Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom mindig etetné a gyereket?

Anyósom mindig etetné a gyereket?

Figyelt kérdés

Igazából nem is kérdés ez, inkább egy kis panasz ha már el nem mondhatom másnak. Nekünk még nincs meg a baba, de a sógornőméknek a kisebbik gyerek 7 hónapos és már mást is eszik anyatejen kívül. Na most, néha rá szokták bízni a gyerekeket és alapjáraton egyébként abszolút semmi gond nincs anyósommal, de ha a kicsi valamiért nyűgös, rögtön hozza a kaját. Vagy nem is kell, hogy nyűgös legyen csak ha mennek látogatóba akkor is egyből a kaját kínálja a kicsinek, hiába mondja az anyja, hogy nemrég evett. Legtöbbször azért is bont neki valamit és eteti. Legfeljebb a gyerek elutasítja. Meg a másik, hogy mindent megkóstoltatnak vele, mondván mi baja lehet attól a kicsitől. A másik gyerek idősebb, és mindig ad neki valamit. Szinte mindig kap pár falat csokit, a kólából is ivott már és hasonlók... nem gondolnám, hogy egy ilyen pici gyereknek szüksége van az édességre meg rengeteg cukorra. Az anyjuk se örül ezeknek de különösebben nem szól semmit. Nyilván én se szólok bele, viszont gyakran felmerül bennem, hogy a mi gyerekünkkel ne csinálják majd ezt. Sértődést semmiképp nem akarok de úgy tűnik anyósom nem érti ha azt mondják neki, hogy a gyerek nem éhes.


Nálatok is volt/van ilyen?


2021. máj. 6. 11:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%
En meg ezt a fene nagy egészségre nevelést nem értem. Nem kap csokit kólát stb. Persze nem is kell, hogy ezen eljen, de ha heti egyszer a nagyinal sutizik, csokizik semmi baja nem lesz. Azt látom a környezetemben, hogy ezekenek a szülőknek a gyerekei a szülő jelenlétében maguk is azt mondják ők nem szeretik(talán a szuloknek nem akarnak csalodast okozni nekik), kozben meg amint lehetséget kapnak rá dugiban eszik az édességet kétpofára aztán nem értik a szülők miért gurul a gyerek. Valahogy az emberek atesnek a ló túloldalára. Magam sem tartom jonak ha tomik a gyereket folyamatosan, de semmi bajuk nem lesz ha néha kapnak nyalokat is. A nagyiknak oromot okoz ha latjak az unokat orommel enni, viszont azt már karosnak gondolom amikor olyannal etetik a gyereket amire allergiás, azzal a felkiáltással, hogy egy kicsitol nem lesz baja.
2021. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

11

Egyetértek, én azt nem szeretném,hogy dugiban adják neki ill.amit én írtam,hogy olyasmit akartak,amit még be sem vezettem ( 3 hónaposnak tejszínhab). Màr mindent eszik,kapott édeset is,de max.egy kiskanàllal,az íze miatt. Én is ettem mindent anno. :) de a mértéket be akarom lőni,úgy meg nehéz,ha dugiban is kapja. Később úgyis fog minden sz.rt enni,úgy vagyok,hogy legalàbb addig egyen relatíve egészségeset,míg én döntöm el.

Ps.én imádom a szemétkaját sajnos:D

2021. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem valahogy úgy készülj, hogy elmondod, mit nem szeretnél (ne tömjék a gyereket édességgel, ne adjanak neki még be nem vezetett élelmiszert), de adsz alternatívát, és egy kis korlátozott lehetőséget. Pl megkéred a nagyit, hogy a nyolchónapos gyereknek készítsen egy kis alma-répa pürét, vagy mondod neki, hogy a kétévesnek kedveskedhet egy rudival, meg egy pohár üdítővel.

Ha szerencséd van, meg is elégszik ennyivel a nagyszülő.

2021. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%
#11 Szerintem senkinek nem baj alapból, hogy csokit kap, az viszont igen, ha egy 7 hónapos gyereknek adják.
2021. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%
11 7 hónapos! Nem 7 éves!
2021. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

"Persze nem is kell, hogy ezen eljen, de ha heti egyszer a nagyinal sutizik, csokizik semmi baja nem lesz."


Kedves 11-es, ez rendben van bizonyos kor felett, de egy 7(!) hónapos babának mi a tökömért kellene bárhol, akár otthon, akár a nagyinál csokit meg kólát meg sütit ennie? Sőt, akár egy 1-1, 5 éves gyereknek?


Én is megmondtam, hogy nem lehet édességet adni a gyereknek egy ideig. Nem vagyok ősanya, de értelmét nem látom ilyen korán rászoktatni őket, főleg, mert egy ember ízlése az első két évben alakul ki, nem mindegy, ilyenkor mit eszik.


Később nyugodtan lehet majd csokizni a mamánál, de tartsunk már azért mértéket... Mondjuk, nálunk meg is értették a dolgot, tiszteletben tartják.

2021. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%
Mekkora idioták járnak ide! Egy 7 hónapos sárgarépát és almát eszik turmixolva, be sincs neki vezetve más kaja, nagyon messze van a kólától, csokitól.
2021. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem, egy 7 hónapost miért kell sutyiban csokival, sütivel, kólával tömni, ez egyáltalán nem normális dolog.
2021. máj. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!