Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan álltatok egy ilyen...

Hogyan álltatok egy ilyen helyzet után anyósotokhoz?

Figyelt kérdés

Nem akarom most itt részletekbe menően leírni az egész történetet, nem fárasztok ezzel senkit, a lényeg hogy anyós olyan dolgokba akar(t) beleszólni, amihez semmi köze, mert ez a férjem és az én magánügyünk, de időről-időre felhozta és az utóbbi időben volt, hogy sértegetésig ment a dolog. Férjem többször összeveszett már vele, de legutóbb nálam is betelt a pohár és "csúnyán" kiosztottam anyóst.

Mivel kb 20 percre lakunk egymástól, így viszonylag többször mentünk meglátogatni őt egy ebéd erejéig pl vagy pont útba esett és beköszöntünk, illetve a közös rokoni kajálás is szokás az ő családjukban havonta 1x kb. Nem mindig szoktunk menni, mert megvan a saját életünk is, de most hogy összevesztünk, nem igazán tudom hogyan kezeljem helyén a dolgot és nemsoká több szülinap is lesz náluk, viszont egyelőre azt érzem még nagy a sértettség bennem (a vita nem rég történt), így nem szívesen mennék pofavizitre és főleg nem adnám elő, hogy semmi gond, miközben ez nem igaz. Na meg nem arról vagyok híres, aki képes megjátszani magát, ha valakire okkal haragszom, akkor az az arcomra is ki szokott ülni, akaratlanul is. Ugyanakkor nem akarom játszani a sértődött kislányt, de én is emberből vagyok és nekem is elszakadhat a cérna.


Ti ilyen helyzetet hogyan oldottatok meg? Ha volt már csúnyább vitátok anyóssal/apóssal, utána hogyan kezeltétek a helyzetet? Nem volt kínos?


2021. máj. 13. 14:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%
Mi ilyen formán nem vesztünk össze. Csupán a hátam mögött mocskolodik rólam. De nem baj. Nem igényli hogy elmenjünk hozzá, de O sem jön mihozzánk. Jobb ez így.
2021. máj. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%
ÉN nem mennék a helyedben, a párod attól még mehet.
2021. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
68%

Én a helyedben ignorálnám ha ilyen van, és nem mennék meglátogatni.

Nálunk ilyesmi sosem volt (11 éve vagyunk együtt), apósomat nem ismerhettem meg, nagyon rég meghalt, anyósom normális ( eddig legalábbis nem volt semmi vita), bár igaz nem gyakran találkozunk, én konkrétan csak átlagosan évente 2x látom. Na ez pl a járvány óta elmaradt, szóval 2019 végén találkoztunk utoljára.

2021. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó! Így könnyű jóban lenni velük! :D
2021. máj. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
39%

24. Mint mondtam, tök normális az anyósom, nem azon múlik, hogy hányszor találkozunk, hanem az ember hozzáállása.

11 év alatt a sógornőmet se láttam sokkal többször kb 5x, de így is utál engem , pedig 3 mondatot se váltottunk és soha semmi rosszat nem mondtam neki 😂😂😂😂 mindig került ha egy légtérben voltunk, egyszer még be is szólt, hogy mi nem leszünk sokáig együtt az biztos.

Na, az ő hàzassága olyan " jó", hogy azóta ők váltak el a férjével. visszanyalt neki a fagyi.

2021. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%
"Tök normálisnak" akkor is könnyebb lenni, ha messze laktok egymástól. Nem ugyanaz, mint aki 20 percre lakik a másiktól, vagy épp 1 fedél alatt laknak.
2021. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
39%
Attól, hogy 20 percre laknak egymástól, még nem kötelező pofavizitre járkálni, ha nem szimpatizálnak. A képmutatás iskolapéldája. Aki ezt csinálja, az magára vessen.:) Én az ilyet nem tudom sajnálni.
2021. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is vissza kell szólni. Sajnos mostanában olyan embereket sodort hozzám az élet, akik szeretnek másikba beletaposni. És azt bánom, hogy nem szólok vissza nekik, de ilyenkor átváltozok megszeppent kislánnyá akit jól leszidnak. Utána meg bánkódom. Miért érzem magam ennyire alsóbbrendűnek? Miért nem tudom kezelni úgy az ilyen helyzetet mint egy normális felnőtt? Sajnos ez egész kisgyerekkoromra visszavezethető. Beszólogattak, csúfoltak, bántottak én meg csöndben tűrtem és sírtam legbelül, sosem beszéltem senkivel. Nyilván már nem vagyok néma, de leszerepeltem mikor meg kellett volna védenem a gyerekem. Komoly gátlásaim vannak nem érzem magam értékesnek és emiatt nem lehetek teljesen boldog.😢 Látod én is tudom a megoldást. Ha lenne elég merszem elmennék és visszaszólnék, ha beszólnak. Itt ez az egyedüli megoldás, mert otthon maradni és gyűlölni valakit azért amit mondott felőröl legbelül. Szerintem ez magyar mentalitás, hogy nem merjük elmondani a véleményünk a másiknak, csak utána duzzogunk. Anyumék elmondták, hogy engem kézrácsapással neveltek. Én erre tippelnék ezért alakulhatott ki bennem ez az alsóbbrendűség érzés. Szurkolok, hogy neked sikerüljön megoldani a helyzetet.
2021. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!