Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek anyósommal?

Mit kezdjek anyósommal?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul indult a kapcsolatunk, az utóbbi időben lett csak jobb. Most pedig kezdődik elölről.

Most viszont megsértődött mert szilveszterkor jönnek hozzánk barátnőmék és hát ő nem bírja őket ezért egyedül lesz. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤷‍♀️ Férjemen kívül van még 2 gyereke. Amúgy sem érzem hogy nekünk kellene szórakoztatnunk. Rossz kapcsolatot sem akarok újra... Nem tudom neki hogy elmagyarázni úgysem értené meg.


2020. dec. 9. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Miert beszeled meg vele hogy te mit csinalsz szilvesztetkor? Mi koze hozza? Miert allsz le magyarazni neki mit csinalsz? Miert mondod neki el ezeket?


Ha kerdez mondd hogy a fiaval targyalja meg. Nem veled.

2020. dec. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ja #1 vagyok es en azt se arultam volna el miert nem jo nekem a dec 31. erre te megindoklod neki..hogy jonnek xy ek hozzatok. Neki ehhez semmi koze. Neked nincs elszamolasi kotelezettseged az anyos iranyaba. Nem vagy koteles elszamolni neki.


En leendo anyosnak azt szoktam mondani: mert nem jo az adott idopont nem indoklom meg miert nem jo kesz. Vagy megkerem hogy a fiat kerdezze.. akinek szinten nem jo az idopont mert nem veluk akarjuk tolteni mi se a Szilvesztert. :)

2020. dec. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem az oka attól függ, mekkora távolságra laktok. Ha a ház egyik felében ti, a másikban ő van, akkor természetesnek veheti, hogy átbattyog szilveszterkor is. A vendégeitek miatt viszont nem tud. Megsértődni nincs alapja, ha nem is ígértétek, hogy vele töltitek az estét.

Ha külön laktok, akkor meg egyáltalán nem értem, mire haragudna meg. A legtöbben ilyenkor a saját korosztályukkal ünnepelnek, anyósodnak is társakat kéne keresni duzzogás helyett.

2020. dec. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

A karácsonyt töltik együtt a családok, a szilvesztert inkább barátokkal. Éjféltájt az ember felhívja az anyját-apját, ha jó a kapcsolat és nem túl részeg és boldog új évet kíván.

Legalábbis én egész életemben így csináltam és most is így gondolom, anyósként.

2020. dec. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

4-es vagyok, közben rájöttem, hogy ettől még nem lettél okosabb, mert tanácsot nem adtam.

Nincs az anyósodnak egy-két barátnője, akiket meg lehetne hívni hozzá?

2020. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Az anyóssal való kapcsolat menedzselése a férjed dolga, elvégre az ő anyja.

Sajnos a magyar társadalom nagyon rossz értelemben "családcentrikus": csak a család számít, a baráti kapcsolatoknak sokak szemében nincs értéke, és a "családanyák" egy része elvárja a felnőtt gyerekektől, hogy körülötte forogjon az életük. Próbáljátok az anyóst arra rábírni, hogy áthelyezze az élete középpontját a gyerekektől a barátokra, keressen magának értelmes szabadidős tevékenységet (túrázó csoportot, szabadidős klubot, önkéntes munkát az állatmenhelyen, meseolvasó a gyerekkórházban, stb. - nézzetek körül pl. a kerületi újságban, önkormányzati hirdetőtáblán, mik vannak)

2020. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
6-os vagyok: ez persze hosszabb távú megoldás...de a probléma is tartós, hiszen a szilveszter után is azt fogja akarni, vele foglalkozzatok...
2020. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor legyen rossz a viszony... Úgy látom ő afelé van, hogy mivel köthet bele. Mert ha nem képes felfogni ezt... Direkt veletek akar lenni pont most? Ugyan olyan nap kb mint a többi. Én már nem érzem a nagy jelentőségét pláne ebben a helyzetben ami van most ezzel a koronás dologgal is.
2020. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egyenlőre úgy látszik megbékélt. Valószínűleg megijedt, mert eszébe juthatott hogy sógornőm már többször mondta és meg is csinálta egy egy ilyen húzása után hogy nem vitte az unokáit. Olyan van kalapom az a baj, nincs kalapom az a baj személyiség.

Nem lakunk együtt csak egy varosban de anyukám se jön Szilveszterre, Ő is egyedül lesz mégsem hisztizik. Karácsonyra elhívtam őket és ennyi.

2020. dec. 12. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!