Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Úgy érzem, mindent megtettem,...

Úgy érzem, mindent megtettem, hogy az anyósjelölt megkedveljen, de keresi a hibákat. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk elején nagyon kedves volt, sokat mondta a barátomnak, hogy én voltam eddig a legnormálisabb lány, akit hazahozott, jó hatással vagyok a barátomra, stb. Azóta semmi sem változott, ugyanúgy egy hetet nálam töltünk, pár napot náluk (nekem saját albérletem van, a barátom otthon él), de látványosan elkezdett változni a hozzállása, és nem értem, miért. Van megfelelési kényszerem az irányukba, azért is bánt, hogy elkezdte keresni a hibákat. Nekem már nincsenek szüleim, örülem volna, ha ott lehetek, és családtagnak érezhetem magam, de ez kezd elmúlni. Ilyenekbe köt bele: túl drága hobbim van (magam tartom el, telik rá), túl keveset vagyunk a szabadban (minden nap sétálni megyünk, és covid van, hova mennénk), vettem valamit és nem hoztam be elég gyorsan a házba (ezt nem is értettem).


Én meg zabszemet tartok a sggemben, nehogy rosszul viselkedjek nála, vagy ne legyek elég előzékeny és nyitott, még ajándékokat is küldtem. Úgy érzem, minél jobban igyekszem, annál kisebb dolgokba tud belekötni. (Pl. rászóltam egy unokára (totyogós), hogy koszos ruhában ne másszon az ágyunkba. Kedvesen szóltam rá, nem ott akart aludni, csak játék közben felugrott). Ha napokat ott alszunk, akkor nincs mit tenni, valamennyire belelát a személyiségembe, nem tudom monitorozni, hogy mit ronthatok el. A barátom arra kényszerült, hogy abszurd kritikák ellen védjen engem, amint én már kitettem a lábam. Most azt találta ki a nő, hogy túl elhamarkodottan akarok elvállalni egy állást, és nem keresek még tovább munkát (?), hanem az első jó lehetőségre lecsapok (?), mert covid idején alig találnak munkát az emberek, sokan évekig keresnek, és milyen már, hogy türelmetlen vagyok. Tehát kb. árnyékboxol,ezek nem megalapozott kritikák, meg jelentőségük sincs.


Apóssal nincs gond, ő normális.


Próbáljam javítani valahogy a kapcsolatot? Már lélekben ott vagyok, hogy akkor hagyom őket a bánatba, nem megyek oda egyáltalán, de ez a család a legközelebbi, ami most nekem egy saját családhoz van, és jó lenne, ha befogadnának. Apóssal nincs gond, de azért érezni lehetett, hogy amikor anyós jobban kedvelt, ő is kedvesebb volt.



2021. márc. 9. 23:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Add fel az ők lesznek a csaladod elméletet.
2021. márc. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, megbeszélem az anyóssal személyesen, hogy mi a baja.
2021. márc. 10. 00:04
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is felejtsd el anyós pajtást... Én is beleestem anno a tiédhez hasonló csapdába, nagyon akartam, hogy szeressenek. Megsúgom, azóta se vagyok a szemük fénye.
2021. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Tartsd meg magadnak a véleményed, nem kell mindenről beszámolnod neki, csak a legszükségesebbekre szorítkozz.
2021. márc. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem eleinte örült, hogy a fia egy ilyen nagyszerű lányt talált magának, aztán amikor a fia elkezdett több időt tölteni nálad mint nála, bepánikolt, hogy el fogod tőle venni a fiát.


Ezért most próbálja meggyőzni, hogy rossz vagy, hátha elhagy és visszatér anyu szoknyájához. Szerintem egyszerűen féltékeny, hogy anyuci pici fiának már nem ő az első nő az életében.


A család kulturáltságától függően pszicholúgussal vagy anélkül kéne ezt a fiúnak megbeszélnie az anyjával, hogy igen, nem fog örökké velük élni, előbb vagy utóbb, barátnővel vagy anélkül, de el fog költözni és ezzel a viselkedéssel csak azt éri el, hogy azt követően nem fogja őket gyakran látogatni.

2021. márc. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is úgy van mint az 5 írja. Látja hogy komolyodik és ez már nem tetszik.

Kár ennyire teperned ettől nem lesz családod. Ha én önfenntartó vagyok saját albérlettel akkor biztos nem aludnék nála. Kevesebbet kell hozzá járni , nem megosztani vele mindent. Nevetséges amiket felhoz ellened.

2021. márc. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Ne erőlködj hogy megbeszéld vele mert rosszabb lesz.Nem is fogja elmondani mi a "baja" úgyse.Ne akarj neki kedvezni sem mert annál rosszabb.Ha nem akar kedves lenni veled akkor úgysem lesz az max elvisel azt ennyi.Anyósom is ilyen mármint nem velem hanem a párom öccsének a barátnőjével.Nem kedveli és kész,elviseli ha muszáj de nem bírja egyáltalán és ezt nem egyszer ki is fejezte beszólás formájában.Ezzel nem lehet mit kezdeni
2021. márc. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld meg elhagyni a megfelelési kényszered. Az persze érthető, hogy a saját szüleid hiánya miatt szeretnél érezni magad mellett egy anyapótlékot, de ez nem így működik. Egy anya mindig vetélkedik valamilyen mértékben a fia melletti nővel, félti a királynői státusát, te pedig belementél ebbe a "vetélkedésbe". Próbálj meg kijönni belőle. Nem kell összetűzésbe keveredni, de éreztesd, hogy Te a saját utadat járod és jobb, ha saját magad jössz rá a tévedésre és ne más figyelmeztessen erre. Nem kell mindenkit szeretni, de lehet tisztességesen viselkedni.
2021. márc. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Én nem járnék minden második héten hozzájuk, szerintem ez is csak plusz konfliktusforrás.

Ha párodnak ez a rutin, az ő dolga, de nem kell mindig vele menned.

Kevesebb találkozással a jó viszonyt is könnyebb fenntartani, kevesebb a támadási felület. :)

2021. márc. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is ez volt, először kedves volt, aranyos, még örültem is, mekkora szerencsém van. Aztán ahogy komollyá vált a dolog, elkezdett először csak a hátam mögött fúrni, aztán amikor ezzel nem ért célt, beszólogatott nekem is. Ez tartott évekig, nem volt elég az se, hogy az ország másik végébe költöztünk, még így is jött a beszólogatás, mindent jobban tudás. Végül az lett a megoldás, hogy egyrészt én nem beszélek velük, másrészt pedig a párom töltelék információkat ad csak neki (szép az idő, mit főztünk, mi volt az iskolában és hasonlók). Lényegi dolgokról soha nem beszél, így nincs mibe belekötni, és mégis boldog, hogy ő milyen tájékozott mindenről. :D
2021. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!