Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sznob, nyársat nyelt, urizáló...

Sznob, nyársat nyelt, urizáló apósjelölttel és anyósjelölttel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Úri népnek adják elő magukat, úgy ülnek le az asztalhoz, mintha grófi kastélyban élnének, s velem úgy beszélnek, mint a kutyájukkal vagy a cselédjükkel, dühíti őket, hogy a lányuk velem él. De most láttam mindkét firma anyját, az apósjelöltét is meg az anyósjelöltét is. Halottak napjára eljött mindkét nagymama. Majd elájultam. Mindkét nagymama egyszerű fejkendős falusi nénike. Akkor ez a két szép madár - az apósjelölt meg az anyósjelölt - mire fel játssza meg magát? Hisz mindketten alulról jöttek. Nem grófi bölcsőben ringatták őket. A apósjelölt mégis úgy vonul mindenhová, mint egy angol lord, az anyósjelölt meg úri dámaként teszi-veszi magát. Mire fel a nagy rongyrázás? Már átlátok rajtuk, hisz ezek mindketten parasztgyerekek voltak, parasztcsaládban nőttek fel. Miért akarják a gyökereiket megtagadni? Miért vették fel a grófi stílust? Megyebálra járnak, színházba járnak, bridzselnek a barátaikkal, a nagyságos úr teniszezni jár, a nagyságos asszony meg kondicionáló tornára. És még engem mernek lenézni? Nekem egyik nagymamám sem fejkendős néni!!! Mindkét nagyszülői pár a polgári rétegbe tartozott (már meghaltak szegények). Akkor mi jogon vergődnek? Mert a nagyságos úr orvos, a nagyságos asszony meg jogásznő? Na és? Én sem maradok el tőlük, gyógyszerész vagyok. Mégis olyan lekezelőek velem, semmi természetesség nincs bennük, csak a görcsös urizálás, a feszülés, a gebeszkedés.

Csoda, hogy a lányuk ilyen környezetben felnőve is normális maradt. Hogy mondjam meg nekik, hogy hátrább az agarakkal, mert nincs mire fel nagyzolni? Köpjék ki a lenyelt vállfákat, most már úgyis mindent tudok, a fejkendős nénikék láttán mindenre rájöttem velük kapcsolatban.

Valahogy meg kell ezt mondanom nekik.



2020. nov. 1. 00:16
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
83%

Mi az, hogy "alulról"?!


Ember, vagy nem ember. Ennyi.

Mosolyogd ki őket.

Ne ütközz. A kötelező jelenléten

kívül nincs velük dolgod. Főjenek a levükben.

2020. nov. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
58%

Enyéim is ilyenek, a magyarázat egyszerű.

azért hordja fent az orrát, mert városi akar lenni, de hát ugye a falut elhagyhatja az ember, de ő sosem fogja valójában kiűzni magából a falusi viselkedést...

Egy példa: apósom mindig nagyzol mennyi pénze van és veszi a drága cuccokat,de közben illem terén olyan szinten le van maradva, hogy egy 3 éves is illedelmesebb nála, mert paraszti észjárása megmaradt csak közben öltönyt visel XD


A megoldás: tojd le magasról, mert úgysem győzheted meg őket, nekik egy kirakat család kell

2020. nov. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
86%
Elkerülni őket.
2020. nov. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem ártana az ő oldalunkról is nézni a dolgokat. Falusi, az is lehet hogy szegény családban nevelkedtek, és sikerült ebből kitörniük. Hisz az egyik jogász, a másik orvos. Nekik lehet, hogy jobban meg kellett küzdeniük ezért a státuszért, mint mondjuk egy nagyvárosi gyereknek. És miért ne érezhet ének egy kis büszkeséget emiatt? Amúgy meg kB most a semmiért olyan hisztit versz le, mintha most jöttél volna rá arra, hogy őket is anya szülte.
2020. nov. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
88%
Hűű basszus tényleg mekkora szar emberek már, mert szórakozni járnak meg sportolni. Takarodjanak vissza falura kapálni, ugye? Gyógyszerész te? Álmaidban maximum hülyegyerek.
2020. nov. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
92%
Te nagyon buta vagy.
2020. nov. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
97%
Olyan mintha kicsit irogy lennél. Nem mondom, hogy nincs igazad, de ebből az irományvól nem úgy tűnik. Az a bajod, hogy lenéznek téged, bár nem mondod meg, miben nyilvánul ez meg, közben te lenézed a fejkendős néniket, akik a polgári réteg alatt helyezkednek el szerinted. A teszik-veszik magukat nem tudom, mit jelent. Színházba járnak, teniszeznek? Ezekkel mi a probléma? Baj, ha valaki nem elég műveletlen?
2020. nov. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
97%
Leírtad, hogy hogy látod őket, de ebben semmi urizálás nincs, szórakoznak, jól érzik magukat. A lényeg maradt ki, hogy hogy viselkednek veled, és miért haragszol rájuk. Ez alapján nem tudsz te semmit, és nincs mit megmondani nekik.
2020. nov. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
95%

Téged az zavar, higy táncolnak, teniszeznek, kártyáznak a barátaikkal? Színházba is járnak. Maga a ferő!

Te nagyon beteg vagy

2020. nov. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem kérdés ,csak kipanaszkodtad magadat itt...
2020. nov. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!