Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bűntudatom van mert szóltam...

Bűntudatom van mert szóltam apósnak hogy ne beszéljen ki a hátam mögött?

Figyelt kérdés

Após nyugdíjas egész nap itthon van, semmi dolga nincs mint kiáll a faluban az utcára és mindenkivel beszélget. Tegnap délutánra mentem az óvodába dolgozni, mellette online végzek tanfolyamot (most dajka vagyok és ped.asszisztens képzést végzek) . Reggel online órák/ délután munka, a nyár miatt kevesebb a munka és felosztjuk a kollegákkal így van szabadidőm is.

Na szóval az apósom tegnap reggel kint állt a kapuba és csak kinyitottam az ablakot hogy szellőztessek mikor hallom hogy a másik emberke akivel beszélget mondja neki hogy én miért csak így dolgozom? Hogy akarok így később gyereket , most akkor párom tart el vagy lusta vagyok stb

Megvártam még após bejött és teljesen normálisan megmondtam ha baja van velem csak szóljon és megbeszélhetjük. Letagadta hogy rólam volt szó, ráhagytam mert tudtam hogy rólam van szó. Rosszul cselekedtem? Most megsértődött mert szóltam neki


2021. aug. 24. 09:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem pont, hogy nem beszél ki.

Az illető rákérdezett, hogy mi van veled, apósod meg ráhagyta, hogy "igen, ez van". Nem kezdte el magyarázni meg elmesélni neki az élettörténeted, meg hogy hogyan/mivel telnek a napjaid. Gondolom ő tudja, hogy mit miért csinálsz, másra meg nem tartozik a dolog.

2021. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
11-es, egy korrekt após elmondta volna, hogy nem lusta a menye, mert otthon tanul. Ez nem kibeszélés, hanem helyreigazítás, és a rokon erkölcsi megvédése. Ezt bizony elmulasztotta az após.
2021. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Ettõl nagyobb gondod sohase legyen.
2021. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%

12: És ha mondjuk apósa is azt gondolja, hogy lusta, mert pl. esetleg nem főz/takarít, és a tanulásra fogja, hogy nem csinál semmit?

Ez persze csak felmerült bennem, egyáltalán nem biztos, hogy így van.


De mondjuk én személy szerint jobban örülnék, ha senki nem mondana rólam semmit senkinek, aztán mindenki gondolja azt, amit akar. De mondom, ez én vagyok. Ezen a szituáión pl. nem sértődtem volna meg egyáltalán.

2021. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Akkor após rosszhiszeműen viszonyul a menyéhez, a fia választottjához. Ami már önmagában elég baj, és nem csoda, ha ezen a kérdező, sőt a férje is (ha megtudja) kiakad.


Persze mindennek az eredője, hogy együtt laknak, így belelát az életébe.

2021. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs olyan ember aki ne beszélne másnak másról."


Ja, ha após beszél, akkor ez emberi természet, ha anyós lenne, a nők le lennének hordva a sárga földig, hogy kibeszélik egymást.

2021. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%

Kérj bocsánatot apóstól, mondd, hogy túlzott volt a reakciód. Megvádoltad azzal, hogy baja van veled! Miért lenne? Akivel beszélgetett, az az ember kérdezte az apósodat, hogy téged a párod tart el? lusta vagy? Nem az apósod mondott ilyeneket rólad.

Mellesleg ne tegyél úgy, mintha te soha életedben ne beszéltél volna másról, arról, hogy az illető milyen időbeosztásban, hol dolgozik, hol tanul.

Nem is értelek. Semmi nincs abban, ha két ember beszél ilyesmiről is, ami egy másik emberrel kapcsolatos.

Az is lehet, hogy apósod azt felelte az ismerősének, hogy nem, nem lusta a lány, és megmagyarázta neki, hogy miért dolgozol így, meg elmondta neki, hogy a párod tart-e el vagy sem.

Hol itt a gond?

2021. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%

“ Após nyugdíjas egész nap itthon van, semmi dolga nincs mint kiáll a faluban az utcára és mindenkivel beszélget.”


Te nem beszélsz soha senkiről rosszat, ugye?

2021. aug. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

Mindenkinek szüksége van a társaságra. Legalább nem magányos így apósod. Most ha ezeket a testvérének mondta volna el após, vagy a feleségének, pájának, az új oké lett volna, hiszen rokon, hát, beszélgetnek, istenem, nyilván egy rokonnal megoszt családi dolgokat is. Csakhogy nincs mindenkinek rokona a közelben, akivel ilyenekről beszélhetne, megtárgyalja hát élete történéseit, amibe te is beletartozol valaki mással.

Ha rokonnal mondaná, az új gondolom oké lenne, de mivel csak egy ismerős, így már nem oké? Akinek nincs olyan rokona, akivel ilyenekről is beszél, az már ne is beszéljen senkivel. De honnan tudod, lehet, hogy arra az ismerősre sokkal jobban számíthatna, vagy eddig is számíthatott, mint egy rokonra.

Arról meg már nem is beszélve, hogy sokan egy barátban jobban megbíznak, mint egy rokonban. És jobban is szeretnek egy barátjukkal beszélgetni mindenféléről, mint a rokonnal.

2021. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%
Te most minek érzed mgadat lustának, mert ha te tisztában vagy önmagaddal nem sértõdsz meg egy idõs ember beszélgetésén.
2021. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!