Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mindig bűntudat...

Mit tegyek, ha mindig bűntudatom van, ha elmegyek otthonról? 21/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves lány vagyok, idén fogok végezni pszichológia szakon. Ezután elszeretném kezdeni az orvosi egyetemet, már elkezdtem tanulni a bioszt meg a kémiát. A barátommal lassan 1 éve leszünk együtt és anyám minden egyes alkalommal megjegyzi, ha későn érek haza, ha nem töltök elég időt otthon és szerinte a tanulásra kellene koncentrálnom meg arra, hogy felvegyenek az egyetemre, nem a fiúzással. Nem érti meg, hogy napközben tanulok minden nap legalább valamennyit. Folyamatosan bűntudatom van emiatt, rossz érzésem van, ha nem vagyok otthon és tanulok, mintha tudat alatt is manipulálna. Amikor elkezdtem az egyetemet is gyakran írt üzenetet, hogy “most már ideje hazajönni...” és társai. Nagyon frusztrál ez az egész és saját magamon sem tudok eligazodni. Szerintetek, hogyan kellene ezt kezelnem? Igaza van?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. :)


2020. szept. 17. 13:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nappal tanulsz, akkor nincs igaza, neked is jár a kikapcsolódás a tanulás után, persze ha csak valamennyit tanulsz nappal, akkor nem csoda ha bűntudatod van. :-)
2020. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Mennyi az a valamennyi tanulás?
2020. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam a leírásban.

Legalább valamennyit minden nap tanulok, ez a minimum, de általában több órát naponta.

2020. szept. 17. 14:08
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Tök jó, hogy "idén fogok végezni pszichológia szakon" és egy ilyen helyzetet nem látsz át. Remélem, ha mással történne, már tiszta lenne számodra, hogy bűntudatot neveltek beléd és folyamatosan táplálják.

Ha jók a tanulmányi eredményeid, akkor nem kell 0-24-ben a tanulással foglalkoznod, a szülővel töltött idő meg már 21 évesen eléggé leredukálódik.

2020. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Hogy teljesítesz az egyetemen? :) Ha nem bukdácsolsz, akkor szerintem nincs miért bűntudatod legyen, kell szórakozni is. Barátokkal, fiúddal lenni, hobbit művelni stb. Egyébként örök téma volt nálunk is, hogy hánykor jövök haza, meg nagyon aggódik. Amióta elköltöztem, nincs ilyen. :D
2020. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Attól, hogy ezt tanulom még lehetnek problémáim. :D

Köszi a válaszokat!

2020. szept. 17. 14:15
 7/27 anonim ***** válasza:
71%

"Attól, hogy ezt tanulom még lehetnek problémáim. :D"

De az ilyen pszichológiai problémákat átláthatnád,mondom ezt úgy,hogy közöm sincs a pszichológiához.

2020. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
A saját életében az ember általában nem olyan okos, mint másokéval kapcsolatban, kedves négyes! Én ismerek évek óta praktizáló pszichiátert, akinek voltak alkoholproblémái pl.
2020. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
anyád úgy kezel, mint egy 6 éves carost. nem lenne ideje szólni neki, hogy hahóó, felnőttem?
2020. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%
A felnőttség relatív dolog. Nem 18 évesen lesz az ember felnőtt, hanem amikor különköltözik, dolgozik és saját maga tartja el magát, bérel vagy vesz lakást és rezsit fizet. Amíg otthon élsz és mindezeket nem csinálod és nem tanulsz, addig bizony sok mindent a szülők határozhatnak meg és beleszólhatnak. De ez is szülőfüggő, hogy milyen hosszú az a póráz.
2020. szept. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!