Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tartanátok a kapcsolatot...

Tartanátok a kapcsolatot ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Pár hónapja már írtam ki hasonló kérdést, amikor a férjem szülei majdnem megitatták borral a babámat. Akkor a férjemmel azt a megoldást találtuk, hogy továbbra is látogatjuk a szüleit, de nem hagyjuk őket egyedül a babánkkal. Én ennek már akkor sem örültem, de megértettem a férjem álláspotját is, így beleegyeztem. Viszont nem is szívesen hordom abba a környezetbe a babámat, mert koszos és túlzsúfolt a ház és ő már mászkál mindenfelé...Nem beszélve anyósomék gyereknevelési elveiről. Pl. sírni hagyás, verés stb.(férjemet is verte az anyja gyerekkorában) Na de a mai nap engem sokkolt. Egy helységben voltunk férjemmel, anyósommal és a fiammal. Ez a helység is tele van minden kacattal, ami veszélyes egy babára(törékeny dolgok, gyöngyök, növények stb.), így végig mellette volunk, figyeltünk rá. Egy pillanat volt kb. amikor leültünk a férjemmel, tőlünk 2 méterre volt a fiam anyósommal. Csak ennyi kellett ahhoz, hogy a babám a fejére rántson egy agyag díszt...férjemmel halálra rémültünk, szegény gyerek teljesen kikészült, el se engedett engem onnantól kezdve. És ez csak a legszörnyűbb dolog, ami ott történt, nem az egyetlen. Szerencse, hogy nem telibe esett a fejére, "csak" oldalt érte egy ütés, így nem lett nagy baj. És mindezek után anyósom bocsánatkérés vagy hasonló helyett még elkezdte kritizálni az én altatási módszeremet. Én teljesen kivagyok már ettől. Engem is sokat bántottak már, azon túlléptem. De nem hagyhatom, hogy a fiammal ezt csinálják. A férjem is nagyon dühös lett, de még mindig csak ahhoz tartja magát, hogy ne hagyjuk velük egyedül...de én nem akarom a közelükbe engedni ezek után. Én reagálom túl vagy teljesen érthető, ha nem akarom velük tartani a kapcsolatot?

2021. szept. 12. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Jogos. Se én nem mennék, se a gyereket nem engedném, mert veszélyeztetik a testi épségét. (Mondjuk, elég érdekes családba mentél férjhez. Én biztos nem mentem volna hozzá ilyen tróger környezetből jötthöz.)
2021. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A férjemen egyáltalán nem érződik, hogy ilyen környezetben nőtt fel, max abból, hogy elég szorongó. De látja a szüleinek minden hibáját és teljesen az ellentéte mindennek, amit ők képviselnek. Mellesleg elég sok ideje együtt voltunk, mire egyáltalán bemutatott engem a szüleinek, érthető módon, tehát már viszonylag komoly kapcsolatunk volt, mire megtudtam, hogy milyen a családja.
2021. szept. 12. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell menni kapcsolatot minimalisra szorítabni.
2021. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
nem engednem hogy egyedul legyenek a gyerekkel, es minimalizalnam a kapcsolattartast. a ferjed menjen egyedul ha szeretne, evente egyszer ketszer menjetek le egyutt is hozzajuk
2021. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk nem értem, anyósodnak miért kellett volna bocsánatot kérnie?

Oké, jó esetben a nagyszülő próbálja meg viszonylag biztonságossá tenni a lakását, de alapvetően ti ott vendégek vagytok és nektek kéne vigyáznotok, hogy a gyereketek se magában, se a berendezésben ne tegyen kárt.

Most akkor azért nem látogatnátok a gyerek nagymamáját, mert ti nem vigyáztok rá eléggé?

Amúgy a férjed próbált már négyszemközt higgadtan beszélgetni az anyjával arról, hogy mit lenne célszerűbb elrakni, hogy biztonságosabb legyen a lakás, mikor jöttök? Ha szemrehányóan mondjátok neki, az csak ellenkezést szül.

2021. szept. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért, mert 1.Ő volt akkor éppen a fiam mellett. 2.Oké, hogy alapesetben bárhová megyünk vendégségbe, mi figyelünk, hogy ne tegyen kárt semmiben, ez valóban így van, máshol működik is. De ez a ház koszos és tele van zsúfolva minden sz*arral, egy kisbabát meg persze hogy érdekel minden. És pl. volt hogy anyósom a kis gyöngyös cuccokat odaadta neki játszani, vagy a szőnyegről szedte (volna) fel a gyerek a száraz leveleket meg hasonlók...Ez az eset csak "hab volt a tortán". Abból áll az ottlét, hogy folyamatosan visszük arrébb mindenhonnan a babánkat, és hajtogatjuk, hogy "azt sem szabad neked". Azt meg nem tudom megcsinálni vele, hogy ott egész nap karban/babakocsiban van, mert nagyon igényli a mozgást. És írtam is, hogy folyamatosan figyeltünk rá a férjemmel, akkor is abban a helységben voltunk, szemben velük, csak mivel anyósom ott állt mellette és játszott vele, gondoltunk hogy odafigyel rá. Beszélni nem lehet velük, mert ők mindent jobban tudnak, és én vagyok a túlféltő anyuka, mert nem engedem, hogy a gyerekem bort kóstolgasson, meg nem hagyom egyedül otthon amíg alszik...
2021. szept. 13. 10:24
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

De attól még nekik nem kötelességük átrendezni a lakást, elég bunkóság is részedről elvárni. Neked kell vigyázni a saját gyerekedre, nem hiszem, hogy nem vagy rá képes. A kritizálás és az okoskodás nincs rendben, abszolút. Ebben igazad van. De a többit túltolod, mert nyűg neked és nem bírod őket.

Én megértem, nekem sem ez lenne a kedvenc elfoglaltságom. Csak nem kell ennyire befeszülni neg hergelni magad.

2021. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg találkozzatok anyosekkal egy olyan helyen, mint pl egy park, ahol tolhatjak a babakocsit. Vagy menjenek ők nálatok
2021. szept. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen nem tiltanám meg a kapcsolattartást, már csak a férjem miatt is, amíg ő ezt nem kéri, vagy nem tartja indokoltnak. Viszont törekednék arra, hogy anyósék csak nálunk, vagy olyan helyen találkozzanak a gyerekkel, ami nem veszéyles rá nézve.
2021. szept. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem ésszerű eltiltani Őket hiszen ezzel nem tettek rosszat csak kellemetlen ott lenni ,mert kellemetlen emberek számodra. Mi ezért nem járunk anyósékhoz tojnak rá ha megyünk sose várnak mintha ott se lennénk kb..mellette meg nem lehet nyúlni semmihez minden életveszély , de ott mondjuk kemény veszekedések szoktak lenni(anyós após között) csúnyán kiabálnak nem egyszer el kellett jönnünk ezért. Meguntuk egy idő után és nem járunk. Mi hívjuk Őket , de nagyon ritkán jönnek pedig ráérnek amúgy csak nem kiváncsiak az unokákra. Azt mondják , de hazudnak. Ennyi ez van Te is hagyd nem kell erőltetni ha valami ünnep van hívd meg Őket ha akarnak mennek.
2021. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!