Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beszélnétek a helyemben...

Beszélnétek a helyemben anyósommal? Nem tudom mit csináljak, senkivel nem áll szóba.

Figyelt kérdés
Soha nem volt közöttünk nagy kapcsolat, az unokákkal sem a legszorosabb. Szereti őket ezt tudom, de nem veszi ki az életükből a részét mint a szüleim. A volt férjemmel most váltunk. Megcsalt, nem vertük ugyan nagy dobra az okot, de a család/barátok azért tudnak róla. Elmondta neki is, azóta hallani sem akar a fiáról. De a gyerekeket sem keresi. A voltférjem megkért, hogy hívjam fel, vigyem le a gyereket. Már én is gondoltam rá, csak nem tudom hogyan fogadná.

2013. jan. 2. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól tud sütni akkor személyesen viszem le hozzá a gyerekeket.

"Nem szeretném ha a férjemmel való konfliktusom miatt megszakadna köztünk a kapcsolat. A gyerekeknek szükségük van rád, és ahogy a Padlásban énekelték 'Mit ér a nagymama unokák nélkül?'" saját stílussal én ezt mondanám.

nyugi.:)

2013. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Én nem venném más gondját a nyakamba. Elég nekem az enyém. Amúgy sem szeretek más életébe beleavatkozni. Ha neki így jó, az ő dolga.
2013. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogy rám nem e haragszik, ha nem is tudatosan (végülis én váltam) Szeret mindent túlgondolni. A fiára is azért haragszik, mert felborította a családi életünket, az gyerekek életét, közben meg nem érdeklődik ő sem utánuk.
2013. jan. 2. 23:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Az ő dolga, csak a gyerekeim nagymamája. Nekik is mondani kell valamit. Már így is megváltozott az életük, még a nagymama kivonulása nem hiányzik
2013. jan. 2. 23:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz, abból baj nem lehet. A bizonytalanság amúgy is rosszabb, mintha tudnád, hogy a nagymama valóban nem akarja látni őket, vagy igazából akarja. Lehet, hogy attól tart, hogy te nem akarod őt látni (hiszen te váltál el a fiától). Próbáld meg! Rosszabb nem lesz, egy kísérletet megér!
2013. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aki azt írja, hogy nem venné más gondját a nyakába, kicsit önző. Meg kéne azt látni, hogy itt arról van szó, hogy ha a kérdező próbálkozik, talán még lehet a gyerekeinek normális kapcsolata a nagyanyjukkal, ellenkező esetben nem valószínű.

Kérdező, én is úgy gondolom, hogy próbáld meg, hogy beszélsz a nagyival, ő most haragszik a világra valószínűleg, nem ilyen életet képzelt el a "gyerekeinek". Jól írja az utolsó, egy próbát megér, attól nem lesz rosszabb, de lehet, hogy jobb lesz. :) Sok sikert!

2013. jan. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagyi nem tehet arról, hogy a kicsi fia egy f...sz volt, és mint anya én bele tudok gondolni a helyzetébe. Lehet, hogy valahol ő is szégyelli magát a fia miatt. Szerintem próbáld meg a közeledést tényleg a gyerekek érdekében, de ha ez nem válik be, akkor felesleges erőltetni. Egy próbát megér, legalább elmondhatod, hogy te megtetted a lépéseket. Ha ezek után sem lesz érdeklődő a gyerekek felé, akkor meg nincs miről beszélni...
2013. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eddig SEM volt érdeklődő a gyerekek felé, szóval nincs miről beszélni.
2013. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!