Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kínos helyzet, mi lehet a...

Kínos helyzet, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Anyósomék nem használnak étkezéskor kést, az egyik ujjukkal lökdösik fel a kaját a kanálra/villára.

Én a gyerekemnek igyekszem megtanítani, hogy hogyan kellene szépen, illően enni. Történt az a roppant kínos eset, hogy náluk ebédeltünk, a fiam mellettem ült. Beleszúrta a húsba a villát és harapott volna bele, mikor mondtam hogy ne bohóckodjon, ott a kés, szépen vágja fel vele a húst. Erre ő megszólalt, hogy a mama meg a papa se használ kést, neki miért kell? Mondtam, hogy azért mert így illik, így eszünk szépen. Jól megsértődtek rám, elköszönésnél ki is maradtam véletlenül a sorból. Ciki volt, azt én is belátom. Kérnék ötleteket, hogy milyen módon motiváljam/tanítsam a fiam szépen enni, ha a nagyszülőknél vagyunk? Nem akarok megsérteni senkit, de szeritnem gusztustalan ez a "módszer", hogy egy ujjuk mindig tiszta szaftosan mered az égnek lökőeszköz gyanánt és nem akarom, hogy a fiam eltanulja tőlük... (Heti több alkalommal is megyünk látogatóba.)



2021. szept. 27. 15:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Intézd el annyival, hogy a "nagyiék már felnőttek, az ő dolguk".
2021. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
#1 Ez jó lehet, köszi!
2021. szept. 27. 15:29
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Mi így eszünk, a mamáék meg úgy.

Személyszerint én utálok kést használni, megoldok mindent a villával anélkül, hogy az ujjammal kellene piszkálnom.

2021. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
48%
Kisfiam a felnőttek se mindig cselekszek jól, helyesen és az azért mert a nagymama és a nagypapa olyan mint egy neander völgyi ősember attól még a többieknek nem kell annak lennie ahogy neked se.
2021. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%
Itthon én is kézzel mászok bele kb.mindenbe,így esik jól. Étteremben,vagy munkavacsorán termeszetesen nem. Anyósomeknál is kézzel eszünk,mert egy család vagyunk,ebbe sose kötöttek bele. A gyerek majd megtanulja,hogy bizonyos helyeken nem illik belemászni az ételbe,mashol nem. Vagy kinél így,kinél úgy megy.
2021. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Ha ilyen sokat vagytok a nagyiéknál, akkor nyilvánvaló, hogy erősebb a példájuk, mintha mondjuk kéthetente egyszer látná ezt a példát a gyereked.

Én tehát a megoldást ott keresném, hogy nem lógnék folyton az anyósoméknál és nem ebédelnék a gyerekemmel hetente többször is náluk.

Ha pedig ritkábban esztek ott, akkor hagyhatod, hogy ott úgy egyen; otthon meg figyelmezteted, hogy a nagyiéknál lehet úgy enni, de máshol nem.

2021. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#6 Azért járunk át gyakran, mert heti 3-4-szer én főzök nekik. Anyósom nem annyira szeret főzni, meg sokat is dolgozik, így én főzök, együtt megebédelünk és mindenki megy a dolgára. Abból megint vita lenne, ha csak otthagynám a kaját és mi eljönnénk.
2021. szept. 27. 15:43
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Miért te érzed magad rosszul azért, mert ők nem tudnak késsel-villával enni?

Szerintem nem csináltál semmi rosszat. Ők azok, akik nem tudnak szépen enni.

A gyereknek annyit mondanék, hogy a felnőttek dönthetnek másképp, de nekem az a feladatom, hogy őt a jóra tanítsam. Aztán vagy megtanulják anyósék is, vagy nem, ez az ő dolguk.

2021. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

Valahogy én nem tudom azt feldolgozni, hogy mi abban a jó, hogyha tiszta zsír a kezed kajálás közben. Én még a bundás kenyeret sem eszem szívesen kézzel. És most senki ne gondolja, hogy valami sznob burzsuj vagyok, aki lenézi a másikat, csak én ezt az élvezeti formát nem tudom megérteni.

A fiadnak nyugodtan megmondhatod, hogy mivel ő még fiatal, meg kell tanulnia az *általános* viselkedési formákat. Mert az egy dolog, hogy családi/baráti körben annyira nem kötik le a konvenciók, de egy esküvőn például nem szabad könyégig beletúrni a pörköltbe. Majd ha nagyobb lesz, akkor úgy eszik, ahogy szeretne, de egyelőre egyen normálisan.

2021. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Ne menjetek oda. :)
2021. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!