Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt anyós...

Miért csinálja ezt anyós jelöltem?

Figyelt kérdés

Párommal nem rég költöztünk össze, kb egy hónapja.

Eleinte semmi baj nem volt, jól megvoltunk meg minden. De viszont kb 2 hete mikor beszélgettem anyóssal ( így fogom hívni, mert ez így rövidebb), kérdezte hogy milyen együtt lakunk, mondtam neki hogy jó, vannak nézet eltérések, de azon kívül minden szuper. Erre mondja nekem hogy tán hisztis a fiam. Mondtam neki hogy néha igen. Délután haza jön párom dühösen hogy én miket mondok róla az anyjának, nézek rá értetlenül és kérdeztem tőle hogy mi baja, erre mondta hogy anyós mondta neki hogy én szerintem ő nagyon bunkó és hisztis. Én ekkor mondtam páromnak hogy a háta mögött miért mondanék ilyet. Utánna 1-2 nap elteltével, mikor éppen ebédet csináltam, mondtam páromnak hogy nem soká kész a kaja, ő mondta hogy nem éhes mert elment anyjáekhoz enni. Ezt folytatta az elkövetkező pár napban, utánna leszidtam párommat hogy ha folyamatosan átmegy az anyjához enni, akkor egyrészt én minek főzök, más részt akkor minek költöztünk össze hogy ha vissza jár anyucihoz.

Mostanában nem ment, eltelt egy hét, erre felhívta az anyja a páromat hogy sose megy hozzájuk, miért nem megy hozzá enni mert ő főz, meg hogy menjünk el és együnk nála. Mondtam páromnak hogy nem megyünk, mert én megszeretném látogatni a szüleimet és a mamámat akit karácsony óta nem láttam. Mikor párom mondta az anyjának hogy nem megyünk olyan hisztit levágott, hogy minek mennénk ki a szüleimhez.

Meg még ezt utólag tudtam meg páromtól, hogy anyós kulcsot akart kérni a lakásunkhoz, csak itt após rá szólt hogy minek neki ide hozzánk kulcs, meg semmi köze a lakásunkhoz.


Nem tudom anyósomat mi lelte, de eddig semmi baja nem volt. Mindig kedves volt és segítőkész. Ne értsetek félre, kedves dolog hogy felajánlja hogy együnk nála, de az hogy hisztizik. Én már egy hónapja nem láttam a szüleimet és már meg szeretném őket látogatni, meg mamát is. És nem érti meg.

Szerintetek mi lehet a gond, és ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2021. jan. 31. 02:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Mert "elszeretted" a kicsi fiat, akit eddig csak o szerethetett. Sokkal rosszabb lesz. A parodat valasztas ele kell allitanod: az anyja vagy te. Ha a legkisebb hezitalast is latod, akkor menekulj. A parod nem erett egy kapcsolatra. Hogy dugni tud, az nem egy nagy erdem.
2021. jan. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos az elsőnek igaza van. De azért arra figyelj, hogy nehogy a párod legyen az aki kulcsot ad neki. "Mert hát miért is ne legyen kulcsa". Ezekből a dolgokból rengeteg vitátok lesz, nem irigyellek.

Kitartás, légy határozott, ha pedig nem megy, akkor ne vesztegesd az időd ilyen emberre.

2021. jan. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
93%

Hasonló cipőben járok/jártam én is. Én személy szerint nem tartom jó megoldásnak, ha választás elé állítod, hogy az anyja vagy te. Anya csak van, megszülte, felnevelte, ezt tiszteletben kell tartani. A határokat viszont nagyon meg kell húzni :D Kulcsot én ebben a helyzetben nem adtam, amennyire is "normálisnak tartotta". Ha programotok van, azt tiszteletben kell tartania. A párodnak kell megértetni vele.

Anyósom velem is kedves volt, aztán lassan derültek ki a dolgok, mennyit áskálódott ellenem. Nem akadályozom meg, hogy a párom menjen hozzájuk minden nap, de én nagyon tartom a távolságot, és csak akkor megyek, ha muszáj.

2021. jan. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
91%

Előző vagyok. Ha szeret téged a párod, akkor meg kell értetnie az anyjával, hogy nem szólhat bele a dolgaitokba. Lesz egy két sértődés biztos..

Az anyját szeresse a párod, de azokban a dolgokban, amiket leírtál, melletted kell kiállnia. A ti életetekbe nem szólhat bele. Én így gondolom, és így is fogok tenni pár év múlva, ha a fiam felnő :)

2021. jan. 31. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
71%

Majom szeretettet, az a baja anyukának és a fia meg hajlik rá . Zárd rövidre mert csak bajod lesz velük .

Magam is jártam ebben a cipőben, mondtam az asszonynak mikor már meguntam döntsd el 3-percet kapsz vagy anyáddal laksz velem .

Eldöntötte, ma is együtt vagyunk 20-éve már de utána még helyre kelet tenni az anyóst hogy hol a helye.

2021. jan. 31. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
83%

A párod egy anyakicsifia, az anyósjelölted pedig egy tipikus manipulatív sz*rkeverő, aki próbálja a kicsifiát soha nem kiengedni a szárnyai alól. Te erre nézve jelenleg a legnagyobb fenyegetés vagy. Én kíváncsi lennék, hogy előtted hány barátnőjével szakított már a párod, és abban mennyi része volt a mama hathatós tanácsainak, közbenjárásának.

