Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kínos helyzet, mi lehet a...

Kínos helyzet, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Anyósomék nem használnak étkezéskor kést, az egyik ujjukkal lökdösik fel a kaját a kanálra/villára.

Én a gyerekemnek igyekszem megtanítani, hogy hogyan kellene szépen, illően enni. Történt az a roppant kínos eset, hogy náluk ebédeltünk, a fiam mellettem ült. Beleszúrta a húsba a villát és harapott volna bele, mikor mondtam hogy ne bohóckodjon, ott a kés, szépen vágja fel vele a húst. Erre ő megszólalt, hogy a mama meg a papa se használ kést, neki miért kell? Mondtam, hogy azért mert így illik, így eszünk szépen. Jól megsértődtek rám, elköszönésnél ki is maradtam véletlenül a sorból. Ciki volt, azt én is belátom. Kérnék ötleteket, hogy milyen módon motiváljam/tanítsam a fiam szépen enni, ha a nagyszülőknél vagyunk? Nem akarok megsérteni senkit, de szeritnem gusztustalan ez a "módszer", hogy egy ujjuk mindig tiszta szaftosan mered az égnek lökőeszköz gyanánt és nem akarom, hogy a fiam eltanulja tőlük... (Heti több alkalommal is megyünk látogatóba.)



2021. szept. 27. 15:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy kérdező, nem is értem, minek főzöl rájuk, meg jártok hozzájuk ilyen gyakran. Mindenki oldja meg a saját étkezését.

"Abból megint vita lenne, ha csak otthagynám a kaját és mi eljönnénk." - és kit érdelel? Hát, legyen vita! :D Nem vagy te a kisgyerekük, hogy megmondják, hol ebédelj. Felnőtt nő vagy, ideje úgy is viselkedni.

2021. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%
Áááá, én nem ennék ilyen gyakran ilyen emberek társaságában, nem a gyerek előtti példa, hanem a saját jóérzésem miatt. Se szalvéta, a csontok abroszon... biztos nem. Én nem nézném ezt. Komolyabb gond ez annál, mint amit először leírtál. Ha nem akarod a gyereked viselkedésében ezt visszalátni, akkor ideje változtatni az alapvető szokásokon és magatok között enni.
2021. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
68%
Nagyapám is mindent kanallal evett anno, amit lehetett. Így nőtt fel. Senkit nem zavart, mindenki megtanult késsel villával enni. A saját otthonában mindenki ugy eszik, ahogy akar. Ha valakinek nem tetszik, akkor nem kell náluk enni. Beszólni meg pláne nem.
2021. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%
Megint a " gusztustalankodós család " ? :O
2021. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg úgy illik, ahogy ti esztek, de mond azt hogy, minden háznál más a szokás.
2021. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
15%

Tőlem mindenki úgy eszik, ahogy akar, ráadásul azt csinál, amit akar. Engem csak az zavar, ha nekem elmondják, hogy hogyan csináljam ezt-vagy-azt... :-)


Hogy miért? Mert én bárhová is megyek, eszembe sem jutna másoknak elmondni, hogy hogyan csinálják ezt-vagy-azt... :-)

2021. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!