Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mással is fordult már elő...

Mással is fordult már elő ennyire durva helyzet?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid és tömör lenni. A párommal 2 hónapja élünk együtt, az édesanyja kitalálta, hogy meglátogat minket, én korainak tartottam, főleg, hogy 2 hétre szeretett volna jönni,én egy hétvégét céloztam meg, majd végül közös megegyzés alapján 5 nap let belőle.


Megérkezett, a párom dolgozott, de vetettem vele egy csokor virágot, előző nap megfőzőtt (mert akkor meg én dolgoztam egész nap). Vártuk virággal, finom főtt étellel, párom még süteményt is sütött, pedig nem szokása.


Első nap elvittem vásárolni, csavarogni a városba, gondoltam kicsit megmutatom neki. Olyan dolgokat szeretett volna látni, amiket kocsi hiányában sajnos nem tudtam neki megmutatni és közben egy állandó szövegelést kaptam, és egy hatalmas negatív kisugárzással, összefüggéstelen dolgokról beszélt, nagyon lefárasztott. Második nap is elvittem.. együtt főztünk, majd úgy döntöttem elmegyek edzeni,mert nem bírom tovább, erre robbant a bomba. Párom hazaért, kérdezte az "anyósjelölttöl", hogy mit tett velem, hogy elmentem edzeni..ment az üvöltözés..


Hazaértem, kettesben elmondtam a páromnak, hogy ne haragudjon meg, de nagyon kikészít az anyukája, nagyon rossz a kisugárzása,és nem bírok vele egy légtérbe lenni. Akkor már 2 napja egy ilyen stressz, feszült légkörben éltünk. Nagyon haragudtam a páromra, hogy nem úgy intézte, hogy hétvégére jöjjön az édesanyja, amikor én dolgozom,és ő szabad. De kicsit azt éreztem, hogy ő se szeretne vele lenni,csak ilyen kötelezettségének érzi, hogy találkozzanak 2 év után... (külföldön él azóta a párom, 2 hónapja élek én is vele). Végül a párom felhívta a nővérét, hogy legyen egy családi csevej (anya, lánya, és fia, vagyis a párom). Na most ott nagy veszekedés és én is bele lettem vonva, hogy nem vártam nagy szeretettel az édesanyját, és hogy mit képzelek magamról? Meg miért nem mondtam el z őszinte véleményemet róla...Mellesleg a mai napig nem értik, hogy vannak olyan szituációk, hogy nem lehet egymás szemébe vágni, hogy "engem Te idegesítesz", hanem szépen el kell tűrni az az 5 napot,és bájcsevegni... Sajnos vannak ilyen szituációk...Ők azt mondták, hogy őszinték, és muszáj őszintének lenni..


A lényeg a lényeg, ma hazautazott az édesanya... Most eléggé az én oldalamról írtam le a dolgokat, az én személyes tapasztalataimat...


Persze a végére én is a párom fejéhez kiabáltam, hogy ha less unoka nem lázhatja az anyós.. Párom mindent visszamondott az anyukájnak..


A párom ha hazaér a repülőtérről beszéljük meg a dolgokat. Bocsánatot kérnék a cirkuszért, én is kifordultam magamból, ebben a közegben.. A családtól is bocsánatot kérnék, de nagyon szeretném ha nem kellenne velük soha többet se bszélgetnem, se találkoznom, mert elviselhetetlenek,és nem férünk össze.


Történt-e másnál is ilyen balhé? Mi let a kimenetele hosszútávon?


2017. máj. 12. 14:52
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Kérdező: *lett <-- visszaolvastam és kétszer is rosszul írtam le, nem értem, hogy miért.Bocsi
2017. máj. 12. 14:54
 2/37 anonim ***** válasza:
76%

A párod anyja még NEM az anyósod, főleg, hogy csak 2 hónapja éltek együtt. Te viszont egy hisztis nő vagy.

Az nem negatív kisugárzás, ha beszél hozzád. Az viszont neveletlenség és sértő, otthagyni a lakásban egy vendéget és elmenni edzeni. Nem sok jót jósolok ennek a kapcsolatnak.

2017. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
40%
Bénák.
2017. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%
Most nagyon le fogsz pontozni, de nem érdekel. Ilyen hisztis p*csát. Mivel h külföldön éltek érthető h nem két napra akart menni anyós, az egész az utazással telt volna. Semmi konkrétumot nem írtál csak "negatív a kisugárzása és én ezt nem bírom" kb mint ha azt mondanád h nem tetszik a pofája úgyhogy nem kedvelem. Ha meg a panaszkodással volt gondod, elmondanám neked h másoknak sokkal rosszabb anyósuk van (csak olvass el itt egy pár kérdést) tedd össze a két kezed h neked csak ennyi jutott. Az h otthagytad és elmentél edzeni elég bunkó volt. Azt a kifakadást h majd nem láthatja az unokát meg pláne nem értem. Ember, kezeltesd magad.
2017. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
56%
Attol függ hogy miket mondott neked vagy egyàltalàn tanàcsot adott vagy csak okoskodott!Mert ha csak okoskodott és pl megakarta szabni hogy mit hogyan csinàljatok akkor megértem hogy nem birtad tovàbb!De sztem a pàroddal nem érdemes összeveszni emiatt mert azt gondolja hogy te utàlod a csalàdjàt és ezàltal az anyós jelölt győz!
2017. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
53%

Ha anyuka 2 év után most először toppan be a kisfiához (úgy hogy ti csak 2 hónapja éltek együtt és ő 2 hétre jött volna), akkor nem látogatóba ment, hanem téged ellenőrizni és elmarni a fia mellől. Miért nem járt korábban a fiánál és miért nem olyan időpontot egyeztetett vele a fia, amikor nem kell dolgoznia. Szerintem a párod se bírja vele sokáig egy légtérben.


