Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miert nem érti meg anyosom...

Miert nem érti meg anyosom sértődés nélkül hogy nem akarom a családi albumjait huszonegyedszerre is megnezni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 06:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Nos, önkéntesként harom idős emberhez járok társalogni. Mindhárom demens, egyikük kezdődő Alzeheimeres. Hidd el, mindegyikük történeteit kívülről el tudnám mondani, annyiszor hallottam. Mégis minden alkalommal érdeklődve hallgatom. Az egyik nénike minden alkalommal megmutatja a fotó albumát és elmeséli, ki kicsoda, hogyan halt meg két lánya és hogyan vesztette el a férjét. Hetente kétszer megyek hozzá, hetente kétszer ugyanaz.

Konkrétan miért fáj végig nézni a képeket?

2020. nov. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Mert ő jó szívvel akarja ezeket elmondani (nem is neked, csak végre valakinek).

Ha valamit nem akarsz vállald a konfliktust. Én is meg szoktam mondani, ha valamihez nincs kedvem, sértődés ide vagy oda.



Kedves 1-es!

Itt a különbség: Te ezt önkéntes alapon csinálod. Ergo Te döntöttél arról, hogy meghallgatod újra és újra.

A kérdezőnél ez nem önkéntes, hisz az anyósát csúnyán mondva "el kell viselnie".

2020. nov. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Ez legyen a legnagyobb bajod az anyósoddal!

Te sem kaptál garanciát a születésedkor, hogy milyenre fogsz öregedni. Lehet, hogy veled szemben is el fog kelni a türelem, mert fogsz különb dolgokat is produkálni.

Ha van vagy lesz gyereked, azt ne felejtsd el, hogy úgy fog veled bánni, ahogy tőled látja a példát! Türelem!

2020. nov. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem állítom hogy nem idegesítő az ilyen, de pl nekem kifejezetten jól esne egy olyan anyós jelenléte, aki tart engem annyira/szeret annyira, hogy megosztja velem a családja történetét akár fotók formájában.


Plusz ha én felnevelnék úgy egy fiút, hogy annak rendben lesz az élete (talál magának egy számomra szimpatikus párt, sínen van minden), irdatlan büszke lennék rá, meg úgy komplett a családra.

2020. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem minden embert aldott meg a termeszet egyforma turokepeseggel. Nem vagyunk egyformak. Van aki turelmesen vegig tudja nezni akar 100x is ugyanazt es van olyan, akinek ehhez nincs kapacitasa. Mi ezzel gond?

1#-es, te onkenteskedsz, tehat onkent vallaltal mindent ami ezzel az idotoltessel jar. A Kerdezo felteszem nem onkentes, aki a szbadidejet albumok nezegetesevel szeretne tolteni.

Semmi baj nincs ezzel. Szepen kedvesen meg kell neki mondni, hogy mar lattad es nagyon szepek a csaladi kepek, aztan probalj valami mas temaval elojonni. Ha csak csenben uldogelsz, akkor konnyen azt gondolhatja, hogy untakozol. Probald meg kicsit urlni a helyzetet.

2020. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elég gyakori viselkedési forma ez az időseknél, gondolom valamelyest természetes folyamat, hogy szeretnek nosztalgiázni idővel. Neki ez a fontos, neked meg mondjuk a Facebook. Ugyanúgy ő is mondhatná, hogy idegesíti, hogy napi több órában azt nézed, hogy mások mit írnak ki oda. (Nem rád utalva, hanem általános emberi viselkedést alapul véve.)

Elfogadás - ez a kulcs. Lehet ez szórakoztató is, ha esetleg nem hagyod, hogy huszadszorra is ugyanazt mondja el, hanem kérdezgetsz, hogy mi hogy volt régen. Az idősek egy csomó érdekes dolgot szoktak mesélni.

2020. nov. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki 21x-re akarja megmutatni a fényképalbumot, azzal már az öregsége miatt gondok vannak szellemileg.

Innentől kezdve az 5-ös válaszoló utolsó bekezdése a követendő tanács!

2020. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kicsit kifejtem bővebben a történeteket.

8 éve vagyunk házasok a ferjemmel. A ferjem nem akar gyereket hazassag után döntötte ezt el es közölte velem, ami nekem nagyon fájt és próbáltam nem feladni es győzködni hogy legalább egy gyerekünk legyen, de hiába .Kb 3,5 éve volt egy nogyogyaszati mutetem és már soha nem is lehet saját gyerekem. Anyósom 71 éves és a kepnezegetest az eddigi masik fianak a gyerekirol teszi. Folyton a lelkembe mar ezzel, hogy látod milyen jó dolog anyanak lenni? En nem irigylem az anyasagot senkitől csak egy kis csoppnyi együttérzést kérnék tőle . Hisz azt tudtára adtam hogy nekem mennyire fáj ez hogy soha nem lehetek anya. 10 éve hallgatom illedelmesen, türelmesen az onfenyezo narcisztikus sztoriait saját magáról, a családjáról és a karrierjerol úgy, hogy engem végig se hallgat soha, én magamról vagy a csaladomrol semmit nem mondhatok mert kozbevag, nem erdekli. Ezért kezd már elfogyni a turelmem mert ahogy idosodik egyre rosszabb. Rameroltet olyan dolgokat, tárgyakat amiket én nem akarok es muszaj elfogadnom mert különben megsertodik es konfliktust csinál a fia meg köztem. De kerdem én, hogy ez a viselkedése a korral járhat? Nem mindenre mentség az időskori demencia szerintem....

2020. nov. 30. 10:12
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Jaj szegény. Így már értem és teljesen más az egész. Nos, a megoldás egyszerű. Álljon elé kisfia és te, és szépen, határozottan mondjátok el, hogy ez sértő, megalazo és tiszteletlen viselkedés a részéről, hisz a fia nem akar gyereked neked meg nem lehet, ebből nem lesz már unokája akárhogy akarja.
2020. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Hú, így tényleg más. Ezért érdemes kicsit leírni a körülményeket is ilyen esetben, mert egész más válaszokat is kapnál.

Sajnálom, hogy a jelek szerint rosszul választottál párt.

2020. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!