Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kínos helyzet, mi lehet a...

Kínos helyzet, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Anyósomék nem használnak étkezéskor kést, az egyik ujjukkal lökdösik fel a kaját a kanálra/villára.

Én a gyerekemnek igyekszem megtanítani, hogy hogyan kellene szépen, illően enni. Történt az a roppant kínos eset, hogy náluk ebédeltünk, a fiam mellettem ült. Beleszúrta a húsba a villát és harapott volna bele, mikor mondtam hogy ne bohóckodjon, ott a kés, szépen vágja fel vele a húst. Erre ő megszólalt, hogy a mama meg a papa se használ kést, neki miért kell? Mondtam, hogy azért mert így illik, így eszünk szépen. Jól megsértődtek rám, elköszönésnél ki is maradtam véletlenül a sorból. Ciki volt, azt én is belátom. Kérnék ötleteket, hogy milyen módon motiváljam/tanítsam a fiam szépen enni, ha a nagyszülőknél vagyunk? Nem akarok megsérteni senkit, de szeritnem gusztustalan ez a "módszer", hogy egy ujjuk mindig tiszta szaftosan mered az égnek lökőeszköz gyanánt és nem akarom, hogy a fiam eltanulja tőlük... (Heti több alkalommal is megyünk látogatóba.)



2021. szept. 27. 15:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%

9

Nekem meg tele a tököm a flancolással meg a mindenkinek megfeleléssel. Otthon had egyek már úgy,ahogy akarok,legyek kócos,slampos,finghassak,büföghessek,etc. Nyilván viselkedni kell tudni, de otthon szeretek lazulni. Ettől nem érzem magam igénytelennek. (Ja és a "gázos"részek csak tényleg otthon,anyósnál nem)

2021. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%

De ők nincsenek otthon ilyenkor...

A gyereknek meg nem azt kell megtanulni, hogyan legyen igénytelen.

2021. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
24%

12

Na látod,erről beszélek. Ha otthon vagyok egész nap és nincs kedvem fésülködni vagy épp késsel -villával eszegetni akkor egyből igénytelen. A gyerek a család része. Nem fogok előtte folyton kiöltözni,sérót belőni meg éttermi hangulatot teremteni. Azt tanítom,hogy idegen társasagban hogy illik. Itthon legyen neki is nyugi,kényelem és ne feszengjen. Ok,a fingós rész erős volt,ez nem mindenkinél van, mi azok vagyunk,akiknek ez természetes ( itthon!). Ezeket szépen megtanulja a gyerek,ahogy én is megtanultam,pedig ugyanígy nőttem fel sőt.. ( apám mondjuk paraszt,ő barhol nyomta). De tudok viselkedni, szépen enni,etc. De itthon tényleg szeretek kicsit "kiengedni".

2021. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%
De #11, senki nem szólt rá anyósra-apósra, ők úgy esznek otthon, ahogy akarnak. 🤷🏻‍♀️
2021. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%

De kit érdekel, hogy TE mit csinálsz otthon, már ne is haragudj? Mondta itt bárki, hogy ne tedd?


A kérdés az, hogy akkor is meg kell-e tanítani késsel-villával enni a gyereket, ha a család többi része kézzel eszik. A válasz meg igen.

2021. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
22%
Ja és a kérdésre vissza..nekem anyósék vagy az én szüleim is család. Tehát nem várom el,hogy a saját otthonukban vagy akár nálunk,ne úgy egyenek,ahogy jól esik.
2021. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha a helyedben lennék, kérdező, egyszerűen nem főznék rájuk.

2 emberre a főzés remélhetőleg nem jelent megoldhatatlan problémát egy, még aktív korú nagymamának. Vagy akkor fizessenek elő valahová. Manapság már ezer ilyen vállalkozás van, köztük egészen olcsók is.

Egy biztos: én nem hagynám, hogy hetente többször is a malac módra evő nagyszülők legyenek a példák a gyerekemnek. Kiterjedt rokonságom van, de soha sehol senkit nem láttam így enni összejöveteleken.

2021. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Hihetetlen, hogy egyeseknek a késsel-villával való étkezés már flancolás.

Persze, egyen mindenki a saját otthonában, ahogy szeretne, de nehogy már a tányérba túrkálónak álljon feljebb, ha egy kisgyereket meg szeretnének tanítani a jómodorra.

2021. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%
Hát akkor én úrinő vagyok, de én elvárom a szüleimtől, hogy evőeszközzel egyenek, ha eljönnek hozzánk ebédelni. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire magas szint, át kell gondolnom az életem. :DDDD
2021. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
#17 #18 Én is így érzem. És akkor még nem említettem a fülsüketítő szürcsölést, a kéz nadrágba törlését, mert szalvéta az soha sincs. A csontot random a terítőre dobják, szinte mindent kanállal esznek... Szóval vannak dolgok. :D Nem élmény náluk enni, de így alakult. Most lett csak téma, hogy a fiam nem túl jó példát lát. És nyilván egyszerűbb kézzel-lábbal, szürcsögve enni, de nekem nem ez az alap, egyedül sem, mert undorító.
2021. szept. 27. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!