Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez igy tényleg normális?

Ez igy tényleg normális?

Figyelt kérdés

A páromnál lakunk, és mivel a szülei vették a házat ezért heti 2-3 szor jönnek. Valamikor megbeszéljük, hogy mikorra jöjjenek, de órákkal előbb érkeznek meg, én meg el sem készültem, és nem is szólnak hogy előbb jönnek. Persze az o házuk, akkor jönnek amikor akarnak. De én van, hogy munka után már fáradt vagyok, nincs kedvem neki állni főzni, takarítani, hanem csak pihenni.

A párom 35 éves, és ha megjönnek a szülei, akkor szinte nem is foglalkozik velük, hanem rám hagyja az anyóst, apóst. Főzni nem főz, mert tudja ha otthon vagyok, akkor úgy is megcsinálom. O egyébként otthonról dolgozik, nem jár ki a lakásból.



2021. febr. 21. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem normális, ezt tudod te is.

Saját ház és határok meghúzása a megoldás csak.

De ha ilyen a párod, akkor ő szerintem nem lenne ebben partner.

2021. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy normális. Enni járnak hozzátok?
2021. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

"mivel a szülei vették a házat ezért heti 2-3 szor jönnek"


Ezt nem értem.

Most azért adták, hogy ti ott éljetek békességben, vagy azért, hogy állandóan éreztessék, hogy ők ott az urak?

Ülj le a pároddal beszélgetni arról, hogy ez nem élet így. Költözzetek el egy albérletbe. Plusz költség? Igen, az. De a szülei úgy adtak lakást, hogy inkább ne is adtak volna.

Ha párod nem hajlandó erre, bérelj te külön magadnak. És ha nem jön utánad záros időn belül, akkor zárd le a kapcsolatot. Mondjuk egy olyan férfitől (?), aki a saját szüleivel való foglalkozást is rád hagyja, mikor vendégségbe jönnek, nem is tudom, mit lehetne várni.

2021. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Ez elég kellemetlen dolog. A szülők nem biztos, hogy azért járnak oda, mert az az "ő házuk", lehet, hogy kedvességből, azt hiszik, hogy örültök, hogy mennek. Hogy mondod meg, hogy nem örültök?

Talán azt kellene csinálni, hogy amikor jönnek, nem játszod meg, hogy mennyire örülsz, nem főzöl, nem takarítasz, megérkeznek, megmondod, hogy üljenek le, neked még van egy kis dolgod.

2021. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De orulok ha jonnek, csak ne ilyen surun. És ha órákkal elobb jonnek, mint amit megbeszéltunk, akkor szoljanak. Bár lehet, hogy ugy vannak vele, hogy minek szoljanak, ha az o házuk.

Az én szuleimmel havi 1-2 szer találkozom, ok sosem jonnek ide, mindig csak én megyek, a párom soha nem is akar velem jonni. Kezd nagyon elegem lenni.

2021. febr. 21. 21:32
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

A párodnak büdösek a szüleid? Vagy miért nem megy soha veled? Vagy eleve utál mindenkit saját magán kívül, hisz a saját szülei elől is elbújik?

Hogy sikerült ezt a díszpéldányt kifognod?

2021. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális. Nekünk anyós segített a házat megvenni, mégse jár ide kénye-kedve szerint. De a pároddal is van gond szerintem.
2021. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
93%
Szerintem elsődlegesen a párodnak kéne a viselkedésén elgondolkodnia, hisz nem a Te szüleid jönnek hozzátok, hanem az övéi, igenis neki lenne az alapvető feladata, hogy akkor foglalkozzon is velük és besegítsen a házi munkában, főleg ha még munka miatt se kell távoznia otthonról, én biztosan megmondanám a helyedben kedves kérdező, hogy hiába tiéd a "női szerep", de a szüleit neki kell elintéznie, és nem szakadna bele, ha néha segítene a főzésben vagy bármiben. A másik, hogy az anyósék mikor jönnek, hát szerintem csak egyenes beszéddel lehet megoldani, elmagyarázni, hogy neked szükséged van arra az időre, amit megbeszéltetek, mert nem ok nélkül egyeztetek ki abban az órában, igenis valamilyen szinten tiszteletlenség csak úgy beállítani órákkal hamarabb úgy, hogy nem szólnak előtte, lényegtelen kinek a pénzéből lett a ház, mert ti tartjátok rendben, nem az anyósodék...de ez csak az én véleményem :)
2021. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Én ezt elég gyakran tapasztaltam környezetemben.

Hogy a nőnek kell foglalkozni a férj rokonaival is.

Anyámmal is ez volt, neki kellett a beteg anyóst kísérgetni stb.

De baráti társaságban is azt látom, hogy a nő tüsténkedik, ha jönnek a férj haverjai, a nőnek kell szórakoztatni az anyóst, apóst is.


Nálunk egyszer volt ilyen látogatás.

Eljöttek a szüleink (kivéve após), én főztem-sütöttem, korán keltem, bevásároltam, mivel akkor htb voltam. Tehát ez nekem belefért hiszen vendéglátó voltam. Viszont attól kiborultam, hogy még nekem kellett anyóssal is foglalkozni folyamatosan.

Anyósom ráadásul senkit nem enged szóhoz jutni. Folyamatosan az ismerőseiről pletykált, akiket senki nem ismert.

Szüleim épp előtte voltak egy gyönyörű nyaraláson, de egy mukkot nem tudtak erről beszélni, mert anyós nem engedte őket szóhoz jutni.

Érdekesebb volt az istentudja milyen gizike szar főztje arról kellett beszámolni.

Eközben férjem leült tévézni. Mi meg hallgatthattuk pletyiket az ismeretlenekről.

Aztán másnap kiborultam és k-rva nagy veszekedés lett, ami a szülők előtt folyt le. :)

Azóta nem jöttek egyszer sem.


Én rövid távon bírom anyóst, de ha heti 2-3x jönnének át, elvonulnék a fenébe.

Nem tudsz ilyenkor elhúzni otthonról, azt oldja meg a férjed?

2021. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Ők vették a házat, joggal gondolják, hogy akkor mennek, amikor akarnak - van benne ráció, sajnos :(.


Ha nem tetszik, költözz el.

Én legalábbis biztosan nem csinálnám ezt, akkor élnék egyedül, az EXEM meg várja csak a szüleit, amikor jól esik.

2021. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!