Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg felmentés anyóstól...

Tényleg felmentés anyóstól az, hogy fiús nagymamaként kevésbé szereti az unokáját, mint a lányos nagymama?

Figyelt kérdés
Ezt konkrétan párom bátyja mondta nekem abból az apropóból, hogy megemlítettem neki egy beszélgetés során hogy bánt az, hogy az anyja nem szereti az unokáit annyira (két fia van és 4 unokája), köztük az én fiamat sem, mint a lányos nagymamák. Szerinte ez mindig ilyen, mert egy anya akinek a fia révén van unoka az sosem lesz olyan fontos, mint a másik nagymamának. Kicsit elszomorodtam, mert nekem egy fiam van és nem is tervezek több gyereket, de nem tudom elképzelni hogy amiatt ne szeressem majd tiszta szívemből az unokámat, mert nem lányomtól van. Itt lakik pár percre, de van hogy el sem jön megnézni, ha jön, neki elég egy kis idő vele, pedig nagyon jó gyerek és érzékeny, bújós.

2020. nov. 10. 21:24
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
A személyiségjegynek, a szocializációnak sok köze lehet ehhez biztosan azért, de ezt hallva azért nálam ez ütött.
2020. nov. 10. 22:14
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
Az én anyósom imádta az unokáit. Semmivel sem szerette jobban a lánya gyerekeit mint a fiai gyerekeit.
2020. nov. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell se felmentés, sem indok. A mesében fordul elő az, hogy egy szülő vagy nagyszülő ugyanúgy szereti a gyerekeit, vagy az unokáit. A valóságban mindig van kedvenc és kevésbé kedvenc.
2020. nov. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
34%

nekünk szerencsénk volt, az anyósom nem szeretett senkit..sem a férjeit, sem a gyerekeit, sem az unokáit..csak magát.


Ezt a tulajdonságát nagyon díjaztuk, mert ha véletlenül(egyszer egy évben eljött vasárnapi ebédre)meglátogatott minket, az a nap rémálom volt, biztosan botrányba fulladt. Például az egyik lányát, aki abban a kerületben lakott, soha nem látogatta meg..


Az unokái valamiért menekültek előle..


Szóval ő sem szeretett minket, de mi sem őt...gonosz volt. A temetése megoldott mindent.

2020. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
48%
Tudat alatt az játszik szerepet benne, hogy a lányod gyerekeiről mindig tudod, hogy tényleg az övé (az anya az, aki mindig biztos). Gyakorlatban az, hogy egy terhes nő általában az anyjával osztja meg a terhesség, az új baba körüli gondolatait, főleg ha első gyerek, az anyós ebből kicsit ki van rekesztve. Ha tisztában van egy nagymama ezekkel az okokkal, akkor megszűnik benne ez a "kivételezés" (az én nagyim pl. figyelt erre, mert saját fiatalkorában tapasztalta az anyósával.)
2020. nov. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
22%
Ne hasonlítsd anyóst már nagyikhoz. Mindenki más. Megy hozzátok, foglalkozik velük. Az más kérdés, hogy szerinted nem eleget, meg nem elég ideig. Másnak meg lehet, hogy pont ez lenne az ideális. Megint másnak meg már lehet, hogy sok lenne.
2020. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
31%

Engem az apai nagymamám sokkal jobban szeretett, mint az anyai nagymamám. Szüleim ugyanúgy szeretik az én (nő) gyerekeimet mint az öcsém gyerekeit.


Normáliséknál nem tesznek különbséget az alapján, hogy ki férfi, ki nő.

2020. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
19%

#17 "Engem az apai nagymamám sokkal jobban.." & "Normáliséknál nem tesznek különbséget.."


Az apai mamad igy szerinted= NEM normalis 😂

2020. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
De itt csak fiúk vannak. Nem tesz a nagyi különbséget, nincs kedvence. Csak a kérdező szerint keveset foglalkozik a nagyi mindegyik unokával.
2020. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
55%

Pár percre van tőletek, ha meg allanodan átjárna jonne a gyk- s kerdes, hogy mit kepzel magáról, mit jön állandóan.

Ha meg rovid ido eleg neki miert baj? Egyszerűen ilyen tipus. Attól szeretheti ugyanúgy. Csak veled nem olyan szoros a kapcsolata,így nem akar ott lábatlankodni.

2020. nov. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!