Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elmentem a feleségem szüleihez...

Elmentem a feleségem szüleihez, nagyszüleihez. Mennyire csináltam hülyét magamból? Többi lent!

Figyelt kérdés

Megkaptam már a második oltást (eü dolgozó). A feleségem családjánál nyár óta nem voltunk. Most megkért, hogy menjek el dolgokért meg vigyek is nekik ezt-azt. A szülei jól fogadtak, nem volt gond. Aztán gondoltam egyet és elmentem a nagyszüleihez is beköszönni (öket 2020 március óta nem látogathattuk) meg a testvéréhez ahol kisbaba van akit még nem láttunk élöben és vittem ajándékot nekik. A nagyszülök furcsán fogadtak, kínos volt. Eddig amíg a feleségemmel mentem, nagyon szerettek. A papa is mindig ölelgetett, ütögette a vállam, így fiam úgy fiam. Most alig szóltak hozzám, inkább el is jöttem. Amúgy 62 évesek, nem annyira öregek. Utólag hallottam vissza, hogy minek mentem én oda egyedül, nem értették! Valahogy úgy jött le, hogy az unokájuk párjaként szeretnek, de magamban nem kiváncsiak rám. A testvérénél ugyanez a kín volt. Leültettek de alig szóltak hozzám. Én kedvelem mindegyiküket, azért voltam kiváncsi rájuk, látni szerettem volna öket 1 év után. Azt hittem ezt így is illik.

Mennyire csináltam hülyét magamból? E szerint utálhatnak engem, csak a feleségem jelenlétében elfogadnak?


2021. febr. 11. 10:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet, hogy alkalmatlan volt a pillanat, vagy ők ragaszkodnak hozzá, hogy előre jelentkezzen be hozzájuk mindenki? Vannak ilyen modoros emberek.

Amúgy tényleg, egy év után eléggé abnormális, hogy még csak nem is örülnek neked.

Most megtudtad, hogy a kedvelés csak részedről van meg. Ők nem kedvelnek téged.

2021. febr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

A hívatlanul betoppanó "kedves" vendég örüljön, hogy udvariasságból nem küldték el a... oda. Tök jó, hogy te gondoltál egyet, de azért talán illett volna először megkérdezni.

Nekem is vannak távoli rokonaim, akikkel évente 1-2x ünepekkor szívesen elbeszélgetek, de ha most megjelennének az ajtómban, hogy csá jöttünk, nem igen lenne őszinte a mosolyom. Nem utálom őket, de nem vagyunk olyan kapcsolatban, hogy csak úgy egy szó nélkül beugorjunk egymáshoz.

2021. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Hát én se örülnék, ha mindenféle jelzés nélkül csak hirtelen betoppanna valaki. Tényleg nehéz lett volna őket felhívni, hogy "Szia, szeretnétek találkozni?"
2021. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem kapják be. Örüljenek, hogy mész. Ez az előre bejelentkezés olyan úri dolog.
2021. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is azzal lehetett a gondjuk, hogy nem jelezted előre, hogy mész. Tervezhettek akármit aznapra, vagy épp csak pihenni szerettek volna - tökmindegy, de nem számítottak vendégre. Nem hiszem, hogy hülyét csináltál volna magadból, de alapvető udvariassági gesztus, hogy akihez menni akarsz, annak szólj legalább egy nappal előbb, hogy számítson rád.
2021. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
1 év után azt hittem nem kell bejelentkezni. Nem csinálnak otthon semmit.
2021. febr. 11. 11:21
 7/43 anonim ***** válasza:
92%
De az mindegy, hogy csinálnak-e valamit vagy sem. ILLIK! Az meg, hogy te mit hiszel nem jelenti, hogy úgy is van.
2021. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%

HA nem is csinálnak otthon semmit SZERINTED, akkor is lehet, hogy éppen olyasmir terveztek, amit nem tudsz. Ha mást nem, esetleg lepihenni kicsit, fürdeni, TV-ben valamit megnézni, ami éppen akkor megy, stb.


Bejelentés nélkül sehová nem illik beállítani, a saját szülöhöz vagy saját gyerekhez SEM.

MA már ez egyrészt teljesen természetes kellene, hogy legyen mindenki számára, másrészt semmiféle gondot nem okozhat, mert mindenkinek van telefonja, meg tudja kérdezni, hogy alkalmas-e a látogatás.

2021. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon! Extrém módon neveletlen tapló voltál? Neked még senki nem mondta, a kedves szüleiddel az élen, hogy kéretlenül sehova nem megyünk? El se hiszem, hogy ez valódi kérdés! Remélem, csak válaszgyűjtő provokátor. Hát hogy képzeled te, hogy felrúgod valaki betervezett napirendjét, nyugalmát és te határozod meg, hogy az adott időszakban mit csináljon??? Konkrétan veled beszélgessen. Miközben ő az adott pillanatban éppen tévét nézni, telefonálni, enni, aludni, főzni stb akart. Arról nem beszélve, hogy milyen kellemetlen helyzetbe hozod, ha nincs az a makulátlan rend, éppen háziruhában vannak, nincs mivel megkínálniuk. Amúgy hány éves a feleséged a 62 éves nagyszülőkkel? 3 generáció 20 éves korában házasodott?
2021. febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
25%
Az egy dolog hogy nem jelentkezett be, de kötve hiszem, hogy emiatt lett volna végig fagyos a viszony. Civilizált ember ezen azért túl tudja magát tenni néhány perc alatt. Nem hiszem, hogy egy órán keresztül azért nem szól a házigazda a látogatóba érkezett rokonához, mert durcás a váratlan látogatás miatt...
2021. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!