Ha ti korábban nem ismertétek egymást anyóssal, jó nagy hülyeség volt rád telepíteni őt, főleg ha tudta a párod, hogy nehéz természetű anyja van.

A férfiakra viszont jellemző sajnos ez a menekülés a kínos helyzetek elől. Inkább rád hagyta a mamát, hadd meccsezzétek le egymással a dolgot.


Szerintem bocsánatot csak az ingerült hangért kérj, mondd meg a párodnak, hogy az anyukájának sajnos semmi sem felelt meg, mindenben a hibát látta.

Kérd meg, hogy a ti jó viszonyotok érdekében a kettőtök közti problémát pedig ne az anyjával tárgyalja ki. Azokat veled tisztázza.


Szerintem a párod is frusztrált. Nem mentél át az anyja tesztjén tehát vele is elégedetlen a mama. (Megjegyzem azon a teszten senki se kap "megfelelt" minősítést.)

2017. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
36%

Én teljesen megértelek, nálunk is ez volt az elején. 1 hónapot ott kellett laknunk, mielőtt találtunk albit, hát majdnem ráment a kapcsolatunk. Mindenbe belekötött anyós, de olyanokba is, hogy hajmosás után megszárítom-e, vagy sem...

Az esküvő óta kerülöm, a férjem is elfogadta, ő szerencsére nem tud idejönni. Viszont most babát várok és rettegek attól, hogy mi lesz, ha megszületik a kicsi. Szívem szerint nem engedném a közelébe sem, mert tudom, hogy mindenbe bele fog ugatni, nekem meg a nulla alvás mellett pont arra legyen még energiám, hogy ne küldjem el a francba? Persze...

Nehéz ez, de ha a pároddal meg tudod értetni az álláspontodat és tényleg jogos a kiakadásod, akkor szerintem ki tudod kerülni a találkozást, mondjuk úgy, hogy nem ő látogat, hanem a fia megy el hozzá egyedül.

2017. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%
Most komolyan, anyós, unokát nem láthatja? 2 hónapja éltek még csak együtt. 2 napra tényleg nem lett volna értelme elutaznia. Megbántott téged? Vagy csak untad és azért mentél edzeni?
2017. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
86%

Azt nem írtad le, hogy tulajdonképpen mi is a probléma közöttetek. Most akkor az a bajod, hogy a párod anyukája beszélt hozzád? Vagy mi? Mit csinált, mit mondott (konkrétan LÉGYSZI), ami annyira elviselhetetlen?


Amúgy meg igen, nem gondolhattad komolyan, hogy KETTŐ ÉV után majd egy árva hétvégére fog kiutazni külföldre, hogy fél napot lássa a fiát, közben utazzon 2x annyit...


Ha már 2 nap után nem bírtál magaddal (mert itt úgy tűnik, egyedül neked van problémád), akkor a párod anyukájának (aki NEM anyósjelölt még) valami szörnyű borzalmat kellett ellened elkövetnie. Ne csak rizsázz, akkor mondd el, mit tett.


Mondjuk a párod se lehet nagyon a helyzet magaslatán agyilag, ha nem sikerült elintéznie, hogy az anyjával legyen abban az 5 napban, amíg az kinn van nálatok.

2017. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
79%
2 hónap együttélés után kissé meredeknek érzem unokáról hablatyolni.:D Hadd foglaljam össze: az édesanyja meg akarta látogatni a párodat, mivel 2 éve nem látta. Te kihisztizted, hogy csak 5 napra jöjjön, egy szalmaszálat nem tettél keresztbe a fogadására, hiszen a párod főzött, sütött süteményt és vett virágot. Nem tudom, egy városban mi a lóf..sz lehet az a turisztikai látványosság, amit kizárólag autóval lehet megközelíteni, én ilyennel még nem találkoztam, pedig elég sokfelé jártam már.:D Semmi konkrétumot nem írsz, csak hogy "negatív kisugárzása" volt, és "összefüggéstelen dolgokról beszélt", te "állandó szövegelést" kaptál. Szűzmáriám, hova sz**rjak...Gondolom, próbált volna beszélgetni veled a nyomorult, te meg tojtál rá, untad az egészet. Ezek után még te vagy megsértődve? Szerintem nem kell aggódnod, hogy esetleg beszélgetned kell majd a családdal, vagy oda kell engedni az anyóst az unokához - ha van egy csepp esze a párodnak, akkor erre semmi esélyed, nem fog addig tartani ez a kapcsolat.
2017. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!