Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem fogadja el anyós...

Miért nem fogadja el anyós jelöltem, hogy nem vagyok hívő?

Figyelt kérdés

Amúgy az egész családban csak egyedül ő hívő, de azóta mióta református suliba tanít. Azóta jár templomba stb.

Kb pár hónapja kérdezett rá hogy én ugye meg vagyok keresztelve mert hogy nálunk mindenki meg van. Mondtam neki hogy nem vagyok megkeresztelve. Erre mondta hogy hát pedig illene megkeresztelkednem. Mondtam neki hogy nem szeretnék. Erre mondta hogy majd elintézi hogy meglegyek keresztelve. Amit ugye nem tud. És mióta beszélünk párommal az esküvőről már egyből kérdezi hogy templomi esküvő ugye lesz, meg majd a gyereknek keresztelő. Én meg mondtam neki hogy a párommal eldöntöttük hogy nem lesz. Meg mondtam neki hogy nem szeretnék úgy templomba menni és egy csomó olyan dolgot megfogadni, amit nem tartok be és nem gondolok komolyan. Erre mondta hogy én megrontom a fiát, meg hogy rossz hatással vagyok rá.

Amúgy még azt is mondta nekem hogy ő nem szereti a képmutató embereket a templomban, akkor ő mi.


2021. ápr. 9. 11:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen még a válaszokat.

Utolsó igen, én régen református általános iskolába jártam. Ugye ott tanultunk a bibliában lévő dolgokról, de engem valahogy nem fogott meg, nem szerettem volna ezért keresztelőt akkor. Nálunk a suliban régen volt rá lehetőség hogy aki szeretne az megkeresztelkedhet és ekkor mondtam is a lelkésznek hogy nem érzem úgy hogy az egyház tanításait én tudnám követni, illetve betartani, meg ugye mondtam azt is számomra nem fontos és akkor mondta nekem a lelkész hogy ha így gondolom akkor nem is lenne érdemes megkeresztelkednem. Amúgy nagyon aranyos lelkeszünk volt, kedves és megértő volt.

De ez a nő ezt nem érti meg, 3 éve tanít ott abban az iskolában.

A főzésembe is beleszól, párom olyankor rá szól.

2021. ápr. 12. 00:42
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Abban egyet értek veled, hogy nem lehet kényszeríteni olyan dologra, amit nem akarsz, viszont volt egy mondat, amire felhúztam a szemöldököm. " Meg mondtam neki hogy nem szeretnék úgy templomba menni és egy csomó olyan dolgot megfogadni, amit nem tartok be és nem gondolok komolyan.." Te tudod, hogy mit kell egy templomi esküvőn megfogadni? És hogy akarsz valakivel úgy együtt élni, ha már most tudod, hogy nem tudod betartani azokat az ígéreteket, amik egy házassághoz kellenek? Mert semmi olyan extrát nem kell ígérni ott, ami ne kéne egy jó házassághoz. Olyanokra kell igent mondanod, hogy szeretetből/szerelemből mész hozzá,semmiféle bajban el nem hagyod, hűséges leszel, hűséges segítőtárs leszel holtáiglan, holtodiglan. Ha ezekre azt mondod már most, hogy nem fogadod meg és nem akarod betartani, akkor csak remélem, hogy a jövendőbelid nem olvassa ezt, mert úgy elgondolkodik, hogy csak remélheted, hogy nem hagy el.
2021. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!