Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy lejárasson?

Figyelt kérdés

A családunkban úgy szoktunk csülökpörköltet főzni, hogy a köröm is benne van, illetve mivel az egész család inkább csirkés, szoktunk bele csirkemell kockákat is dobni a vége felé. Így van a pörköltben színhús is, plusz a csirkemell elvesz egy kicsit a csülök vadabb ízéből, és a zsírosságából is. Szóval ez egy nagyon jól bevált recept felénk. Múltkor szóba került a téma, anyósom pedig olyan kioktatást rendezett, hogy csak néztünk. Később kiderült, hogy az eset után minden ismerősének és a rokonoknak is azt mesélte, hogy ilyen szarul hogy lehet főzni és hogy mi ezzel lejáratjuk őt... Az is problémája már egy ideje, hogy én nem szaggatom a vízbe a 6 főre elég nokedlit egyszerre, hanem több kisebb adagban hogy ne főljön szét az eleje. Ezt a témát megint felhozta a rokonságnak. Valakitől visszahallottam, mondtam anyukának hogy mostanában én nem megyek hozzájuk, már így is több figyelmet kaptam mint egy hónapban a hétvégéken összesen. Persze most én vagyok a gonosz, meg pimasz, meg hálátlan, mert ugye még csak meg sem köszöntem a sok jótanácsot, amit a főzéssel kapcsolatban ad. Kinek képzeli magát? Miért kell más dolgaiba beleszólni, meg a háta mögött a közös ismerősöknek, rokonoknak szidni? Eszem megáll.

Hogyan lehetne leállítani? Valami jól bevált módszeretek van?



2021. okt. 6. 09:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Ha fenn akarod tartani a jó viszonyt: Köszönd meg kedvesen a sok jótanácsot, de te már megtanultál főzni a saját édesanyádtól, és neked jó így. De biztosítsd róla, hogyha a pici fia, párod azt mondja, hogy bezzeg a mama főztje, akkor rögtön őt fogod hívni tanácsért.


Gondolom a kedves mama otthon ülő, akinek nincs más sikerélménye a napi ebéden kívül, ezért ilyen. Én anyósom is ilyen, ha felhív, mindig az a téma, hogy mit főztem, és ha nem főztem miért nem és mikor főzök. :D Én mindig megkérdezem, mit főz, dumál egy fél órát az aktuális roppant szuper ebédről, hogy egyszerű ám csináljam meg, kedvesen megköszönöm, és kb el is felejtem.

Az ilyen nokedli szintű problémákra meg: jaaaj, hát azért így csinálom, mert lassabb vagyok és gyakorlatlan, félnék, hogy szétmegy, ha egyszerre akarnám az egészet. Persze, köszi a tippet, majd belejövök, hát ha egyszer lesz nagyobb családunk, muszáj leszek.

Mondjuk én olyan személyiség vagyok, hogy nem zavar, hogy ezzel ledegradál, a párom tudja, hogy jó amit főzök, aztán kész. :D


Ha téged sért, és felvállalod a konfliktust, akkor az a megoldás, hogy nem jársz oda, és ha mégis, rögtön leállítod, amint témába kezd.

2021. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%

Nincs hozzá köze, ettől függetlenül igaza van. Csülök csirkemellel?


Szerintem te még sose főztél.

2021. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%
Nem hiszem el, hogy 2021-ben nők ilyenen izgulnak.
2021. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A kaját csak példának írtam. Az a baj hogy kibeszél és szid a hátam mögött másoknak.
2021. okt. 6. 11:26
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
kérdezd meg tőle, hogy ő az anyósától tanult-e meg főzni
2021. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 kovpet ***** válasza:
100%

Főzz neki egy jó adag finom mákos lecsót :)


De a viccet félretéve: az ellen nem tudsz tenni, hogy kibeszél. De értelmes ember szépen eldönti majd, hogy neki van-e igaza vagy csak egy pletykás banya. Aki meg nem értelmes, hát, kit érdekel, hogy az mit gondol?

2021. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%
Hát ez elgyen a elgangyobb gondod az életben.
2021. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
#10 érzem, hogy szégyent hozol rám a neten keresztül, kérlek ne tedd!
2021. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

Azt mondják akkor a legfinomabb a pörkölt,ha több fajta hus van benne.En pl. a marhapörköltbe amikor a hus majdnem megfõtt teszek bele cirkecombot, mert nem szeretem a marhahust.

Nerm is értem mi van az emberekkel,hogy mindenki kibeszél mindenkit, miért lett ez annyira divat ez a nagyszájuság.

2021. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy ez csak egy példa. Gondolom, mert aktuális és eleged lett. Az a helyzet, hogy az ő generációja méginkább függött az elvárásoktól, legalábbis több irányból, mint a tiéd. nem tudom hány éves vagy, de akár 20, akár 40, az anyósod még bőven kapott ebből. Innen ered a legtöbb anyós gond. Megfelelési kényszer. Eleget tett neki, ahogy tudott, de a saját identitását nem élte meg. Valószínüleg a párkapcsolata sem a legjobb. El volt nyomva egész életében, mindegy hogy részben, vagy teljesen. És most tovább adja a tanultakat. Ezzel próbálja másnak, inkább magának bizonyítani, hogy ő jobb. Hogy ér valamit.

Attól még hogy megérted, nem kell elfogadnod, de talán magadban könnyebben lerendezed a dolgot.

Nekem is rémálom anyós(jelöltem)om van. Már egyáltalán nem beszélek vele. De mivel ha csak szóva jött, olyan ideges lettem, hogy csak remegve tudtam beszélni róla, sokat foglalkoztam a témával. Nem oldottam meg, eddig jutottam. Attól még hogy megértem, hogy miért csinálja, nem fogom benyelni. De máshogy állok hozzá, amikor a párom megy látogatóba.

2021. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!