Nem tudom, hogy ez-e a helyzet, de az írásodból ez jön le nekem. Férfiként mondom, nekem is ilyen anyám van, felismerem ezt a mintát.

2021. jan. 31. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Egy elég szerencsétlen és gyakori mintába sétáltál bele. Az a férfi, aki elvileg együtt él a barátnőjével,de hazajár anyukához ebédelni, még nem számít önállónak. Amíg fontosabb anya gondoskodása és érzései a partnerhez képest, és ezt nem ő ismeri fel, addig esélyed sincs. Ráébreszteni lehet, hogy a kapcsolatuk új fázisba kellene lépjen és anyukának már nem kell a fiára főznie; ha a fia is súgás nélkül tudja, hogy a szabadidejük már nem csak az ő szülieről szól; na meg kiakadás előtt érdemes megkérdezni a párját is, ha anyuka bemószerolta valamivel. Amíg ezek nem működnek, addig az a fiú nem önálló férfi, akit a párodnak tekinthetsz elsősorban, hanem egy fiú, aki lehet, hogy megpróbál majd leválni az anyjáról... valamikor. Ezt megpróbálhatod egyszer finoman, türelmesen megbeszélni a pároddal, aztán látni fogod a hatását. Lehet, hogy téged választ, de lehet, hogy a korábbi barátnője sorsára jutsz,aki már elmenekült.
2021. jan. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nekem is volt ilyenben részem, csak az ennél még durvább volt. Hosszú lenne leírni, a lényeg, hogy a vége szakítás lett. Ma sem bánom, látom kit választott utána: egy olyan partnert, aki idomult a családi hülyeségeikhez, merthogy anyuka azòta sem változott. Örülök, hogy nem kell elviselnem. De ez nem azt jelenti, hogy minden eset ilyen, ahogy föntebb is ìrták, van, akiknek sikerül ezt rendezni
2021. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
68%

Fiús anyák a legrosszabbak. Általában nem tudják elviselni, hogy nem ők lesznek az egyetlen és első számú Nők a fiuk életében örökre. Előjön a beteges féltékenység, a gondoskodási-kényszer, sokszor érzelmi zsarolás. A folyamatos 'zaklatás'.


Szerencsére én meg tudtam oldani ezt a problémát a magamrészéről azzal, hogy megszakítottam mindenféle módon a kapcsolatot az anyósékkal.. azt meg teljes mértékben ignorálom, hogy a páromat mivel és mennyiszer 'zaklatja', az már az ő dolguk, nem az enyém.

De a párom is felismerte szerencsére hamar, hogy beteges, amit az anyja sokszor művel, szóval próbálja kordában tartani a helyzetet ő is azzal, hogy nem ugrik minden hisztijére.


8 év után újra nyugodt és boldog így az életem.


Fontos, hogy a párod észrevegye, hogy az anyja az, aki nem kezeli normálisan, egészségesen a dolgokat. Mert ő az aki főként rendet tud tenni ilyen esetekben amennyire lehet. Nyilván az a cél, hogy minél békésebben lehessen ezt orvosolni, de sajnos nem mindig sikerül, mert az anyós sokszor hajthatatlan, kompromisszum-képtelen hárpia.

2021. jan. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
41%

Hát, én mérsékeltebben ijesztgetnélek, mint itt a többség.

Beállt egy helyzet, a gyerek elköltözött a szüleitől. A több évtizedes beidegződéseket nem lehet egyik napról a másikra teljesen felrúgni, mindenkinek türelmesebbnek kellene lenni. Az oké, hogy az emberednek törekedni kell rá, hogy a neked megfelelő módon éljen, de arra nem kell törekedned, hogy mostantól ne is beszéljen az anyjával. Ha megmarad egy kapcsolat, azért neked nem kell féltékenykedni, mert egy jó anyós, aki belenyugszik a dolgokba, sokat segíthet a későbbiekben, ha mondjuk jönnek a gyerekek. Meg most se mindegy, hogy minden egyes nap főznöd kell, vagy időnként átjártok kosztolni, ami minden érintett számára jó dolog. Csak a mértéket kell megtartani, nem összeveszni mindenkivel.

Az anyukának se könnyebb most ez a dolog, mint neked, erre te is tekintettel lehetsz. Ha azt mondod, korábban jó volt a kapcsolatotok, akkor jó eséllyel a későbbiekben is lehet jó, ha már stabilizálódik egy mindenki számára megfelelő állapot.

Sok olyan bunkó ember van, aki minden rokonnal összeveszik, mert mindenkitől elvárja, hogy az ő heppjei szerint ugráljanak, az meg nem jut eszébe, hogy néha ő is engedhetne. Te ne legyél ilyen, mert ezzel magadat is szívatni fogod. Állj ki magadért abban, ami igazán fontos a számodra, de engedj egy kicsit abban, ami láthatóan az anyós számára fontos. És, úgy mellékesen, a gyerek véleményére is odafigyelhetsz...

Nálunk amúgy a rokonságban minden szülőnek kulcsa van a közel lakó gyereke házához. Nem azért, hogy állandóan odajárkáljon, hanem hogy tudjon segíteni a gyereknek, ha mondjuk, a leolvasót be kell engedni, vagy el kell vinni valamit. Mint ahogy a gyerekeknek is kulcsuk van a szülői házhoz, hogy ne kelljen a kapu előtt ácsorogniuk, meg ne kelljen a szülőnek kimászni a hóban-fagyban kaput nyitni.

2021. jan. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!