Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beszélnétek vele vagy hagynátok?

Beszélnétek vele vagy hagynátok?

Figyelt kérdés

Párom anyja feketít a rokonok előtt.

Nem tudom miből indult, télen megszaporodtak a megjegyzései. Szó szerint nem ellenem szóltak. A páromat igyekezett meggyőzni érzelmi zsarolással, hogy heteket töltsön náluk, amikor haza látogat, lévén home office. Megkérdőjelezte, hogy neki mégis mi van itt, hogy nem tud annyit menni. (Én) Ha nem megy, akkor nem is szereti... Havi 4 napra ment kb, volt hogy 10-re is.

Így részemről abba maradtak a látogatások, a telefonhívások, messenger üzenetek fokozatosan.

Az egész átment abba, hogy manipulálom, tiltom, mérgező kapcsolatban van velem. Ezek után pláne nem mentem.

Viszont a testvérével egy városban lakunk, velük egyre többször jártunk össze, mígnem egy hónapja egy beszélgetés során, amikor arról beszéltünk ki hova költözne, és a kérdésre, miszerint miért nem költözünk közel a szüleikhez, én meg mondtam, hogy biztos nem, ráförmedt, hogy az egész az én hibám, ne csináljam már a fesztivált.

Két pislogás után megvédtem magam, és rákérdeztem, hogy mit tenne, ha olyanokat mondana az ő feleségére is (Velük is sokáig ezt csinálta), amiket rám mondott?

Végül elterelte a témát.

Haza úton végig sírtam. Nem tudom elképzelni mit mondott az anyjuk neki, hogy így rám támadt, mi mindig jóban voltunk. Sosem szidtam az anyjukat. Az én párom nem szólt rá az anyjára se soha, ebből voltak vitáink, de ráhagytam, és 0ra redukáktam a kapcsolatot a szüleivel, így is állandóan vissza jön miket mond rólam...

Elveszem a fiát lemez, persze.


Azóta a tesója nem kezdeményezett találkozót, pedig addig heti rendszerességgel találkoztunk.

Hagyjam rájuk, és ennyi? Vagy beszélnek az anyjukkal, beszéljem meg a testvérével, hogy ez rosszul esett, és kérdeztem meg, hogy mi alapján gondolja ezt, illetve, hogy hallgassa meg az én oldalamat is?

Valahol az van bennem, hogy menjenek a fe**be. Semmit nem csináltam, csak a beszólások miatt nem mentem egy idő után. Csak én. A párom mindig is akkor mehetett, amikor akart. Gondolom anyukának nem elég. A párom most költözött el otthonról először, és ez nem tetszik neki. A testvérénél és feleségénél is kampányolt hogy költözzenek hozzájuk, pedig ők jóval idősebbek.

Rosszul esett, hogy ezt gondolja rólam, de úgy vagyok vele, hogy ismer, és ha emellett mégis elhitte amiket mondtak neki, akkor olyan is.

Nekem kéne utána menni, megbeszélni?


2021. szept. 25. 20:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#8 Ja igen.

Gondolod hogy ugyanaz a kategória? Kíváncsi hangnemben kérdezem, nem szemrehányón, úgy olvasd:D

Mert itt ugye a szüleihez már nem megyek, most akkor a testvérével is hagyjam annyiban? Ignoráljam az egész családját? Hosszútávon ez nem tudom mennyire élhető. Ismerősöket én is kiírnék az életemből, én is azt írtam annak a kérdezőnek. Pont ő adta az ihletet amúgy, hogy írjam ki.


Mindenki másnak, igen tudom. De nem csak ennyiből áll. Itthon, ha a szülei nincsenek képben, annyira jó. Gondoskodó, törődő, egyszerűen olyan, amilyennek elképzeltem régen, hogy egy ilyen emberhez szeretnék hozzámenni. Megvannak a kis napi rutinjaink, egymás ugratása, a kedves harmóniánk. Nagyon szeretem és kölcsönös.

És igen, ez a hiba. Nem befolyásolják már, arról leszokott. Éppcsak némán úgy tesz, mintha nem hallaná, amikor rólam van szó, a családjában. Nagyon fájó pont. Mondtam neki, ha ez így marad, akkor nem lesz jövőnk.

Szóval sok a jó dolog, ez a rossz része.

2021. szept. 25. 21:22
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
8.belinkelést kért nem leírást..de attól még nyugodtan kérdezhet...
2021. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
A párod a hunyó. Ha most nem áll ki érted, később sem fog.
2021. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%
Én megkérdezném őket (ha lehet úgy, hogy mind egyszerre jelen vannak, különben egymásra kenik és tagadjàk, "jaj, hát én nem is mondtam neki ilyet"), hogy mégis kinek mi a problémája. Nem azért, mert meg lehet beszélni. Nem lehet (ha olyanok lennének, akikkel lehet beszélni, ez az egész ki sem alakult volna). Hanem azért, hogy egyrészt ne kínozzon a kérdés, másrészt pedig hogy utána megmondhassam nekik, hogy akkor mind b@$$źák meg a hülyeségükkel. Továbbá a fejükhöz vagdosnám, hogy szerintem meg mi a baj - velük. A párom pedig csak legyen csendben, pont úgy, mint mikor én kaptam az ívet. Ha meg ekkor kiderül, hogy mégis meg tud szólalni (épp csak értem nem), akkor csatlakozhat a kiosztott társasághoz, és repül. Mindent visszaköpnék, amit lenyeltem.
2021. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Ez a párodnak kéne intézni de nem ugy néz ki hogy jol csinalja.
2021. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd el a francba!!!! Idővel csak rosszabb lesz!!! Soha nem fog kiallni melletted. Majd lesz gyereketek ő meg haza megy 10 napra vagy, hogy fog ez kinezni???
2021. szept. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%
Az én anyósom az eljegyzésünk bejelentésétől az esküvőnkig minden nap 3x felhívta a férjemet, hogy ne csinálja, elcseszi az életét… az esküvő után elmondta neki a férjem, hogy ő dönti el, mi lesz a jövőben, de már én vagyok a szűk családja és azt nem hagyja, hogy a feleségéről így beszéljen bárki is, akkor sem, ha az anyja. Visszavett, persze megy a morgás a hátunk mögött, de a férjem fejét már nem tömi. Hozzáteszem, annyira hiányzott neki a pici fia, hogy az unokáit még egyszer sem nézte meg (5 éves a legnagyobb), pedig sosem tiltottam tőle őket…
2021. szept. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%
Hát 17, pacsi. Nálunk még engem se ismer (nem akart találkozni) és az esküvőre se jött el, de a napi 3 elcseszedazéleted-telefonhívás megvolt. A gyerek még csak másfél éves, de őt se látta még. Szerintem nem is fogja. Hihetetlen, milyen emberek vannak.
2021. szept. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pasi nem lép, hagyd rá.
2021. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ott hagynám a pasit minél gyorsabban.
2021. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!