Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez igy tényleg normális?

Ez igy tényleg normális?

Figyelt kérdés

A páromnál lakunk, és mivel a szülei vették a házat ezért heti 2-3 szor jönnek. Valamikor megbeszéljük, hogy mikorra jöjjenek, de órákkal előbb érkeznek meg, én meg el sem készültem, és nem is szólnak hogy előbb jönnek. Persze az o házuk, akkor jönnek amikor akarnak. De én van, hogy munka után már fáradt vagyok, nincs kedvem neki állni főzni, takarítani, hanem csak pihenni.

A párom 35 éves, és ha megjönnek a szülei, akkor szinte nem is foglalkozik velük, hanem rám hagyja az anyóst, apóst. Főzni nem főz, mert tudja ha otthon vagyok, akkor úgy is megcsinálom. O egyébként otthonról dolgozik, nem jár ki a lakásból.



2021. febr. 21. 19:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Bár én már akkor elhagytam volna, mikor kvázi megtagadja az én családomat és sohasem jön velem.


A párod egy büdös bnkó, az a negy helyzet. Hogy vagy képes elviselni?

2021. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nincs benne ráció, hogy ha ők vették a házat, akkor jönnek amikor akarnak. Nem maguknak vették. Elvileg segíteni akartak vele, de ha emiatt szinte úgy éltek, mintha velük laknátok, az legalább akkora kitolás, mint amekkora segítség. Tisztázzuk: házat ADTAK, nem a magánszférátokat VETTÉK meg. Ne keverjük a szezont a fazonnal. Egyébként már egy nagyobb gyerek szobájába sem illendő kénye-kedve szerint bejárni a szülőnek, pedig az aztán igazán az ő háza.

Én édesapámtól kaptam lakást, abban élünk, ő mégsem jön gyakran, és olyankor is előre szól, mert ez a lakás - bár ő vette - nekünk az otthonunk. Örök hálám neki, egyrészt a lakásért, másrészt azért, mert ilyen normális.

Beszéld meg a férjeddel ezt (kevesebb látogatás, egyeztetett időpontban, vagy ő mondja meg a szüleinek vagy te), meg azt is, hogy mikor legközelebb jönnek az anyjáék, az üdvözlésük után te dobod le magad a másik szobában tévézni, ő meg megy szépen, és beszélget a hozzátartozóival és kínálgatja őket valamivel.

Hívd el időnként a te szüleidet is, ha nekik nem terhes az utazás, és a férjednek ezeken az alkalmakon szintén tedd kötelezővé a jelenlétet legalább 20 percig, mert a házastársunk legközelebbi hozzátartozóira soha rá sem kummantani egyszerűen bunkóság. Néha kell egy kis "pofavizit", nem gyakran, de kell.

De egyébként azt gondolom, hogy előbb-utóbb egyszerűen be fog telni nálad a pohár, és nem az anyósodék, hanem a férjed miatt.

2021. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem, nem mormális. Egy kertben lakunk apósomékkal (ikerház), övék az egész, mi lakunk a kisebbik félben. Két gyerek is van, akikért oda meg vissza vannak, de mindig megkérdezik, mikor van kedvünk találkozni. Ez mifelénk nem úgy megy, hogy az enyém, tehát jöhetek. Ilyen helyzetben, ha a szép szó nem elég, akkor elköltöznénk.

Amúgy az embered is elég érdekes, vele kéne a fejmosást kezdeni...

2021. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem tudom,hugomék is a szüleim családiházában laknak,ok elkoltoztek egy kisebb lakásba.

Ettöl függetlenül h "papiron" az övék teljes mértékben tiszteletben tartják az életüket.Mindig bejelentkeznek ha látogatnának,ha nem jó nekik sem állitanak oda.Pedig kulcsuk is van.

Ez igy van ha nektek igy nem jo el kell koltozni,de viszont ha egy szulo ad ilyen lehetoseget a gyerekének akkor azért cserébe nem vàrok el.

Sosem értem az ilyen szülőket.A szeretet nem üzlet,gondolom maguk döntöttek igy,ha meg igy döntöttek fel kell fogniuk h az a ti otthonotok,ti életetek és jogotok van a szályaitakhoz,határaitokhoz.

Én ezért sem kérek semmit anyósoméktol,még annyit sem ha elmegy boltba hozzon 1 tejet nekem.Mert ugy gondolja ha valamit tesz azért vissza is vàr.

És én ezt nem szeretem.

Ha valamit adok akkor nem várok cserébe semmit.Sosem üzletelek a jótettekkel.És nem hasznàlom ki a helyzetet.

Ajánlom a jó messzire költözést tőlük!!!!

2021. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!