Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Engednetek anyosotoknak vagy...

Engednetek anyosotoknak vagy a kisfiatokat neznetek?

Figyelt kérdés

A kisfiam január 31-en lesz egy éves, anyósom pár nappal korábban 60 éves. Sógornőm közölte, jó lenne együtt megtartani a két szülinapot, mert " nekik így kényelmes"

Én ezt egyáltalán nem szeretném, mégis csak első szülinap...meg amúgy sem olyan jó a viszony sem anyosommal sem sogornommel...ti engednetek?



2020. dec. 21. 17:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
56%

Lassan 60 felé járok, de nekem eszembe sem jutna a kis unokámmal egyszerre szülinapozni.

Ő az új remény, a jövő, ő az első.

Remélhetőleg a vénasszonynak van annyi esze, hogy leállítsa a lányát.

Ne engedj az elképzeléseidből!

2020. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk jó a kapcsolat, de még így sem engedném.
2020. dec. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
71%
Sosem értettem,miért kell összevonni a születésnapokat. Most vagy megünneplem azt, akinek az az ő napja és csak róla szól vagy csak a látszat kedvéért letudom a dolgot. Én még annak sem vagyok a híve, hogy a gyerek szülinapját eltolni hétvégére,mert akkor érnek rá a rokonok. A gyerekem akkor köszöntöm meg, amikor aktuális. LEhet később jönni,de az már nem szülinap, csak összejövetel.
2020. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
74%
11-es nagymama: Bárcsak minden szülő, nagyszülő ilyen értelmesen gondolkodna!
2020. dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
82%
Ne tartsátok együtt semmiképp. Az első születésnap soha többé nem jön vissza.
2020. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
64%
Azért pláne ne tartsátok együtt, csak mert másnak így kényelmes. Az az első, hogy neked és a gyereknek jó legyen.
2020. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
66%

Én nem engedném.

Egy gyereknek a többi gyerekkel kell szülinapoznia, nem felnőttekkel.

Most egy éves ok, de lesz több is és ha most nem húzzátok meg a határokat, később már nehezebb lesz (miazhogyévekigígyvoltmostmegkitaláljátokhogynem).

Aztán ahelyett h az ovis barátaival mennének játszóházba szülinapozni, nézegetheti az öregeket.

2020. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
67%
Ha az első így lesz, az összes többit is kettőjüknek összevonva tartjátok majd. És mindig az anyós lesz az igazi ünnepelt, az idősebb, a mátriárka, a gyerek meg csak úgy mellékesen. Nem igazságos, hogy nei "nem lehet" szülinapja, csak a mamát lehet kiemelten ünnepelnmi, ő meg legyintve csak a "gyerek". Mert ez lesz belőle, míg csak él a "mama".
2020. dec. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk teljesen megszokott a havonta összevont nagycsaládi szülinapozás, már csak azért is, mert az összes gyerekem összes név- és születésnapja valakiével egy napon van a tágabb családból.

Az igazi napján meg rendeznék otthon egy kisebb ünneplést a gyerkőcnek.

2020. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk rendszeresek az összevont születésnapok, névnapok. Van olyan szülinap a családban, ami között 1 nap a különbség. Mindíg együtt tartottuk. Sosem volt belőle gond.
2020. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!