Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg felmentés anyóstól...

Tényleg felmentés anyóstól az, hogy fiús nagymamaként kevésbé szereti az unokáját, mint a lányos nagymama?

Figyelt kérdés
Ezt konkrétan párom bátyja mondta nekem abból az apropóból, hogy megemlítettem neki egy beszélgetés során hogy bánt az, hogy az anyja nem szereti az unokáit annyira (két fia van és 4 unokája), köztük az én fiamat sem, mint a lányos nagymamák. Szerinte ez mindig ilyen, mert egy anya akinek a fia révén van unoka az sosem lesz olyan fontos, mint a másik nagymamának. Kicsit elszomorodtam, mert nekem egy fiam van és nem is tervezek több gyereket, de nem tudom elképzelni hogy amiatt ne szeressem majd tiszta szívemből az unokámat, mert nem lányomtól van. Itt lakik pár percre, de van hogy el sem jön megnézni, ha jön, neki elég egy kis idő vele, pedig nagyon jó gyerek és érzékeny, bújós.

2020. nov. 10. 21:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
71%
18, tanuljál meg szöveget értelmezni. Az apai nagymamám szeretett engem jobban, mint az anyai... De az összes testvéremet és unaktestvéremet ugyanúgy szerette, ergo nem tett különbséget. Neki nem sok ráhatása volt arra, hogy az anyai nagymamám mennyire szeret vagy nem szeret engem...
2020. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez butaság. Anyósom ugyanúgy szereti az unokáit, akár a mi gyerekeinkről, akár a lányáéról van szó, sőt, még a lánya férjének az előző házasságából való gyerekét is unokájaként kezeli, pedig hozzá aztán semmi köze biológiailag.

Egy rokonunk viszont egyértelműen kivételez a fia gyerekeivel, ők a minden, pedig semmivel nem érdemelnek több szeretetet a lánya gyerekeinél.

Ez szerintem egy olcsó ürügy, hogy a fia gyerekeit nem kell annyira szeretnie. Inkább azt érzem benne, hogy az ember a lányával hamarabb zöld ágra vergődik, mint az anyóssal, és ebből fakadhat olyan helyzet, hogy a mama jobban kötődik a lánya gyerekeihez.

2020. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
10%
Ember leirtad hogy a normalis nem tesz kulonbseget!!!!! Erre leirod azt is hogy az apai jobban szeret. Tehat TETT kibāszott kulonbseget......
2020. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Baaaaaassssszzzzki nem azt irtad hogy az unokai kozt nem hanem a 2 nagymama szeret maskepp. Jo ertem mar....
2020. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 11. 18:27
 26/29 A kérdező kommentje:
Így belegondolva az is ok lehet nála, hogy a lányokat jobban szereti és csalódott volt hogy fiú unokája lett.
2020. nov. 11. 18:31
 27/29 anonim ***** válasza:
39%
Csalodott? Eszem eldobom. Megis ki o hogy hozzaszoljon milyen nemu unokanak orulne. Valaki kimondott volna egy hasonlot biztos megkapna a magaet. Minden kisgyerek ertekes. Mindegy fiu vagy lany. Boldog legyen es egeszseges. Ha lesz gyerekem is annyi fog erdekelni egeszseges boldog legyen. Mindegy a neme.
2020. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt lepontoztok, nem mondom, hogy ez jó dolog, próbálom az egyik lehetséges okát leírni. Nem mondom, hogy minden családra igaz, de sokakra igen. Így olvassátok.

Ha valakinek a lánya szül, akkor általában ott lehet mellette, segíthet neki az első pillanattól fogva a szülés után egész sokáig. Sokkal több időt tölt így a mama az unokájával, jobban megszeretheti, előhívhatja belőle az anyai emlékeket.

Ilyenkor (pár nappal/héttel/hónappal szülés után) a nők többsége (az ismerőseim körében is meglepően sokan!) csak a saját anyjukat hajlandóak elviselni és a úgy van vele, hogy a férje anyja hagyja csak őt békén, majd ő megoldja a saját anyjával a felmerült gondokat. Tehát ezeket a kicsiket drasztikusan kevesebbet látja a fiús mama, az elején biztosan.

Talán ez lehet az oka.

2020. nov. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ez szerintem emberfüggő. Engem sem szeretett soha nagyanyám, pedig a lánya szült. A fiú unokájáért volt oda mindig is (unokatesómért). Engem levegőnek nézett mindig. Soha nem jött volna rám vigyázni, baba koromban anyám nem tőle kért tanácsot.


Szimplán vannak ilyen emberek, akik nem szimpatizálnak valamelyik gyerekkel. Én próbáltam nagyanyám felé nyitni, nem kellettem neki, elfogadtam.

2020. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!