Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom elvárja, hogy segítsek...

Anyósom elvárja, hogy segítsek neki levágni a tyúkjait, de képtelen vagyok rá. Ti tudnátok állatokat ölni? Hogy mondjam el neki, hogy nekem ez nem megy?

Figyelt kérdés

Ti öltetek már meg nagyobb állatot?


Holnap reggel megyünk le a párommal meglátogatni őket, eddig mindig csak ők jöttek hozzánk, mert elég messze laknak, falun.


Anyósom (akivel amúgy sem volt zökkenőmentes a viszonyunk, de próbálkozunk), tényleg kedvesen, barátilag invitált, hogy töltsük együtt a napot, főzzünk együtt és mi nők, reggel kezdjünk azzal, hogy levágunk pár kakast és megfőzzük.


Na ez engem kikészít! Még sosem öltem állatokat (pókokon, legyeken, szúnyogokon kívül persze)

Ismerem annyira őt, hogy be fog sértődni, be fog szólni, hogy finnyás vagyok, de akkor is képtelen vagyok rá. Amúgy sem vagyok nagy húsevő, inkább csak a párom kedvéért készítek húsételt itthon.


De, hogy átvágjam egy élő tyúk nyakát?!?!

Hogy ússzam ezt meg, hogy ne utáljon az anyósom?



2015. aug. 11. 14:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy arra gondol hogy neked kell levagni.


Amugy nem tudod megmondani hogy mit erzel? Sertodes ide vagy oda, az egyenes beszed hosszu tavon mindig kifizetodobb mint a tereles es a hallgatas.

2015. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
96%

Had sértődjön be. Megmondom,hogy te nem értesz hozzá,és köszönöd a meghívást,de inkább ő vágja le őket.


Mellesleg hozzá nem értő ember ne is vágjon tyúkot,azért az nem annyi,hogy elnyiszálod a nyakát aztán szevasz ..

Csak felesleges kínzás az állatnak is,oké,hogy a húősa miatt tartjuk de ő is megérdemli a kíméletes,lehető legemberségesebb eljárást.

2015. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
90%

Anyósom hasonlóan állt a kérdéshez, és mivel tiltakoztam, mondván, hoyg nem tudok levágni semmilyen állatot, "bekerített": ahol vágni szokta a csirkéket, az egy hosszúkás helység volt, az egyik végén a kijárattal, a másik végén meg a kinti mosogatómedence. Megkért, hogy valamit mossak meg ott, és elöl levágott egy állatot, mondván, hogy így nem tudom nem végignézni. Aztán jött a meglepetés, mert a látványtól elájultam, alig tudtak észretéríteni.

Viszont ez meggyözte, hogy jobb,ha nem erölködik.

2015. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem lényegtelen, hogy ki hidegvérű, ha te nem vagy az.

A csirke vágás 3 nagy részből áll. Az egyik, amitől tartasz, hogy megdöglesztik a csirkét. Ez a legrövidebb, leggyorsabb fázis. Ha ebben nem tudsz segíteni, a többiben majd tudsz, mert legalább az egyiket már csináltad!

Második fázis a kopasztás. Ezt egy forrázás is megelőzheti, ami segít magkopasztani a döglött tyúkokat. Ez a legmonotónabb része szerintem.

Aztán jön a feldolgozás, amit már minden házi asszony és sok házi ember is csinált már. Ki kell Belezni az állatot. Vigyázni kell, hogy az epe ne kenjen össze semmi, mert borzalmas és erős íze van! Aztán jön a feldarabolás, ami a legélvezetesebb és legtisztább rész. Nyak, szárny, comb, mell, farkát.


A két leghosszabb folyamatban tudsz segíteni szerintem.

Azt meg is mondthatod nyugodtan, hogy az állat kinyírásán kívül, amiben tudsz segíteni, segítesz. Mmint, ha azt már elvállalod.

2015. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
96%

A családom egy része falusi, de ott sem vág le tyúkot minden nő. Van, aki irtózik tőle, megkopasztani, megtisztítani nem gond, de a vágást rábízzák arra, akinek ez megy.

Nekem se menne. Nagyanyámnak tyúkjai voltak rendszeresen, de szomszédasszonyt hívott, ha vágásra került a sor.

Ezt csak azért írom, hogy ehhez nem mindenkinek van gyomra/szíve/ lélekjelenléte stb. Nem lehet mindenkitől elvárni.

De csatlakozom az előttem szólóhoz, valószínűleg nem arra értette anyósod, hogy most akkor te állj neki nyiszatolni.

Ha meg igen, akkor kedvesen megmondod, hogy szívesen segítesz bármiben, de ebből hagyjon ki.

2015. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem olyan kérdés, amiben alkalmazkodni lehetne. Ha nem bírod, mondd ki kerek perec. Nekem sem lenne gyomrom hozzá.
2015. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
66%
Állj ki magadért, és közöld vele, hogy te nem ölsz állatot. Inkább éhen maradsz. Kit érdekel mit mond a vénlány.
2015. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
48%

Sok allatot latam mar levagni nagymamanak voltak tyukjai libai kacsai

egy masodperc alatt kitekerte a nyakukat majd elvagta a torkukat

nem feltem nem undorodtam hiszen mama elmagyarazta ,,hust eszel nem lehetsz finnyas,,

igaza volt

2015. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
94%

Hú 3-as, ez kemény volt :)

Komolyan, nevetséges, mintha valami próba vagy vizsga lenne a tyúkvágás, amit kenni-vágni kell, a jó háziasszony egyik ismérve, sőt, talán magának a nőiességnek is :D

Nem tudom mit pattognak ennyit miatta, ha szüksége van az embernek ilyen tudásra, akkor nyilván ő maga kér felvilagosítást. Amúgy a férfiakat is nyugodtan lehetne ezzel nyaggatni, mi van ha mama kicsi fia egyedül marad, ki vág csirkét neki? Jah, hat pesze, megy haza mamához vagy keres ingyencselédet.


Amúgy az en anyósom is környékezett ezzel, én kerek-perec nemet mondtam neki, és nem nyaggatott tovább.

Csak a vágástól berzenkedem, mikor mamam vágta őket mindig segítettem neki forrázni, kopasztani, azt most is bármikor, de a többi felejtős.

2015. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyszerű. Megmondod, hogy megölni nem vagy hajlandó, de minden másban segítesz (pucolás, bontás).
2015. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!