Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem értik meg anyósomék ?

Slukk kérdése:

Miért nem értik meg anyósomék ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolom nem mi vagyunk az egyetlenek akik küzdenek az anyósáékkal,viszont mi már eléggé kezdjük unni a dolgot.Anyósomékról annyit kell tudni hogy rettentő spórolósak.Nem igénytelenek ettől függetlenül,de szinte semmire nem költenek,nyilván ez pozitív hiszen sok lóvét fel tudnak halmozni és ha valamire kell éppen akkor rá tudják szánni azonnal.A gond viszont az hogy ezt a fajta kissé megszállott spórolást ránk is megpróbálják ráragasztani.


Mi sem költünk már fölösleges dolgokra ezt megtanultuk még időben,de amit szükséges megvenni azt megvesszük,ne azon múljon,ők viszont ezt határozottan próbálják akadályozni szóban.Most sikerült felvenni a babavárót és megkaptuk a maximumot szerencsére,tudunk házat venni(ami már le van beszélve a tulajjal) és neki tudunk kezdeni a felújításnak.Ettől fogva kezdtek elszabadulni az indulatok,veszekedések,anyósom mindenáron olyat akar venni ami gagyi és olcsó (és persze neki tetszik),mi viszont az arany középutat választjuk mindig,ami persze nekik már drága és értelmetlen.


Még mindig nem tudják felfogni hogy a mi pénzünk költjük,a saját házunkat vesszük meg és az a mi tulajdonunk lesz,nem beszélve hogy még nem is írtunk adásvételit de nekik már a kulcs kell mert szét akarnak nézni benn,kicsit nonszenszt.Most még albérletben lakunk de már itt is beleszólt mindenbe hogy kit engedjünk fel és miért,mit vegyünk meg és miért stb.


Mindig a feleségemmel veszekszenek,velem valamiért nagyon ritkán elegyednek vitába mivel elég határozottan kijelentem amit gondolok és felemelem a hangom ha arról van szó.


Nem mondom hogy nem szeretjük őket mert igen,jó a kapcsolat ,az elmúlt években sokat segítettek valóban ami tényleg segítség volt de azt érezzük részükről hogy mintha ők szívességet tettek volna ezzel éveken keresztül és most ők akarnak szabályokat felállítani nekünk erre felbuzdulva, mit csináljunk és hogy a jövendőbeli lakásunkat hogy alakítsuk,mire költsük a pénzünket,mibe fektessünk bele mert a többi hülyeség és halott ügy,ami nekik nem szükséges az másnak se legyen az,egyszólván abszolút hülyének vagyunk nézve és ők úgy vannak vele hogy joguk van beleszólni a mi életünkbe teljesen,minden téren.



2021. ápr. 3. 20:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, sok ember nem veszi észre magát, amíg nem szembesítik.

Ha bele akarna szólni, én mondanám, hogy "Drága Marika néni, én sem mondtam meg, milyen csempét rakassatok a fürdőbe, mi is felnőttek vagyunk, és már eldöntöttük mi milyen lesz, pont."

Aztán hápoghatna. Ettől nagyon ki vagyok, mikor anyós dedósként kezeli a felnőtt párt, nekem ez olyan degradáló. Persze ha olyan a viszony lehet tanácsot adni, de ez messze nem az a kategória.

Ha ez se hat, keményebben kell elküldeni, mert ez csak a kezdet, és egyre rosszabb lesz.

2021. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt is lehet mondani, hogy a ti szüleitek se szólnak bele mert tiszteletben tartják a döntéseteket, és ezért ők se tegyék.

Én ezt akkor mondtam nem túl kedvesen, mikor terhes voltam és a férjemnek már nem csak az apja, de az apjának a bátyja is másodszorra hozta fel, hogy a fiunkat az apja után kell elneveznünk, de vagy 15 perce ment már a musor, hogy xy nem az apja után nevezte el a gyereket és hogy az milyen már. Mivel a finom célzás nem használt, baromira eldurrant az agyam, és mondtam, hogy érdekes módon az én családomból mindenki kepes minket felnőttként kezelni és még a saját anyám se mondott egy roh@dt szót se, hogy nevezzük el a MI gyerekünket, úgyhogy abba lehet hagyni.

2021. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim - az én SZÜLEIM- hasonló kaliberek.


Tudod erre mi a válaszom nekik mikor bele kezdenek a sület dumába, hogy ők mit s hogyan csinálnának nem csinálnának!?


Anyukám, apukám! MI nem TI vagyunk. Innentről értelem szerűen úgy csináljuk AHOGY NEKÜNK jó, és nem úgy AHOGY NEKTEK LENNE. Ez az mi házunk nem a tiétek. Mi fogunk itt élni nem ti.

Ilyenkor még belekezdene, de újra elmondom majd csend lesz.


Mellesleg a legnagyobb vicc az, hogy apám akarja kioktatni, okosítani férjemet házépítésről aki amúgy kőműves szakember, apám meg nem.. 😂🤦‍♀️

2021. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy még amit mondhatsz: mindenkinek megvolt a lehetosege berendezni a saját otthonát, ez most a ti alkalmatok.

(Ugyanez bejön gyerekneveléses konfliktus esetén is 😀)

2021. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Noti75 ***** válasza:

Szia!

Én gyorsan lerendeztem az ilyen problémákat. Mindig ráhagytam anyósomékra a dolgot, nem vitatkoztam velük, ha elmondták valamiről, hogy szerintük hogyan kéne csinálni, hanem csak annyit mondtam, hogy "nem rossz ötlet, majd átgondoljuk" vagy "ok, lehet akkor így csináljuk majd". Így nem volt vita belőle. Aztán természetesen úgy csináltam, ahogy én akartam. 😁 😁 😁 Utólag meg már nem tudtak mit tenni. 😁

Egy idő után belátták, hogy felesleges erőlködniük, úgyis az lesz, amit mi akarunk.


Egyébként ezt első körben a pároddal kell megbeszélned, mert nagyon nem mindegy, hogy ő hogyan áll a kérdéshez. Melyik oldalra húz inkább? Ha ő is úgy látja a dolgot, mint te és elege van az egészből, akkor viszonylag könnyen megoldhatjátok a dolgot. De ha ő inkább a szüleihez ragaszkodik, na akkor kemény dió lesz ez még barátom!

2021. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek... Most le kell őket állítani mert ez rosszabb lesz. Értesd meg velük hogy saját önálló életetek van, ti majd eldöntitek mi hogy lesz. Anyukám is valami hasonló volt de nem ilyen durván.
2021. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha a feleséged szülei, akkor neki kéne elbeszélgetnie velük és leállítani őket.
2021. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!