Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy lejárasson?

Figyelt kérdés

A családunkban úgy szoktunk csülökpörköltet főzni, hogy a köröm is benne van, illetve mivel az egész család inkább csirkés, szoktunk bele csirkemell kockákat is dobni a vége felé. Így van a pörköltben színhús is, plusz a csirkemell elvesz egy kicsit a csülök vadabb ízéből, és a zsírosságából is. Szóval ez egy nagyon jól bevált recept felénk. Múltkor szóba került a téma, anyósom pedig olyan kioktatást rendezett, hogy csak néztünk. Később kiderült, hogy az eset után minden ismerősének és a rokonoknak is azt mesélte, hogy ilyen szarul hogy lehet főzni és hogy mi ezzel lejáratjuk őt... Az is problémája már egy ideje, hogy én nem szaggatom a vízbe a 6 főre elég nokedlit egyszerre, hanem több kisebb adagban hogy ne főljön szét az eleje. Ezt a témát megint felhozta a rokonságnak. Valakitől visszahallottam, mondtam anyukának hogy mostanában én nem megyek hozzájuk, már így is több figyelmet kaptam mint egy hónapban a hétvégéken összesen. Persze most én vagyok a gonosz, meg pimasz, meg hálátlan, mert ugye még csak meg sem köszöntem a sok jótanácsot, amit a főzéssel kapcsolatban ad. Kinek képzeli magát? Miért kell más dolgaiba beleszólni, meg a háta mögött a közös ismerősöknek, rokonoknak szidni? Eszem megáll.

Hogyan lehetne leállítani? Valami jól bevált módszeretek van?



2021. okt. 6. 09:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
86%

Lejáratás? Szerinted engem hol érdekelne, ha az anyósom azt terjesztené, hogy valamit másképp főzök, mint ő? Nem foglalkoznék vele, nem érezném lejáratásnak. Én így szeretem és kész.

Ő például háromszor olyan gyakran mos ablakot, mint én, mindig elmeséli, lehet másnak is, de nem foglalkozom ilyen piti ügyekkel.

2021. okt. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
75%
Én ilyen emberrel nem állok szóba és kész. Probléma megoldva.
2021. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!