Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem fogadja el anyós...

Miért nem fogadja el anyós jelöltem, hogy nem vagyok hívő?

Figyelt kérdés

Amúgy az egész családban csak egyedül ő hívő, de azóta mióta református suliba tanít. Azóta jár templomba stb.

Kb pár hónapja kérdezett rá hogy én ugye meg vagyok keresztelve mert hogy nálunk mindenki meg van. Mondtam neki hogy nem vagyok megkeresztelve. Erre mondta hogy hát pedig illene megkeresztelkednem. Mondtam neki hogy nem szeretnék. Erre mondta hogy majd elintézi hogy meglegyek keresztelve. Amit ugye nem tud. És mióta beszélünk párommal az esküvőről már egyből kérdezi hogy templomi esküvő ugye lesz, meg majd a gyereknek keresztelő. Én meg mondtam neki hogy a párommal eldöntöttük hogy nem lesz. Meg mondtam neki hogy nem szeretnék úgy templomba menni és egy csomó olyan dolgot megfogadni, amit nem tartok be és nem gondolok komolyan. Erre mondta hogy én megrontom a fiát, meg hogy rossz hatással vagyok rá.

Amúgy még azt is mondta nekem hogy ő nem szereti a képmutató embereket a templomban, akkor ő mi.


2021. ápr. 9. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy hívő, jól teszed, hogy nem keresztelkedsz meg. Ez nem olyan dolog, amit bárki rád erőltethet, ha nem akarod. Az anyós hülye, no nem azért, mert hívő (én is keresztény vagyok, méghozzá a templomba járós "fajta"), hanem azért, mert magasról szarik a szabad akaratodra. Lehetséges, hogy az élet más terén is ilyen. Ha nem akarsz egyházi esküvőt, maradj a polgárinál, jól teszed. Nagy baj, hogy sokan akarnak úgy templomi esküvőt, hogy nincs hitük, csak a látvány miatt akarják, de amiről a keresztény hit szerint a házasság szól, az már nekik baromság. Én kívánok nektek sok boldogságot, az anyóshoz meg sok türelmet. 🙂
2021. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Maradi, bigott. Ő dolga. Hagyd rá.
2021. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Miért akarja õ a személyiségedet megváltoztatni, ha te nem akarod.A vallás az mindenkinek a magánügye.
2021. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Igazából fogalmam sincs hogy miért erőlteti.

2021. ápr. 9. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírja elfogadni,hogy a keresztség egy sokkal nagyobb dolog,amit nem lehet ráerőszakolni senkire sem.


A keresztséggel el van "válallva" az,hogy hiszel az egyház tanításaiban.

De ha meg nem hiszel benne...

2021. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A párod pedig eközben ... ? Mindent rátok hagy? Neki kéne közölnie az anyjával, hogy polgári esküvő lesz, később pedig nem lesz keresztelő.
2021. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ott volt mellettem, de mikor megtudta hogy közös döntés ordibált velem és a fiával is.

Én ekkor mondtam neki hogy velem ne ordibáljon mert nem az anyám. Párom az van mikor beletörődik, hogy az anyja ilyen.

2021. ápr. 9. 12:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én katolikus családban nőttem fel, magam is keresztény vagyok, de ebben az esetben én teljes mértékben egyetértek veled. Ha te saját magad nem érzed úgy, hogy az egyház tanításait el tudndá fogadni, valóban képmutatás lenne templomba járni és a ceremónia kedvéért az oltár előtt is megesküdni. Sajnos, nagyon sok anyósodhoz hasonló embert ismerek, többek között a nagymamám is ilyen volt. Egyszerűen nem bírta elfogadni, ha valaki az ő értékrendjével ellenkező módon élte az életét. Ilyen helyzetben ne te konfrontálódj vele, mert akkor csak jobban fog utálni, hanem a párodnak kellene a sarkára állnia és jól leosztani a kedves mamát, nem csak letudni annyival, hogy "anyám ilyen és kész".
2021. ápr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk én sztem szájon is cs.sztem volna, ha ordibálni kezd velem.

A saját szüleim nem üvöltöztek soha, akkor sem, ha nettó fxságot csináltam.


Egyébként én itt lezárnám vele a kapcsolatot. A fia menjen, amikor akar, én egy percet nem töltenék el vele.

2021. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyenek ezek a neofita újhitüek.

A református vallás soha nem volt térítő jellegű, a hitgyüli, még az iszlám az ma is.

Én 54 éve konfirmaltam, azóta vagy teljes jogú tagja az egyháznak.

A hitem stabil, hol elbújt, hol előjött.

De az a Teremtő és az én dolgom.

Templomba meg sokáig nem is jártam, ja mégis, sohasem bántam meg. Egy-két jó mondatot mindig hall az ember.

De eszem ágában sem volt belepofázni a lányom esküvőjének, csak megkérdeztem, hogy miként tervezik?

A lányommal is nagyon szeretjük egymást, de ők már egy másik család


Nehéz volna kikeresnem a Bibliából, de kb így van írva ott is.


Szeretem, segítek őket ha tudom, de az ő életük a sajátjuk. Nagyon gáz az a nő.

Bele fog szólni még a pelenkázásba is, most kell leállítani.

2021. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!