Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyos problema. Van megoldas?

Anyos problema. Van megoldas?

Figyelt kérdés

Roviden a helyzet. Friss hazas vagyok, 3 eve vagyunk egyutt a parommal. Aposommal semmi baj, de anyosomat ruhellem. Egy full depresszios oregno, 0-24 bőg meg sajnaltatja magat. Ha nagy ritkan felmegyek hozza, 5 perc alatt lesziv, kerulom is ahogy csak tudom. Telefonon is allandoan hivogat, munkakozben is, de mar fel se veszem, mert nem vagyok ra kivancsi. Sulyos mentalis beteg, marekszamra szedi a gyogyszereket, de semmit nem ernek, terpiara nem jar. Egesz nap csak a boges, otthon ules meg az onsajnalatba fulladas. Sclerosis is, ki sem megy a lakasbol, pedig tud jarni, de egyszerubb ugraltatni mindenkit. A felesegem ugy van vele, hogy megis csak az anyja, meghallgatja, neha felmegy hozza, de mar o is unja.


Ok varosban laknak, mi egy par km-re levo faluban. Most kitalaltak hogy kikoltoznek falura. Pont ide akarnak jonni ahol mi lakunk, ebbe az utcaba. Semmi mas nincs emogott, mint hogy minden nap, meg 7vegen atjarjon ide es sajnaltassa magat, meg elvarja h mindenki korulotte ugraljon mert beteg. A nejemnek megmondtam, hogy ha kikoltoznek ide, en abban a pillanatban elmegyek innen, annyira nem birom elviselni. Szegeny asszony szohoz se jutott...Mit tennetek a helyemben? Aposomat is meg a nejemet is droton rangatja az oreglany. Van neki amugy egy masik gyereke, de ok vmivel messzebb laknak, meg ő teljesen lesz*rja az anyjat.


2021. szept. 7. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Hasonló helyzetben vagyok én is

Tegnap írtam ki egy kérdést ezzel kapcsolatban, annyi az eltérés, hogy konkrétan hozzánk akarnak költözni.

Muszaj összeveszni vele és minél messzebbre költözni. Nálunk válás lesz a vége, ha így halad, márpedig nagyon szeretem a feleségem és a kisfiam, nem szeretném őket elveszteni

Nem értem, hogy miért csinálják ezt az anyósok? A válás után mondhassak a gyereküknek, hogy na látod milyen? Én megmondtam, hogy ez lesz, csak abba nem gondol bele, hogy ő az aki tönkreteszi a gyerekei kapcsolatait

2021. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Annyit tudsz tenni, hogy nem szépíted a dolgokat, de gondolom most sem teszed azt. A magánéletedbe ha nem akarod, nem pofátlankodhat be senki, ezt felnőtt embereknek megkéne érteniük. Aki nem tudja megérteni, mehet a csába. Ne neked legyen már szr életed azért, mert más baromságait "elkell" viselned. Azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit más ráderöltet, úgyhogy cselekedj is így.
2021. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Megmondod neki, hogy márpedig ha a falutokba költözik is, kusti van, majd akkor jöhet, amikor te mondod. Telefonszámát meg tiltólistára.
2021. szept. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Kerek perec meg kell mondnai neki.
2021. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Undorító, amikor valaki így beszél egy nyilvánvalóan beteg idősről. Majd ha neked is lesz bajod, remélem, ugyanezt kapod. Üdv, egy 44 éves SM-beteg.
2021. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
5-ös, attól, hogy valaki beteg, még nem jogosult a körülötte lévők életét tönkretenni. Ha neked ilyen korcs felfogásod van, akkor meg is érdemled a sorsodat.
2021. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
És még annyit hozzátennék, hogy van egy hozzám közel álló skizofrén, aki szintúgy nem szereti már kezeltetni magát. Akármennyire szeretem, muszáj elengednem, mert kicsinálna mentálisan. Nem fogom elvágni a kezemet azért, mert nem bírom elengedni a nehéz kötelet, elnézést.
2021. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon érdekesnek találom ezt a jelenséget, ha a nőnek a szüleiről van szó a férj kb azonnal válással fenyegetőzik.

Ellenben ha fordított a helyzet, akkor az asszony hallgasson sőt még ápolja is őket..

2021. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ne undoritozzal 5os, nekem nem a sclerosissal van bajom, hanem a mentalis allapotval. Nem kezelteti magat, csak nonstop az onsjnalatot nyomatja. A ferje se birja elviselni csak pia mellett, ha teheti nincs is otthon. Kb senki nem szereti.
2021. szept. 7. 21:24
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
A legfontosabb, hogy a feleségeddel beszéljétek meg, hogy ha tényleg odaköltözik az anyós, akkor meddig engeditek magatokhoz közel. Ha ti ketten együtt húzzátok meg a határokat a mama felé, az egy visszatartó erő neki. Talán már most, költözés előtt beavathatnátok egy két szabályba. Lehet el is menne a kedve...
2021. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!