Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg felmentés anyóstól...

Tényleg felmentés anyóstól az, hogy fiús nagymamaként kevésbé szereti az unokáját, mint a lányos nagymama?

Figyelt kérdés
Ezt konkrétan párom bátyja mondta nekem abból az apropóból, hogy megemlítettem neki egy beszélgetés során hogy bánt az, hogy az anyja nem szereti az unokáit annyira (két fia van és 4 unokája), köztük az én fiamat sem, mint a lányos nagymamák. Szerinte ez mindig ilyen, mert egy anya akinek a fia révén van unoka az sosem lesz olyan fontos, mint a másik nagymamának. Kicsit elszomorodtam, mert nekem egy fiam van és nem is tervezek több gyereket, de nem tudom elképzelni hogy amiatt ne szeressem majd tiszta szívemből az unokámat, mert nem lányomtól van. Itt lakik pár percre, de van hogy el sem jön megnézni, ha jön, neki elég egy kis idő vele, pedig nagyon jó gyerek és érzékeny, bújós.

2020. nov. 10. 21:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%
Had döntse már el kit és mit szeret. Örülj hogy legalább foglalkozik vele egyáltalán. Ha nem tenné sem lenne beleszólásod.
2020. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
Majd ha kell segitseg a maminak (a parod anyja ha jol ertem bocsi??)- akkor megmondja az addigra kb kamasz fiad hogy bocs mama en se szeretlek annyira mint az anyukam feloli mamat. :D ennyii
2020. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos a tapasztalat alapján van benne igazság.

Anyósom a lánya gyerkoceihez húz, anyukám, aki vegyes nagymama szintén-bár küzd ellene ezerrel-szintén így van. Sose ismerné be de vannak az én (lánya) gyerekei meg a tesóm gyerekei.....

2020. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

Sose tapasztaltam ilyet.

Egy normális nagyszülő minden unokáját egyformán szereti.

Párod bátyja ostobaságokat beszél. Az ő anyja egyszerűen nem annyira gyerekszerető, ezért nem akar az unokáival foglalkozni. Ne törődj vele! Legyen sokat akkor a te anyukáddal, és őhozzá sokkal jobban is fog kötődni.

2020. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Öreganyámnak két lánya van. Mégis a nagynéném gyerekeit isteníti, minket tesómmal mindigis letojt. Erről ennyit.
2020. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Igen 2-es, az anyósról van szó.
2020. nov. 10. 21:50
 7/29 anonim ***** válasza:
59%
A ferjed vagy a parod anyja? Amugy kb ugyanaz. Nem kotozkodni jottem. Bocs. A #2 vagyok. Es en az apam feloli nagyanyamnak mikor 5,5 eve lattam utoljara (el meg de nem keresem) meg is mondtam ugyanezt. :D szuleim anno elvaltak igy ugyis konnyu volt nem keresni oket soha tobbe. De en siman megmondtam neki amit a #2 kommentemben leirtam. Hogy bocs nem szeretlek en se annyira hogy segitsek soha sem szamithatsz ram te sem. :D aztan kinevettem. Az anyai nagyim viszont imadom!! O is mindig szeretett es szeret most is.
2020. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Anyámnak úgy kell könyörögni hogy kicsit jöjjön már el megnézni az unokáit pedig a lánya vagyok, anyósom pedig nekem könyörög h minél többet vigyem őket pedig a "menye" vagyok. Szerintem ez emberfüggő
2020. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos én is úgy látom, hogy általában a nők szülei kötődnek jobban az unokákhoz, nem minden esetben, de mondjuk 80%-ban..


Mi most várjuk az első babát a férjemmel, és úgy érezzük, a szülei (tehát a fiús nagymama is) kevésbé várja a kicsit, mint amikor tavaly a lányától született unokája. Nem közömbös, mert amúgy nagyon jóban vagyunk, de nem is olyan lelkes és izgatott, pedig mi mindent vele osztunk meg, mert az én részemről nincsenek nagyszülők.


Nekünk is fáj ez a dolog. :(

2020. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
A tudomány még nem fejtette meg, hogy a szeretet mértéke mitől függ. Olyan ez, mint a barátság meg a szerelem, általában két ember egymás iránti szimpátiája.
2020. nov. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!