyre inkább zavaróbb lenni. Vitába nyilván nem szeretnék szállni, mert értelmetlen lenne. Rajtam kívül nem hiszem, hogy mást zavar, mert mindenki elhallgatja, legalábbis senki nem szól érte. Mit tudnátok tanácsolni, akinek a családjában van hasonló eset az hogy viseli, kezeli?
2020. okt. 26. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Engem nem zavar, ez a véleményük, elmondják, ennyi.
2020. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
62%
Nem kell rá szólni semmit.
2020. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Te is elmondhatod a véleményed. A kulturált vitával semmi gond nincsen.
2020. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Narancs õrült após.Ismerõs.
2020. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ritkítani és rövidíteni kell a találkozásokat. Te nem érzed jól magad a körükben, mert más az értékrendetek. Politikáról vitatkozni nem lehet, mert ez hitrendszer, maximum veszekedni. Annál meg rövidebb az élet, mintsemhogy veszekedésekre pocsékoljuk a jókedvünket.
2020. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Nálam az előző kapcsolatomban nem feltétlen pártpolitizált az exanyósjelölt, de minden közéleti témában elmondta a véleményét. Én nem nagyon beszéltem vissza, vagy mondtam el az én véleményemet, mert 1) amikor megmondtam, észérvekkel alátámasztva, megkaptam, hogy csak kényelmes vagyok (ő meg az exem keresztapja magyarázták az akkor 30 éves exemnek, aki akkor épp munkanélküli volt, hogy miért nem megy be a Beszkárthoz - igen, azt sem tudták, hogy azóta nem így hívják -, hogy ő dolgozni akar, mert az 1940-es években a keresztapu ezt csinálta 18 évesen, aztán milyen jó kis munkát kapott... és elkezdtük magyarázni, hogy ez ma nem egészen úgy megy, és ha kap is munkát egy ilyen akció után, valszeg ilyen takarító szinten, a páromnak annál egy fokkal jobb képzettsége van), 2) az a típusú ember volt, aki isteni kinyilatkoztatásként és nagyon bunkó módon beszél a véleményéről, és láthatóan nem tűr el ellenvéleményt, és hülyének tart mindenkit, aki másképp gondolkodik.

Szóval csak értelmesen bólogattam, aztán röhögtünk rajta az exemmel később. Zavarónak zavaró volt, de max. heti 1x kibírtam... úgy kezeltük, mint a falu bolondját, kb.

2020. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk húgom és sógorom "véresszájú fideszes". Ha összejövünk, rezzenéstelen arccal végighallgatom a hőbörgésüket, majd kérdezek valami semleges dologról vagy arról, mi volt, mióta nem találkoztunk. Ez általában meghökkenti őket és szerencsére leállnak.
2020. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk szerencsére ritkan van ilyen, de van a családban két idős, akik Fideszesek, a többiek utálják. És mindig az öregek kezdik a vekegést, hogy milyen jó kormányunk van, meg jönnek a migránsok, de a Viktor megvéd. Általában ilyenkor vita kezdődik a férfiak között, a női családtagok csitítgatnak, mert jobb a diplomáciai érzékük. Ha kezd eldurvulni a vita, akkor meg valaki az asztalra csap, hogy na most akkor sürgősen keressenek új témát. Aztán puffogva kanalazza mindenki a húslevest.

Szerintem a legegyszerűbb ezt csírájában elfolytani, ha valaki rákezd a politikára, meg kell neki mondani, hogy hagyja abba, vagy menjen ki a szobából vitatkozni, mert egy családi eseményen senki nem kíváncsi az acsarkodásra.

2020. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerencsére se anyós se após se én nem vagyunk elég műveltek ehhez a témához. Konkrétan inkább egymás hogyléte felöl érdeklődünk, nem ilyen facságokon rágódunk. Nektek csak ez az egy témátok van? Ez úgy kezdődik hogy, csókolom papa, erre ő köszönés helyett neked ugrik hogy a Viktor, ez a drága ezt meg azt csinálta? Lekötöz téged hogy még kell őt hallgatod vagy mi?
2020. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Aki tapasztalt már hasonlót és/vagy tudott tippet mondani annak köszönöm, hogy válaszolt! Hasonlóan szoktam én is rendezni, általában végighallgatom és megpróbálom elterelni a témát. Nagyjából ezzel nem is lehet többet csinálni, de legalább merítettem egy kis motivációt a továbbiakra.


9 válaszolónak azért még válaszolnék a kérdésére, hogy szerencsére nem csak ez téma van és nem is ez az első mondat, hogy szia, jajj de jó hogy nem jönnek a migráncsok, de az a tapasztalatom, hogy még ha kiscicáról kiskutyáról van is szó át lehet evezni a politikára. A élt már át hasonlót az tudja.


Egyébként a politizálással még nem is lenne probléma, mert a kulturált vitával nekem sincsen gondom sőt, nem egyszer kerül szóba a hasonló érdeklődésű barátaim körében, de itt nem érzem azt, hogy veszekedés nélkül meg lehetne úszni.

2020. okt. 26. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!