Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért lett ilyen ellenséges?

Miért lett ilyen ellenséges?

Figyelt kérdés

Mennyemnek megszületett a kislánya. 2 hónapos imádni való csöpség. Első unoka.

De viszont a menyem valamiért nagyon ellenséges lett.

Mikor kijöttek a kórházból, felhívtam őket hogy átmenjek segíteni. Erre ő kijelentette hogy 2 hétig nem jöhet senki sem, max az anyukája néha. Ez nagyon rosszul esett. Utánna nagy nehezen sikerült elmennünk megnézni a kicsit. De egyszerűen nem akarta a kezembe adni, velem flegma volt, az anyukájának rögtön oda adta. Mikor énekeltem az unokámnak rámszólt, hogy nem kéne énekelni mert zavaró. Amikor ismét mentünk, természetesen ott volt a másik mama is. Ő ettethete, el is altatta, nekem nem akarta a kezembe adni. Mikor félre hívtam megkérdezni hogy mi a baja, miért ilyen, akkor azt mondta hogy, a múltbeli sérelmek miatt, ha nem szóltam volna be neki és nem okoskodtam volna folyamatosan , akkor most nem lenne ez. Utánna mondta hogy egyáltalán örüljek annak hogy láthatom az unokát. Utánna nem volt kedvem ott maradni így eljöttem. Én nem emlékszem rá arra hogy bármikor is beszóltam volna neki. Volt olyan tanácsokat adtam neki, de ő mindig csak mosolygott, nem mondott semmit sem. Nem tudom hogy mit tehetnék, hogy másképp viszonyuljon hozzám.

Szerintetek mit tegyek?


2021. jún. 22. 22:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer megpróbálnám tisztázni, hogy nem volt bennem rossz szándék, ezek szerint félreértettük egymást. Ha utána is ilyen, hagynám.

Az, hogy szülés után "anyas", elhiszem, hogy neked fáj, de valahol érthető, ez elég gyakori.

2021. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Az én nagymamám is mindig tanácsokat ad mindig mosolygok én is.Nem is nagyon beszélünk. Kérte a tanácsodat valaha mert ha nem de te kegyesen megosztottad vele rendszeresen akkor lehet az a baj vagy visszahallott valamit valakitől ha mondtál rá valami kedveset olyan anyosossan Attól még hogy valaki nem ordít veled vagy küld el a francba lehet a háta közepére nem kíván csak illedelmes de egyszer elszakad minden cérna
2021. jún. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

Hát elmondta a választ: "a múltbeli sérelmek miatt, ha nem szóltam volna be neki és nem okoskodtam volna folyamatosan , akkor most nem lenne ez. "


Az, hogy te ezt nem vetted észre, az egy dolog.


Nyilván nem nagyon akarja, hogy odajárkálj, meg foglalkozz a gyerekével, és így adja tudtodra.

2021. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Valoszinuleg nem vetted eszre, hogy akaratlanul megbantottad, megsertetted, vagy o ugy erezhette, hogy tulzottan beleszolsz az eletukbe. Lehet nem kellene ezt a reszet bolygatni, mert ha elkezditek elemezni, hogy mik tortentek rosszabb is lehet, es jol ossze fogtok veszni.

En a helyedben erdeklodnek az unokarol, mennek amikor csak engedik, nem nyomulva, nem eroszakoskodva, finoman. Es biztositanam a menyem, hogy barmikor szamithat ram. Es ez legyen is igy ha pl. beteg a gyerek. Ez nagyon sokat szamit, es idovel jo iranyba valtozhat a dolog. Fiadnak mondhatod azert, hogy benned nem volt rossz szandek. Kerdezd meg, hogy mi az ami ennyire bantja a feleseget? Elhiszem hogy baromi rossz lehet most neked, hiszen mindig babusgatnad a picit.

Egyebkent nem vall erett termeszetre az, hogy csak honapokig turt, dedelgette a serelmet es most igy all bosszut, ahelyett, hogy idoben tisztazta volna.

2021. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
ne a fiadnak mondd, hanem a menyednek. Kérj bocsánatot, nem esik le a koronád tőle. Ha mondod neki, hogy ne haragudjon, nem akartál beleszólni a dolgaikba és többet nem fordul elő, akkor szerintem tiszta lappal lehetne kezdeni. Ha nem teszed meg, nem sok közöd lesz hozzájuk, mert a csaj éppen most a teljes leválasztásodon dolozik (a sérelmei miatt)Ugy látszik , az a tipus, aki tűr-tűr, aztán felborítja az asztalt.Ő eddig nyelte a te hülyeségeidet, most rajtad a sor, te tűrjed az övét.
2021. jún. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
Első gyereke, ilyenkor általában még a naptól is védik ösztönösen az anyák.
2021. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Emlékszem a korábbi kérdésedre már ott meg lett mondva állj le és ne b.szogasd ne nézd hülyének, ne osztogasd a tanácsaid állandóan. De látom nem sikerült felfognod, hát meg is érdemled. Nyilván a saját anyja segítségét fogja kérni és nem előtted csapja ki a mellét szoptatni vagy hogy nézd meg milyen gyulladt neki, stb
2021. jún. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Megpróbálok vele beszélni, hát ha sikerül valami ez ügyben.


Kedves utolsó. Olvastam azt a kérdést is, de azt nem én írtam ki. Igen hasonlít a szituáció, de nem. És hidd el hogy nagyon sok hozzám hasonló anyós van, akik ebben a cipőben járnak.

2021. jún. 23. 00:06
 9/26 anonim ***** válasza:
64%
Maximálisan osztom #4 véleményét.
2021. jún. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg itt nem az volt, hogy tűr, tűr, aztán szakad a cérna.

Egyszerűen ő úgy gondolta, hogy a gyerek kapcsán "törleszt", nyilván az fáj neked legjobban.

2021. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!