Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bűntudatom van mert szóltam...

Bűntudatom van mert szóltam apósnak hogy ne beszéljen ki a hátam mögött?

Figyelt kérdés

Após nyugdíjas egész nap itthon van, semmi dolga nincs mint kiáll a faluban az utcára és mindenkivel beszélget. Tegnap délutánra mentem az óvodába dolgozni, mellette online végzek tanfolyamot (most dajka vagyok és ped.asszisztens képzést végzek) . Reggel online órák/ délután munka, a nyár miatt kevesebb a munka és felosztjuk a kollegákkal így van szabadidőm is.

Na szóval az apósom tegnap reggel kint állt a kapuba és csak kinyitottam az ablakot hogy szellőztessek mikor hallom hogy a másik emberke akivel beszélget mondja neki hogy én miért csak így dolgozom? Hogy akarok így később gyereket , most akkor párom tart el vagy lusta vagyok stb

Megvártam még após bejött és teljesen normálisan megmondtam ha baja van velem csak szóljon és megbeszélhetjük. Letagadta hogy rólam volt szó, ráhagytam mert tudtam hogy rólam van szó. Rosszul cselekedtem? Most megsértődött mert szóltam neki


2021. aug. 24. 09:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Majd elfelejti, nem hiszem hogy emaitt hosszan megsértödne.
2021. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%
Nézd, végülis nem hazudott, vagy igen?
2021. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Kettes, hiszen dolgozik. Nyár van, kevesebb gyerek csak ügyeletben, persze, h többet van most otthon. Plusz tanul, h feljebbléphessen.
2021. aug. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

"....hallom hogy a másik emberke akivel beszélget mondja neki hogy én miért csak így dolgozom?"


Tehát a masik emberkének volt problémája veled. Az nem derült ki, hogy apósod mit válaszolt erre.

2021. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem az hogy hazudott vagy sem. De dolgozom vagy ha nem dolgoznék ahhoz sincs senkinek se köze. Tudom falu itt mindenki szeret pletykálni de akkoris.
2021. aug. 24. 09:47
 6/20 A kérdező kommentje:
Após csak vonogatta a vállát meg kinevetett hogy biztos lusta vagyok.
2021. aug. 24. 09:48
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

"a másik emberke akivel beszélget mondja neki hogy én miért csak így dolgozom"


Most akkor kinek a szavait hallottad? Apósodét vagy a másik emberét? Ki mondott rosszat rólad?

Ha apósod mondta, akkor örüljön, hogy ilyen finoman szóltál neki. Ill. nem tudom, a férjed hogyan reagálná le, de én hasonló esetben biztos felkapnám a vizet, és kiosztanám a szülőmet, hogy még egyszer ne merjen hazugságot mondani a feleségemről.

Nyilván, ha a másik ember mondott rosszat rólad, apósodnak akkor is illene legalábbis nem helyeselnie vele, ill. egy korrekt ember megvédené a családtagját idegen előtt.


Ugyanakkor ez is rávilágít arra, mennyi problémát lehetne kiküszöbölni pusztán azzal, ha nem laknátok együtt egyikőtök szüleivel sem. Ha külön laknátok, akkor pl. apósod nem is tudná mikor vagy otthon, mikor nem, ha otthon vagy mit csinálsz stb.

2021. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Na, amikor előzőt írtam, még nem jelent meg a 6-os kommented.

Akkor após örüljön, hogy ilyen finoman szóltál neki.

És azért mondd el ezt este a férjednek. Ha szeret, akkor finomabban vagy keményebben de értésére adja az apjának, hogy a bunkóságnak és a hazudozásnak határt kéne szabnia.


És persze mihamarabb külön költözni!!!

2021. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%

Apósod szabad ember. Azzal beszél akivel akar. Kapaszkodj meg, s arról amiről , akiről akar.

Nincs olyan ember aki ne beszélne másnak másról. Legfeljebb finoman.

Te itt szidod az apósod. Senki nem ismeri. Elérted, hogy szidják.

Ott ismernek téged...

2021. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
22%

Túlreagálod.

Semmi rossz nincs abban, ha após elmondta, hogy hogy dolgozol. Minek kellett ezért kérdőre vonni? Felnőtt ember, azt csinál, amit akar. Ne akard megmondani neki, hogy miről, kiről beszélhet.

2021. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!