Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek hogy kibírjam...

Mit tegyek hogy kibírjam anyósom viselkedését?

Figyelt kérdés
Egyre jobban durvul a helyzet nálunk mivel anyóséknál élünk. Én több mint 1 éve költöztem ide mert az anyagiak miatt az albérlet esélytelen lett volna hiába küzdöttem érte. Oké elfogadtam kezdetben hogy itt élünk és ide születik a gyermekünk. Viszont rengeteget morog rám anyósom néha apósom és a férjem is. A hátam mögött már nagyon sokszor panaszkodott a fiának anyósom meg apósomnak. Sajnos férjem sosem védett állt ki mellettem mikor tudta hogy én is hallom amiket az anyja mond rólam. A gyerekünk miatt morog rám főleg, hogy én nem tudom jól ellátni stb. Ma pl olyat mondott reggel rólam miközben a gyerekem kezét fogva sétálgattam vele hogy készülj fiam akkor te elő a reggelihez mert úgy látom megint ez lesz. A pi...t mereszti csak megint ló...t nem csinál sose. Meg mikor hazajöttek a vásárlásból ma akkor is épp a gyerekre figyeltem erre hallom a konyhából ha még sokáig játsza hogy mindenért szólni kell neki úgy ki penderítem innen hogy arról koldul. Férjem meg csendben hallgatja mindig amiket mondd neki és nem véd meg. De már nagyon sokszor olyan dühös lettem hogy legszívesebben megmondtam volna neki a magamèt. Sajnos sose mertem eddig mert mégiscsak az anyósom meg én vagyok itt úgymond az aki ideköltözött kényszerből. Nagyon nehezen bírok már itt élni így főleg hogy a legnagyobb konfliktus forrás a gyerekünk. Miatta szólnak be mindig ha valamit nem jól csinálok körülötte. Ő az első unoka tény hogy rengeteget segítettek végig de főként hozzájuk is ragaszkodik jobban a gyerekem. Mert ők viccesek beszédesek határozottak vele én még mindig zárkózott csendes voltam. Rengetegszer sírtam már anyósom előtt mikor baszogatott de nem érdekli ha megharagszok rá ő akkor is szólni fog mindenért. A szüleimnek sose mertem mesélni hogy mégis mi zajlik itt pedig biztos mellém állnának. Esküszöm örömmel mennék vissza hozzájuk mégha kicsi is a lakás de tuti nagyot csalódnának ha ez megtörténne. És itt van a gyerekünk is szóval így már nagyon nehéz . Nem nagyon tudok reménykedni hogy mi valaha is elmegyünk innen mert a férjemet e tetőtér beépítéssel nyúzzák folyton meg itt a környéken maradna inkább. Viszont eddig akárhány házat megnéztünk egyik se volt jó vagy hamar eladták. Városba panelba nem szívesen menne inkább a családi ház. Anyósommal az a baj h folyton elvárja hogy mindent tökéletesen megcsináljak a gyerek körül de mellette én is egyek igyak magamra is figyeljék de egész nap menjek a gyerekkel közben. Nem azért nem eszek mostanában gyümölcsöket mert nem akarok hanem mert nincs időm leülni nyugodtan. Alig van időm magamra a házimunkákra ha férjem se veszi át kicsit a gyereket. Munka után fáradt inkább leül telefonozni enni anyósnak segít szoval keresi azokat a dolgokat amik miatt nehogy a gyerekkel kelljen futkozni.
2021. aug. 21. 14:39
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Ja és a bosszantó az hogy a fiúknak sose szólnak hogy ha leül telefonozni inni enni. Ő jól csinál mindent a gyerek körül beszédes vele stb. A másik hogy a főzéssel kicsit mindig is gondjaim voltak és ezzel is cseszeget folyton hogy mi éhen halnánk . Zavarta az is hogy beteg lettem a gyerek után így is elvárta hogy mindent tökéletesen csináljak meg. Meg mi az hogy én 2 hét alatt nem jövök helyre de azért a gyereket nehogy visszafertőzzem.
2021. aug. 21. 14:46
 2/35 anonim ***** válasza:
92%

Elsőre azt mondanám, hogy a férjed nem akar konfliktust a szüleivel, hogy nehogy menetek kelljen és ezért nem véd meg, esetleg úgy érzi van alapja a dolognak.

Amúgy mik a részletek? Mit csinálsz náluk? A gyerek az egyetlen feladatod, vagy mást is csinálsz mellette?

2021. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem akkor vállaltatok gyereket amikor már önállóak vagytok?
2021. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem felesleges élvezni a részletekben, rosszul közelítés meg a dolgokat. Eleve nem jó ötlet a szülőkkel összekoltöz inúgy hosszútávon ha már saját családunk van. Ha nem a te szüleidhez mentetek akkor itt te mindig egy kívülálló leszel. Ritka amikor működik. Akkor működik csak ha minden fél békés együttélést törekszik.

Dolgozol? Mert ha nem akkor nem sok beleszólásod van abba higy hol éljetek. Ha igen akkor gyűjteni kell pénzt és minél hamarabb elköltözni. Nézzétek továbbra is házat amíg valamelyik nem lesz jó a férjednek. Ne had a férjednek a tetőtérbeépítést mert akkor soha az életben nem fogtok onnan eljönni.

Van még az az eshetoseg hogy ha nagyon meg romlik a viszonyok a férjeddel higy segítséget kérsz a szüleitől. A buszkesegedet már kicsit most is fel adtad azzal higy anyosek irányítják az életed. Szerintem ennél jobb verzió ha a saját szüleid segítenek.

2021. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
38%
* elveszni
2021. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Szóval egy olyan ember otthonában élősködtök és szaporodtok, akit gyűlöltök, ráadásul egy olyannak hagytad, hogy felcsináljon, aki egy szót sem szól a te érdekedben. Grat😂



Ha annyira zavar az anyuka, minek tartod oda a valagad, miért nem költözöl el és vállalsz gyereket úgy, mintha nem egy szánalmas ingyenélő lennél? Nem vagyok még senkinek az anyósa, de ha valaki befészkelné magát hozzám és fészket rakna ott, akkor bizony úgy dalolna, ahogy én akarom, ha már elviselem a hülye fejét.

2021. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
46%
6. A kérdező anyósa meg nem támogatja a fia és a kérdező költözését hanem ellenkezőleg. A tetőteret akarja velük beépíttetni hogy maradjanak.
2021. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%
Csicska vagy. Az első beszólásnál eltakarodtam volna onnan.
2021. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%

Albérletre nem volt pénz gyerekre igen? Poénos vagy....


Őszintén, én se örülnék ha a házamba költözne valaki élősködni.

2021. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%
Ezert nem szulunk anyos nyakara.
2021. aug. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!